Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoły Modelowe projektu Humine to innowacyjny program Województwa Małopolskiego uruchomiony jako jedyny w kraju

OPRAC.:
Lech Klimek
Lech Klimek
W Małopolsce powstały 22 szkoły modelowe, które przechodzą transformację bazującą na rozwiązaniach cyfrowych
W Małopolsce powstały 22 szkoły modelowe, które przechodzą transformację bazującą na rozwiązaniach cyfrowych Bobowa24
W Małopolsce powstały 22 szkoły modelowe, które przechodzą transformację bazującą na rozwiązaniach cyfrowych. Dzięki temu staną się nowoczesnymi placówkami edukacyjnymi, odpowiadającymi na wyzwania XXI wieku. Każda ze szkół modelowych jest systematycznie wspierana przez ekspertów i trenerów Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” w ramach uruchomionego przez władze województwa projektu Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE. Wszystkie elementy wsparcia udostępniane będą bezpłatnie. Projekt stanowi element pakietu regionalnego programu antykryzysowego powołanego w odpowiedzi na pandemię COVID-19.

W jednej z sal lekcyjnych Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bobowej odbyło się wręczenie umowy grantowej potwierdzającej przyznanie środków na realizację projektu. Dokument odebrał z rąk Marty Malec Lech, członka Zarządu Województwa Małopolskiego, dyrektor Szkoły Adam Urbanek oraz burmistrz miasta Bobowa Wacław Ligęza. W wydarzeniu tym udział także wzięli: Marta Mordarska i Jadwiga Wójtowicz – radne Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Małgorzata Molendowicz – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej.

Otrzymane środki pozwolą m.in. na zakup wysokiej jakości urządzeń cyfrowych, pomocy dydaktycznych oraz oprogramowania w celu umożliwienia transformacji cyfrowej. Pozwolą one na wprowadzenie do nich elementów nauczania metodą STEAM z wykorzystaniem koncepcji Kompetencji 4.0. Transformacja będzie realizowana w ramach projektu koordynacyjnego pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania”.

Działania w ramach inicjatywy szkół modelowych nie oznaczają tylko modernizacji infrastruktury lecz realizację systemowych zmian w zakresie kompetencji cyfrowych czyli nabycia niezbędnej wiedzy i umiejętności przez całą społeczność szkolną – nauczycieli, uczniów, rodziców, aby być szkołą XXI wieku.

Efektem zadania będzie wyposażenie Szkoły Podstawowej w Bobowej jako Szkoły Modelowej w:

  • 12 laptopów,
  • 1 urządzenie ekranowe typu tablet lub smartfon,
  • 1uchwyt do tabletu lub smartfona – gimball,
  • 1 projektor multimedialny,
  • 1 telewizor SMART TV 50 cali,
  • urządzenia do realizacji zajęć edukacyjnych w rzeczywistości wirtualnej/ rozszerzonej wraz z oprogramowaniem edukacyjnym – okulary gogle 2 szt. z futerałem, kabel USB, ładowarka do baterii i akumulatorów z zestawem baterii, słuchawki wokółuszne.
  • licencje i subskrypcje oprogramowania,
  • pomoce dydaktyczne tj. router, 5 zestawów do nauki podstaw programowania, mechatroniki, elektroniki, robotyki, 3 zestawy do nauki kodowania, laboratorium edukacyjne, ( w tym dostęp do platform/serwisów)
  • ubezpieczenie zakupionego sprzętu.

Na realizację projektu staraniem Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy Gmina Bobowa otrzymała dofinansowanie w wysokości 90 000,00 zł, co stanowi 100% kosztów kwalifikowalnych zadania.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto