Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remont ulicy Mickiewicza nie zmieni charakteru Rynku, nadanego mu w czasie rewitalizacji

Lech Klimek
Lech Klimek
Po remoncie na ulicy  Mickiewicza nie będzie pułapek na pieszych i pojazdy
Po remoncie na ulicy Mickiewicza nie będzie pułapek na pieszych i pojazdy Lech Klimek
Do końca kwietnia ma czas wykonawca remontu ulicy Mickiewicza w Gorlicach na zakończenie wszystkich prac. W grudniu nierozstrzygnięty został przetarg i poprawianiem tego co zostało zepsute w czasie rewitalizacji gorlickiej Starówki zajmie się lokalna firma Godrom.

FLESZ - Rodzice wcześniaków włączeni do grupy 0

Sama realizacja tego zadania odbywać się będzie przy pomocy wsparcia finansowego z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Złożyliśmy wniosek i został on pozytywnie rozpatrzony – mówi Rafał Kukla, burmistrz Gorlic. - Miasto uzyskało ponad 623 tysiące złotych z funduszu rządowego. Wartość zadania, według kosztorysów inwestorskich, ogółem wynosi 1 246 602,98 zł - dodał.

Po zakończeniu remontu ulica Mickiewicza powinna zyskać nawierzchnię, która nie będzie już wymagać ciągłych napraw.

- Potrzebne będzie oczywiście ustabilizowaniu istniejącego gruntu, wykonanie nowej podbudowy – podkreśla burmistrz. - Będzie też nowa nawierzchnia asfaltowa z asfaltobetonu modyfikowanego tak, aby kolorem nawiązywał jak najbardziej do charakteru, który został nadany tej części miasta w czasie rewitalizacji – stwierdza.

W dokumentach przetargowych zapisano, że kostka brukowa, która obecnie znajduje się na tej ulicy, ma zostać przez wykonawcę odzyskana i w specjalnych wielkogabarytowych workach dostarczona do bazy MZUK. Zakres przetargu to roboty przygotowawcze i wspomniane już roboty rozbiórkowe. Powstanie nowa nawierzchnia drogi i chodniki. Po zakończeniu prac muszą się tam też znaleźć elementy takie jak oznakowanie czy oświetlenie uliczne.

Na ogłoszony przez miasto przetarg zgłosiły się dwie firmy, Strabag i Godrom. Ta pierwsza chciała za konieczne do wykonania prace 1 038 779 złotych. Oferta drugiej była o 65 655,12 złotych niższa i właśnie ona została wybrana.

Dokładnie dwa lata temu, w połowie lipca pisaliśmy, że miasto zapowiedziało złożenie pozwu do sądu przeciwko Czesławowi Szarkowi, właścicielowi Zakładu Budowlanego, który - według urzędników - spartaczył nam remont Starówki.

Dowodem w sprawie od początku miała być niezależna ekspertyza wykonana przez Politechnikę Krakowską. Wskazuje ona dokładnie, jakie błędy w technologii i doborze materiałów popełniono. Wina zawsze jednak leży po obu stronach.
Choć Rafał Kukla z rewitalizacją Starówki nie miał nic wspólnego, a budowlany bubel otrzymał niejako razem z fotelem burmistrza, jedynym rozsądnym dla miasta rozwiązaniem było podpisanie ugody. Na mocy tego dokumentu sądecka firma zobowiązała się przekazać na rzecz miasta 725 tys. zł.

Pobierz

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto