MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ty też możesz zostać przyjacielem Centrum Opieki nad Dzieckiem w Gorlicach

Agnieszka Nigbor-Chmura
Agnieszka Nigbor-Chmura
Rusza akcja Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego „Wszystkie dzieci chcą być w sieci”. Jej celem jest zdobycie funduszy na sprzęt komputerowy dla młodych, którzy są mieszkańcami Centrum Opieki nad Dzieckiem "Razem" w Gorlicach. Ambasadorem akcji jest Ewa Wachowicz.

Rozpoczynamy akcję "Wszystkie Dzieci chcą być w sieci!" Zobacz film!

W dobie pandemii i nauki online, komputery są niezbędnym narzędziem zdobywania wiedzy i komunikowania się ze światem zewnętrznym, a domy dziecka nie mogą sobie pozwolić na ich samodzielny zakup w ilościach zapewniających swobodny dostęp dla wszystkich podopiecznych.

Zachęcamy małopolskich przedsiębiorców i organizacje do wzięcia udziału w naszej akcji – zakupu „cegiełek”, które przez cztery tygodnie na przełomie marca i kwietnia będą codziennie prezentowane w naszych gazetach i na serwisach. Dochód z cegiełek zostanie przekazany na zakup wymarzonych przez dzieci komputerów.

Wszystkie dzieci chcą być w sieci

Partner Główny:
- GALERIA KRAKOWSKA

Partnerzy Wspierający:
- MIX GROUP
- PPL KORAL, Józef Koral, Sp.j.
- Grupa PGO
- MAXTON DESIGN
- UPM SERVICE
- DAFO PLASTICS
- AMSO
- FAKRO
- TLC
- eRSbet sp z o.o.
- PBiOT FRONTON
- ASTOR
- GRUPA LEHNER
- GRUPA MGGP
- PLAC IMBRAMOWSKI
- P.P. ROBUT
- LOGOMAR GLASS
- LELITO
- GLOKER
- STREFA ENERGII
- PIEKARNIA WERONICA
- SEVERT POLSKA

Ambasadorką naszej akcji została Ewa Wachowicz, gorliczanka, osoba o wielu pasjach i dokonaniach. Miss Polonia i Wicemiss Świata. Była rzeczniczka prasowa rządu. Producentka, prezenterka, dziennikarka, autorka książek kulinarnych i restauratorka. Ewa Wachowicz często angażuje się w akcje charytatywne, a szczególnie bliskie jej sercu są te związane z okolicami Gorlic.

Dołącz do naszej akcji. Szczegółowe informacje: telefonicznie +48 797 607 874 lub mailowo [email protected]

Kiedyś zagórzański bidul, dom dziecka, dzisiaj Centrum Opieki nad Dzieckiem już z siedzibą w Gorlicach. Miejsce, nad którym dla dzieci i młodzieży od 9. do 20. roku życia rozbłysło słońce. Często wyrwane z rodzin niedostosowanych społecznie, gdzie kłopotem są choroby psychiczne, alkohol, a co za tym idzie bieda, strach, przemoc – tutaj znajdują ciepło, bezpieczny kąt, zainteresowanie, opiekę, dostają szansę na normalne życie, warunki do nauki i rozwoju, by kiedyś lepiej poradzić sobie w życiu.

Pandemia spowodowała, że dzieci nie mogąc uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych, są zmuszone do pozostania w domach i uczenia się zdalnego, do czego niezbędny jest sprzęt komputerowy.

Sprzętu elektronicznego brakuje w uboższych domach, ale prawdziwy dramat przeżywają domy dziecka oraz inne placówki opiekuńczo-wychowawcze. To właśnie tam na kilkanaścioro dzieci przypada jeden, czasem dwa komputery… Są zmuszone do dzielenia się komputerem, przez co mają ograniczone możliwości nauki i kontaktu z innymi. Brakuje im dostępu do technologii, dzięki której mogą się rozwijać i wyrównywać szanse na lepszą przyszłość – zdobycie wykształcenia czy pracy.

