Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie Przyjaciół Folkloru Koło Gospodyń w Kobylance zrealizowało projekt w konkursie Etno Małopoolska

Lech Klimek
Lech Klimek
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Etno Małopolska to konkurs dla tych, którzy realizują działania na terenie województwa małopolskiego w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Bez wątpienia organizacją spełniającą wszystkie te kryteria jest Stowarzyszenie Przyjaciół Folkloru Koło Gospodyń w Kobylance oraz działający w jego strukturach zespół Polanie.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

W konkursie zorganizowanym przez urząd marszałkowski, wsparto zadania polegające na wspieraniu inicjatyw indywidualnych i społecznych wspomagających rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz związanych z opieką nad dziedzictwem niematerialnym Małopolski.

W ramach realizowanych projektów organizacje pozarządowe oprócz zakupów strojów lub elementów strojów regionalnych z terenu Małopolski zobligowane były do organizacji wydarzenia, którego przyczynić się może do popularyzacji dziedzictwa kulturowego Małopolski.

- Zespół Polanie działa w ramach Stowarzyszenie Przyjaciół Folkloru już od 18 lat - opowiada Maria Knapik, kierowniczka zespołu. - Kultywujemy tradycje i zwyczaje rejonu pogórza gorlickiego głównie poprzez śpiew i taniec - dodaje.

Członkowie liczą sobie po kilka dekad, ale pesel w niczym im nie przeszkadza: co najmniej raz w tygodniu spotykają się, by potrenować tańce.
Konkursy Etno Małopolska był dla zespołu okazją, by dzięki realizacji własnego projektu zakupić 14 par obuwia dla tancerzy.

- Zorganizowaliśmy też specjalną biesiadę noworoczną, na której zaprezentowaliśmy nasze nowe nabytki - mówi kierowniczka zespołu.

Na biesiadę zaprosili sąsiadów i przyjaciół nie tylko z Kobylanki, ale też z Ropy, Łużnej i Lipinek. Wszyscy świetnie się bawili i mieli też okazje, by obejrzeć krótki występ zespołu Polanie.

- Te wszystkie organizacje na terenie naszej wioski mają tę moc sprawczą, że integrują społeczeństwo lokalne, co nie jest bez znaczenia dla wszystkich mieszkańców - podkreśla Andrzej skowronek, sołtys Kobylanki. - Myślę, że te działania będą kontynuowane i tego bym sobie jako sołtys życzył - dodaje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto