Trzydziesty już raz na trasie biegu stanęli w Gorlicach ci, którzy chcieli pożegnać stary rok na sportowo

Lech Klimek
Lech Klimek
To jedna z najstarszych imprez biegowych w Polsce
To jedna z najstarszych imprez biegowych w Polsce Lech Klimek
Po raz trzydziesty już na starcie Biegu Sylwestrowego stanęli w Gorlicach ci, którzy postanowili pożegnać stary rok na sportowo. Tegoroczny, jubileuszowy bieg odbył się na innej trasie. Z uwagi na remont ulic Nadbrzeżnej Blich biegaczy, którzy mierzyli się z trasami 5 i 10 kilometrów pokonywali odpowiednio 2 i 4 pętle ulicami Kochanowskiego i Batorego na Osiedlu Królów. Jak zapowiedzieli organizatorzy, było to jednostkowe odstępstwo od tradycji.

FLESZ - Sylwester Marzeń z Dwójką

od 16 lat

Pandemia i deszcz padający od rana nie zraziły prawdziwych sportowców i na starcie stawiło się się ponad trzystu. Sądząc z uśmiechów na ich twarzach na mecie można z czystym sumieniem powiedzieć, ze dla wszystkich była to świetna zabawa. W biegu uczestniczy zarówno seniorzy jak i bardzo młodzi zawodnicy. W sumie wydaje się, że wynik nie miał tu większego znaczenia a liczyło się wspólne spędzenie czasu.

Z kronikarskiego obowiązku trzeba jednak podać wyniki.

Na dystansie 5 kilometrów wśród kobiet zwyciężyła Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego, która pokonała trasę w czasie 18 minut 41 sekund, druga była Kornelia Kmiecik z Harklowej (20:22) a podium uzupełniła Kamila Zając z Gnojnika z czasem 21:14.

Wśród mężczyzn na tym samym dystansie wygrał Rafał Sułkowski z Limanowej (15:05), drugie miejsce zajął Michał Wojciechowski z Tarnobrzega (15:09) a trzecie Henryk Warzecha z Łącka (15:36).

Na dystansie 10 kilometrów najszybszą kobietą była Sabina Jarząbek z Kielc (35:27). Jako druga linie mety przecięła Paulina Golec z Krakowa (35:31), trzecia była Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego (36:14).

Prezent na imieniny sprawił sobie Sylwester Lepiarz z Wronowa, który wygrał bieg na dystansie 10 kilometrów, (31 minut), drugi na mecie był Aleksander Dragan z Kielc, (31:37) trzecie miejsce zajął Jan Wydra z Mszany Dolnej (33:15).