Nasi dziennikarze są w stałym kontakcie z takimi placówkami. Problem jest ogromny. Postanowiliśmy, że musimy działać. Nasze doświadczenie i wiele przeprowadzonych akcji pokazują, że dzięki pomocy naszych Partnerów biznesowych i Czytelników, skutecznie niesiemy pomoc potrzebującym w regionie!

tutej tekst ALT

Jeśli chcesz indywidualnie wesprzeć akcję, wpłać dowolną kwotę na konto:
Centrum Opieki nad Dzieckiem "Razem"
ul. Skrzyńskich 21
38-300 Gorlice
W tytule wpisz: Wszystkie dzieci chcą być w sieci
Bank PKO S.A.
40 1240 4748 1111 0000 4873 4220

Dzisiaj w Centrum Opieki nad Dzieckiem w Gorlicach jest 34 podopiecznych. W placówce matce – przy Skrzyńskich swój dom znalazło 14 z nich. Ośmioro jest w mieszkaniu przy ul. Broniewskiego, a dwanaścioro w mieszkaniu przy ul. Niepodległości.

- Staramy się, by te grupy nie były większe, bo u nas dzieci muszą czuć się jak w rodzinie i przede wszystkim nauczyć się żyć, jak w rodzinie, na co zwykle nie miały szansy w swoich domach – mówi Jan Kuk, dyrektor Centrum Opieki nad Dzieckiem w Gorlicach.

Dlatego nie obowiązuje tutaj zasada, kończysz 18 lat i usamodzielniasz się. Nie.

- Młodzi są pod naszą opieką, często nawet dopóki nie skończą studiów. Tak było w ubiegłym roku, gdy po wielu latach z naszej placówki odeszła 25-latka już po studiach. To dla nas największy sukces, kiedy pobyt w naszym Centrum nie jest dla młodych powodem do wstydu, ale co więcej – staje się domem z którego wyfruwają już jako dorośli ludzie, a rozstanie okupione jest nie tylko łzami szczęścia, ale i nutką tęsknoty, za dobrem, którego u nas doświadczyli – mówi dyrektor.

Działanie placówki finansuje Starostwo Powiatowe w Gorlicach, które stara się sprostać dodatkowym potrzebom, jeśli takowe się pojawią. O te nietrudno, bo ciągle pracujące pralki, zmywarki, czy kuchenne piekarniki szybko się zużywają, a na profesjonalny sprzęt za kilka tysięcy złotych trudno liczyć.

- Najważniejsze jednak, by teraz w dobie pandemii, kiedy nasze dzieci nie wychodzą z mieszkań, uczą się zdalnie, mają utrudniony kontakt z rówieśnikami, zostały odcięte od atrakcji, miały choć odrobinę radości z dobrego, szybkiego sprzętu komputerowego, który ułatwi im nie tylko naukę, ale będzie też szansą na okno na świat – dodaje Jan Kuk.

Akcję wspierają:

MIX GROUP
To jeden z najdłużej działających deweloperów w Krakowie, z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie budowy i wynajmu powierzchni biurowych. Do tej pory Grupa zrealizowała projekty o łącznym metrażu ok. 60 tys. mkw. Aktualnie spółki z Grupy są właścicielami 8 obiektów biurowych z powierzchniami handlowo-usługowymi. Każda nowa inwestycja powstaje przy użyciu nowoczesnych technologii z zachowaniem najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa i ekologii.
Poza projektami biurowymi Mix Group zrealizowała w Konstancinie-Jeziornie inwestycję ekskluzywnych apartamentów o wyjątkowych walorach i standardzie. W planach są kolejne inwestycje o różnym charakterze i lokalizacji.

Firma Koral 
To polska, prywatna firma rodzinna oraz jednocześnie największy producent lodów w Polsce i jeden z największych w Europie - właściciel marek Koral i Bracia Koral - Lody Jak Dawniej. Na rynku istnieje już od 1979 roku, czyli przeszło 40 lat.  Główną siedzibą firmy jest Nowy Sącz, zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Rzeszowie oraz w Limanowej.
Prócz działań stricte biznesowych firma Koral od lat szeroko angażuje się w liczne inicjatywy oraz akcje społeczne, kulturalne, sportowe oraz charytatywne - w szczególności w Małopolsce oraz na Podkarpaciu. Właściciele firmy m.in. już dwukrotnie zakupili dwa najnowocześniejsze ambulanse medyczne dla sądeckiego pogotowia ratunkowego. Na wieść o wybuchu epidemii koronawirusa w naszym kraju firma Koral bez wahania przekazała ponad 800 tysięcy złotych placówkom medycznym w Małopolsce i na Podkarpaciu, jak również zakupiła specjalistyczne maski ochronne dla ratowników medycznych.

Grupa PGO
Jest polskim liderem produkcji odlewów i odkuwek dla przemysłu. Nasze zakłady produkcyjne pracują nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat, a początki Kuźni GLINIK sięgają 1883 roku.
Najwyższej jakości produkty powstające w trzech wyspecjalizowanych zakładach, mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu w Polsce i na świecie. PGO jest też spółką portfelową TDJ, rodzinnej firmy inwestycyjnej, działającej w wielu sektorach gospodarki.

MAXTON DESIGN
Specjalizujemy się w projektowaniu i produkowaniu elementów tuningu zewnętrznego dla samochodów sportowych.

UPM SERVICE
Nasza kadra inżynieryjno-techniczna dba o nawet najdrobniejszy szczegół wykonania konstrukcji stalowych. Na każdym etapie prac, począwszy od projektowania, poprzez wykonawstwo i montaż, aż po konserwację, sprawdzamy jakość produktu.
Ciągła dbałość o solidność wykonania, doskonalenie naszych metod weryfikacji jakości i nasze zamiłowanie do przekształcania metali w produkty użyteczne i piękne, gwarantują naszym klientom zadowolenie.
Dzięki odpowiedzialności i zaangażowaniu, nasze usługi są najlepsze.

Amso
Od ponad dekady Amso z powodzeniem utrzymuje pozycję lidera rynku komputerów poleasingowych w Polsce. Działamy na poziomie sprzedaży detalicznej jak również hurtowej. Oferujemy szeroki wybór produktów najlepszych marek m.in.: HP, Dell, Lenovo. Od poleasingowych komputerów, laptopów, monitorów, telefonów, drukarek po urządzenia peryferyjne, akcesoria i podzespoły. Niezmiennie utrzymujemy balans między najwyższą jakością i najniższą ceną oferowanych produktów. Posiadamy sieć 11 nowoczesnych salonów stacjonarnych na terenie całego kraju. Dynamicznie rozwijamy również dystrybucję poprzez sklep online www.amso.pl. Na zakupiony sprzęt oferujemy 12 miesięczną gwarancję z możliwością rozszerzenia.

TLC
To szwedzko-polski producent schodów i klatek schodowych, platform oraz tymczasowych systemów zabezpieczeń dla przemysłu i budownictwa, który swoje produkty dostarcza do 40 krajów świata. Firma jest także producentem innowacyjnego systemu do budowy zbiorników wielkogabarytowych. Na przestrzeni 15 lat działalności, TLC utworzyło szereg podmiotów zależnych w Szwecji, Zjednoczonym Królestwie i Niemczech, oferując swoim klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie projektu, produkcji i montażu na terenie całej Europy. Firma często angażuje się w akcje charytatywne wspierające lokalną społeczność, a także inicjuje wśród pracowników akcje proekologiczne.

Ersbet
Jesteśmy firmą budowlaną działającą na rynku od 2015 roku. Jednak nasi pracownicy zdobywali doświadczenie w innych firmach przez wiele lat budując obiekty w całej Polsce, co pozwoliło na skompletowanie fachowej i sprawnej brygady pracowników, tworzącej zgrany i niezawodny zespół. Firma dysponuje także zapleczem technicznym i bazą sprzętowo-magazynową, zapewniając sobie tym samym, pełną elastyczność i możliwość niezależnego dostosowania do wymogów realizacji poszczególnych inwestycji. Oferujemy kompleksową realizacje inwestycji z zakresu budownictwa kubaturowego, mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej oraz obiektów handlowo usługowych. Z sukcesem realizujemy wszystkie etapy inwestycji budowlanych, rozpoczynając od koncepcji, projektu budowlanego oraz wykonawczego, przez fazę realizacji, aż do oddania gotowego obiektu pod klucz". Zdobyte doświadczenie oraz stabilna kondycja ekonomiczna firmy wzmacnia naszą wiarygodność i pozwala nam oferować najwyższy poziom usług.

Grupa LEHNER
Rozpoczęła działalność w 1998 roku, od ponad dwóch dekad świadczymy usługi profesjonalnym sprzętem budowlanym. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu wyburzeń i rozbiórek obiektów budowlanych oraz demontażu konstrukcji stalowych. Świadczymy usługi w zakresie bieżącej konserwacji urządzeń energetycznych i sprzątania zakładów przemysłowych oraz prac związanych z modernizacją i remontami w branży energetycznej, a także prac izolacyjnych. Oferujemy usługi specjalistycznymi pojazdami do czyszczenia kanalizacji i usługi ładowarką próżniową. Prowadzimy sprzedaż i skup złomu stalowego i metali kolorowych, transport kontenerami. Realizujemy obecnie projekt inwestycji w Park Logistyczny w okolicach Krakowa na posiadanej nieruchomości o powierzchni 66,18 ha

MGGP
Jesteśmy polską firmą inżynieryjno-konsultingową działającą na rynku od 1998 roku. Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu inżynierii, środowiska oraz geoinformacji.
Poprzez swoje realizacje, uczestniczymy w ważnych inwestycjach w takich segmentach rynku jak infrastruktura i transport, budownictwo, ochrona środowiska, gospodarka wodna, rolnictwo, energetyka czy telekomunikacja.
Mamy udział w budowie lub modernizacji blisko 1.000 kilometrów dróg i 600 kilometrów kolei, zaprojektowaliśmy blisko 650 kilometrów sieci kanalizacyjnej, wykonaliśmy zobrazowania lotnicze i produkty pochodne dla niemalże całej Polski, części Libanu, Rumunii, Ukrainy, Niemiec i Łotwy, przygotowaliśmy szereg strategicznych dla kraju opracowań w zakresie środowiska.
Kompleksowy charakter naszych usług pozwala nam brać udział we wszystkich etapach przedsięwzięcia inwestycyjnego, od jego planowania poprzez projektowanie, nadzór aż po przekazanie do użytkowania.
MGGP S.A. należy do Grupy Kapitałowej MGGP, którą tworzą komplementarne spółki o różnych specjalizacjach, co zapewnia synergię i zwiększa efektywność podejmowanych działań.
Selektywny dobór oraz skuteczne zarządzanie projektami inwestycyjnymi, konsekwentna realizacja przyjętej strategii, sukcesywne poszerzanie działalności o nowe obszary, zatrudnianie i rozwój specjalistycznej kadry, umożliwiają nam kształtowanie wyrazistej marki w oparciu o najlepsze tradycje polskiej myśli inżynieryjnej.

P.P. ROBUT
ZAKRES DZIAŁALNOŚCI: produkcja obuwia, profesjonalne niszczenie dokumentów oraz nośników danych, produkcja opakowań kartonowych, produkcja materacy, sprzedaż hurtowa artykułów BHP, roboty budowlane, sprzedaż detaliczna artykułów spożywczych - prowadzenie kantyn w ZK.

LOGOMAR GLASS
Specjalizuje od ponad dziesięciu lat w produkcji, zdobieniu szkła oraz łączeniu go z innymi elementami, z ktróych powstają gotowe wyroby.

Firma Lelito
Świadczy kompleksowe usługi w zakresie inżynierii i budownictwa. Przez lata istnienia, zyskaliśmy w branży miano solidnej firmy, która dzięki wykwalifikowanej załodze oraz odpowiednim zapleczu sprzętowym jest w stanie spełnić nawet najbardziej wyszukane wymagania klientów. Nadrzędnym celem działalności firmy jest świadczenie usług na optymalnym i coraz wyższym poziomie dającym zadowolenie klientowi.
Wszystkie wykonane przez nas usługi realizowane są w maksymalnym stopniu przy użyciu nowoczesnych technologii i zgodnie z normami ekologii.
Najwyższa jakość usług z zachowaniem umiarkowanych cen stały się dla nas reklamą samą w sobie. Przez lata istnienia firmy PPHU LELITO możemy pochwalić realizacją sieci sanitarnych, robót hydrotechnicznych, oraz robót drogowych i ogólnobudowlanych.

Gloker
To bezpłatna szkoła policealna, posiadająca akredytację i wsparcie finansowe z Urzędu Miasta Krakowa. Dlatego na większości kierunków nie pobieramy opłat czesnego.
Jesteśmy na rynku od ponad 20 lat. Uczymy m.in. w zawodach, po ukończeniu których istnieje realna szansa zatrudnienia.

Strefa Energii
Od ponad 7 lat montujemy panele fotowoltaiczne dla domu i firmy. Posiadamy autorską aplikację dzięki której już na pierwszym spotkaniu pokażemy jak będą wyglądać panele na dachu. Zapewnimy wsparcie na każdym etapie inwestycji, również po zakończonym montażu.

Fakro
Grupa FAKRO to międzynarodowa korporacja działająca w branży budowlanej. Została założona w 1991 roku, w oparciu o całkowicie polski kapitał. Wizja, determinacja i ciężka praca założyciela Ryszarda Florka prowadziły do szybkiego rozwoju firmy. Kilka lat później firma z Nowego Sącza zaczęła eksportować okna dachowe i schody strychowe, co przyczyniło się do skokowego wzrostu produkcji. Po przeszło dwudziestu pięciu latach działalności FAKRO jest jednym z wiodących producentów okien dachowych na świecie, z około 15% udziałem w rynku globalnym. W ofercie FAKRO oprócz okien dachowych znajdują się także akcesoria do okien dachowych, świetliki rurowe, wyłazy i schody strychowe.

Piekarnia WERONICA
Założycielem piekarni jest Janusz Pietrucha, który od młodzieńczych lat kształcił się w zawodzie technologa piekarnictwa. W 1995 roku otworzył własny zakład - małą piekarnię osiedlową przy ulicy Słonecznej w Gorlicach. Po 11 latach działalności, właściciel chcąc sprostać wymogom nowych przepisów sanitarnych i zastosować najnowsze technologie wypieku, wybudował nowy zakład w specjalnej strefie ekonomicznej przy ul. Młyńskiej 3 pod nazwą „Weronica Sp. z o. o.” Obecnie firma zatrudnia około 100 osób i posiada 14 oznakowanych samochodów, które dostarczają pieczywo do ok. 250 sklepów i wyroby cukiernicze na terenie całej Polski i zagranicę. Spółka produkuje ponad 50 wyrobów piekarniczych i około 80 cukierniczo-ciastkarskich. W naszym zakładzie piekarniczo-cukierniczym zatrudniamy około 100 pracowników. Dzięki połączeniu tradycji z nowoczesnością, jesteśmy w stanie dopasować produkty do potrzeb klienta. Szczególnie dumni jesteśmy z naszych autorskich chlebów na naturalnym zakwasie i domowych słodkich wypieków. Nowoczesna flota samochodowa zapewnia szybką i sprawną dystrybucję.

SEVERT POLSKA
Na polskim rynku działamy od 1997r. Specjalnością naszej firmy są wszelkiego rodzaju prace spawalnicze oraz obróbka skrawaniem. Ponadto wykonujemy pozycjonery spawalnicze o zróżnicowanym udźwigu, przeznaczone do manewrowania dużymi i ciężkimi elementami konstrukcji. Urządzenia te zdobyły uznanie odbiorców, wpływając na realną poprawę efektywności i bezpieczeństwa procesów spawania. Korzystamy z nowoczesnego parku maszynowego, zgromadzonego w trzech halach zakładu produkcyjnego w Gorlicach, o łącznej powierzchni 6600 m2. Spawamy głównie konstrukcje maszynowe ze stali wysokowytrzymałych, w technologii spawania w osłonie gazu ochronnego MAG. Wykorzystujemy obrabiarki wyposażone w układy sterowania numerycznego CNC – idealne do dokładnej obróbki mechanicznej – oraz stosujemy pozycjonery własnej produkcji, zdolne do obracania i podnoszenia w trzech osiach, z udźwigiem do 15000 daN. Przestrzegamy wszelkich standardów jakościowych, o czym świadczą posiadane certyfikaty, wg norm: EN ISO 3834-2, EN 1090-2 EXC3 oraz EN ISO 9001.

Dołącz do naszej akcji!
Szczegółowe informacje:
telefonicznie +48 797 607 874
lub mailowo [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Ty też możesz zostać przyjacielem Centrum Opieki nad Dzieckiem w Gorlicach - Gazeta Krakowska

Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto