Seniorzy Glinika przegrywają, trampkarze wygrywają [ZDJĘCIA]

Marek Podraza
W sobotę swoje rozgrywki rozpoczęły wszystkie drużyny Glinika Gorlice. Na stadionie OSiR seniorzy GKS Glinik podejmowali na inauguracyjnym meczu rundy wiosennej zespół Limanovii Limanowa, który po rundzie jesiennej był wiceliderem tabeli.

Piłkarzom przyszło grać w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Przez 90 minut musieli się dodatkowo zmagać z intensywnymi opadami deszczu ze śniegiem. Glinik bardzo ambitnie podszedł do tego meczu. Piłkarze już w pierwszych minutach stworzyli doskonałą sytuację do zdobycia bramki. O wyniku meczu zadecydowały dwie bramki strzelone w ciągu dwóch minut przez byłego zawodnika Glinika Rafała Gadzinę. Gadzina obecnie gra w zespole Limanovii. Gadzina w 19 minucie po raz pierwszy pokonał Grądalskiego skutecznie egzekwując rzut wolny z 20 metrów, a dwie minuty później strzelił kolejnego gola, ustanawiając tym samym wynik meczu.

W naszym zespole mogliśmy zobaczyć Roberta Cionka, który wzmocnił ekipę Glinika przychodząc z LKS Kobylanka. Od porażki rundę wiosenną rozpoczęli także w I lidze OZPN Nowy Sącz juniorzy starsi Glinika Gorlice. Gorliczanie przegrali na wyjeździe z drużyną Łososia Łososina Dolna 2:1. Bramkę dla Glinika zdobył Wojciech Pater.

Bardzo dobrze natomiast spisały się drużyny trampkarzy i juniorów młodszych. Podopieczni Piotra Stępkowicza występujący w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych na własnym stadionie pokonali drużynę tarnowskiej Unii 3:1, po bramkach Majchra i Barana.

Drużyna trampkarzy starszych pokonała swoich rówieśników Limanovii Limanowa 2:1, po bramkach Łukasza Skocznia i Dawida Serafina. Również trampkarze młodsi nie dali żadnych szans swoim kolegom z Limanovii pokonując ich 3:1. Bramki dla nas zdobyli Daniel Nosal dwie i Kamil Zarzycki jedną. Tym samym trampkarze zrewanżowali się bardzo skutecznie za porażkę drużyny seniorskiej.

Już w najbliższą sobotę drużyna seniorów wyjeżdża na mecz do Przeciszowa gdzie spotka się z tamtejszą Przeciszovią o godzinie 16. W czwartek natomiast zarząd klubu zwołuje walne zebranie członków klubu w świetlicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach. Zebranie odbędzie się o godzinie 17. W trakcie zebrania będą poruszane sprawy obchodów 90-lecia klubu.