Tygodniowy przegląd prasy 16.01.2022: Gorlice, 9.01-15.01.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Gorlic

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 9.01 do 15.01.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 9.01 do 15.01.2022 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gorlic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 9.01 a 15.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Gorlice. Pierwsza Rada Budowy Strefy Aktywności Gospodarczej. Teren pod przyszłe inwestycje został podzielony na działki”?

Przegląd tygodnia: Gorlice, 16.01.2022. 9.01 - 15.01.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Gorlice. Pierwsza Rada Budowy Strefy Aktywności Gospodarczej. Teren pod przyszłe inwestycje został podzielony na działki

Trwają prace projektowe związane z tworzeniem kolejnej w mieście Strefy Aktywności Gospodarczej. Tym razem przy ulicy Zakole, a więc tak naprawdę w sąsiedztwie SAG przy Bieckiej. Do zagospodarowania będzie ponad pięć hektarów terenu podzielonego na działki o różnej powierzchni. Wartość przedsięwzięcia, czyli uzbrojenie terenu, budowa drogi dojazdowej, to ponad 7,3 mln złotych, z czego pięć milionów to zewnętrzne wsparcie ze środków unijnych.

📢 Gorlice. Linia autobusowa przez ulicę Łokietka? Rekonesans w terenie w tej sprawie już był. Teraz zmiana w organizacji ruchu

Będzie linia autobusowa przez ulicę Łokietka. Zanim to jednak nastąpi, potrzeba będzie zmiana organizacji ruchu.

📢 Skoki w Zakopanem. Pod Giewontem zrobiło się biało-czerwono. Kibice czekają na zawody

Zakopane żyje skokami narciarskimi. Pod Giewontem jest już tysiące biało-czerwonych kibiców. Wędrują, spacerują, wszyscy zmierzają w kierunku skoczni. O 16 na Wielkiej Krokwi rozpoczną się zawody w skokach drużynowych.

Tygodniowa prasówka 16.01.2022: 9.01-15.01.2022 Gorlice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gorlicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Licytacje komornicze. Mieszkania i domy nawet za połowę ceny [OFERTY LUTY 2022]

LICYTACJE MIESZKAŃ I DOMÓW W WOJ. MAŁOPOLSKIM, które odbędą się w lutym 2022 r. Tanie mieszkania i domy na sprzedaż! Licytacje komornicze to szansa na zakup mieszkania w atrakcyjnej cenie. Cena wywoławcza wynosi nawet połowę ich realnej wartości! Zobaczcie, jakie domy i mieszkania będą licytowane w lutym w Małopolsce. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 TOP 15 najdroższych działek budowlanych w Gorlickiem. Tyle trzeba wydać, na atrakcyjnie położony teren pod inwestycję

Atrakcyjnie położona działka pod inwestycję w Gorlickiem to spory wydatek. Trzeba mieć w kieszeni kilkaset tysięcy złotych, choć nie brak ofert grubo powyżej miliona. Oczywiście nie mówimy tutaj o terenach o powierzchni kilku czy kilkudziesięciu arów, a co najmniej hektarze. Sporo takich jest w gminie Uście. Wszystkie przewidziane pod agroturystykę, hotele, ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe. Są nie tylko pięknie położone, ale co najważniejsze – w planie zagospodarowania przestrzennego są przeznaczone pod zabudowę. Przedstawiamy najciekawsze propozycje z serwisu otodom.pl

📢 Gorlice. Poszukiwani kierowcy, ochroniarze, sprzedawcy, sekretarka - pakiet najnowszych ofert z PUP [Przegląd 14. 01.2022]

Prosimy o każdorazowe sprawdzenie aktualności ofert pracy u doradców klienta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gorlicach, ul. Michalusa 18 (I piętro), tel. 18 353-55-20, e-mail: [email protected]

📢 Szalowa. Strażacka inicjatywa - druhowie z OSP montują czujniki dymu w drewnianych domach. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie

Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Szalowej kupili kilkadziesiąt czujników dymu. Urządzenia będą montowane w drewnianych domach w ich miejscowości. Pomysł to w pewnym sensie pokłosie ubiegłorocznych pożarów takich obiektów w Gorlickiem. Zginęło w nich sześć osób.

📢 Kosma i Emanuela? Top 10 nietypowych imion męskich i żeńskich nadawanych przez gorliczan w 2021 roku [ZOBACZ LISTĘ]

Jan, Zuzanna, Antoni, Zofia. Do tych imion ostatnimi laty zdążyliśmy przywyknąć. Okazuje się, że wśród gorliczan, którzy wybierają popularne imiona dla swoich pociech, zdarzają się tacy, którzy na tradycję się nie oglądają. Sprawdźcie sami.

📢 Takie rzeczy można odliczyć od podatku w 2022 roku. Oto zasady ulgi podatkowej [16.01.2022 r.]

Początek roku kojarzy nam się z rozliczeniami podatkowymi. Choć w tym roku nastąpiło wiele zmian dotyczących podatków, to pamiętajmy, że rozliczamy się za rok 2021. Co możemy sobie odliczyć od podatku? Na jakie ulgi podatkowe możemy liczyć? Warto z nich skorzystać, aby nie stracić.

📢 Biecz. W turmie, pod czujnym okiem kata, praca wre. Montowane jest oświetlenie, nagłośnienie, przygotowywana ekspozycja [ZDJĘCIA]

Pod czujnym okiem Mistrza Świętej Sprawiedliwości w bieckiej turmie dokonują się zmiany. Wczesną wiosną wszystko ma być gotowe – we wnętrzu zainstalowane zostaną postaci, które kat będzie miał sądzić. Oczywiście figury są woskowe, świadkami przemocy wobec nich wprawdzie więc nie będziemy, ale cała instalacja ma w namiastce odzwierciedlać historię Małego Krakowa.

📢 Gorlice. Chciała sprzedać meble, straciła dziewięć tysięcy złotych. Policja apeluje: nie podawajmy danych dostępowych do naszych rachunków

Ostatnie dni mieszkanka Gorlickiego zapamięta na długo. Chciała pozbyć się niepotrzebnych już mebli, wystawiła je więc na sprzedaż. Na ofertę kupna nie musiała długo czekać. Potencjalny kupiec odezwał się natychmiast. Niestety okazał się oszustem.

📢 Ślizgawki za złotówkę dla dzieci z miasta. Lodowisko w ferie czynne jak w soboty i niedziele

Ferie zbliżają się wielkimi krokami. Już teraz wiadomo, że podczas dni wolnych, uczniowie gorlickich szkół podstawowych będą mieli możliwość wejścia na poranne ślizgawki lodowiska (od godz. 9.00 do 13.15) za symboliczną złotówkę!

📢 Modernizacja szalowskiej ochronki trwa z myślą o przedszkolakach i szkole muzycznej. Wartość zadania to ponad milion złotych [ZDJĘCIA]

Wartość planowanych prac to nieco ponad milion złotych, zgodnie z harmonogramem mają zakończyć się w drugiej połowie roku. To pierwszy etap robót, które skupią się na rozbudowie tak zwanej Ochronki, w której mieści się obecnie przedszkole i szkoła muzyczna. Obiekt zostanie przebudowany całkowicie z zewnątrz – dobudowana zostanie klatka schodowa oraz piętro. Wewnątrz zmodernizowane będzie każde pomieszczenie.

📢 Pasjonat historii z Sękowej na tropie rodziny bohaterskiego żołnierza pochowanego w Anglii

Aleksander Gucwa z Sękowej to wielki pasjonat historii naszego regionu. Jeśli chcemy wdać się z nim w rozmowę na ten temat, to zawsze lepiej zarezerwować sobie dłuższy czas. Pan Aleksander potrafi długo i wielką swadą opowiadać tym, co go pasjonuje. To on stoi choćby za upamiętnianiem lotników pomnikiem w Krzywej. Nic więc dziwnego, że to właśnie do niego trafiła prośba o odnalezienie rodziny żołnierza pochowanego na cmentarzu w Newark-on-Trent w hrabstwie Nottinghamshire w Wielkiej Brytanii, gdzie znajduje się największy polski cmentarz wojenny, tzw. Cmentarz Lotników Polskich. Tam w czasie wojny pochowanych zostało ponad 400 lotników, którzy zginęli na terenie Wielkiej Brytanii.

📢 Gorlice. Drugie życie ponad stuletniego Sokoła. Miasto będzie miało się czym chwalić, bo odnowiony budynek robi wrażenie [ZDJĘCIA]

Sokół zaczyna drugie życie, choć tak naprawdę zaczęło się ono, gdy do budynku weszły ekipy budowlane. Dawne kino, a historycznie siedziba Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, ma za sobą nie tylko bogatą historię, ale inne koleje losu, które omal nie doprowadziły go do budowlanego upadku. Miliony złotych wpompowane w generalny remont, a właściwie totalną modernizację dały efekt – teraz to najładniejszy pod względem architektonicznym budynek w mieście.

📢 ZUS zmienia reguły gry, w lutym będą zwroty nadpłaconego podatku

Niektórzy renciści i emeryci przeżyli na początku roku szok. Szumnie zapowiadane podwyżki świadczeń okazały się w ich przypadku mrzonką. Na ich konta wpłynęło wręcz mniej pieniędzy, Teraz ma się to zmienić.

📢 Czwarta fala pandemii COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo. W Małopolsce w ciągu dwóch tygodni zmarło ponad 400 osób

Koronawirus zbiera swoje śmiertelne żniwo. W ciągu ostatniej doby zmarło 684 osób, a od początku pandemii ponad 100 tys. mieszkańców. To mniej więcej tyle, ile mieszkańców ma Tarnów. W obecnej fali epidemii mamy kilka razy więcej zgonów niż kraje zachodnie. Tylko w ciągu dwóch ostatnich tygodni w Małopolsce zmarło 435 osób. Sprawdziliśmy, w których powiatach województwa sytuacja wygląda najgorzej. Przeanalizowaliśmy zgony z ostatnich 14 dni. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Gorlice. Sokół na archiwalnych zdjęciach. Niesamowity zapis historii na starych fotografiach [MATERIAŁY ARCHIWALNE]

Historia siedziby Towarzystwa Gimnastycznego Sokół liczy sobie 116 lat. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z tego czasu w pigułce.

📢 Biecz seniorami stoi. W Małym Krakowie otworzony został kolejny, czwarty już klub. Tym razem w Wantuchówce [ZDJĘCIA]

Mały Kraków seniorami stoi. W gminie otworzony został czwarty już Klub Seniora. Tym razem w Wantuchówce. Znany bieczaniom obiekt, został gruntownie zmodernizowany. Koszt prac to prawie 260 tysięcy złotych.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie