Przystanek Biblioteka – Dobre miejsce dla człowieka

Materiał informacyjny Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego wsi Ropica Polska
Dobiega końca realizowany przez Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe Wsi Ropica Polska projekt „Przystanek Biblioteka – Dobre miejsce dla człowieka”, który był współfinansowany przez Fundację PZU. Projekt był skierowany do dzieci i młodzieży z terenu gminy Gorlice. Jego celem było promowanie czytelnictwa w oparciu o nowe technologie i nowe media, a tym samym rozwijanie umiejętności twórczego wyrażania emocji i własnych uczuć.

W ramach projektu dzieci i młodzież uczestniczyły w różnego rodzaju warsztatach literackich i artystycznych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia „Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość w bibliotece” oraz „Interaktywne…nie tylko gry” prowadzone przez Karola Baranowskiego – Bibliotekarza Roku 2019.

Zorganizowany został również dla młodzieży z terenu gminy konkurs fotograficzny – „Zabierz książkę na wakacje” oraz „Moje miejsce – odkrywamy piękno gminy Gorlice”. W ramach tego zadania młodzi ludzie mogli sfotografować, namalować lub opisać ciekawe miejsce w naszej gminie. Najlepsze prace znalazły się w przewodniku – mapie, której współredaktorką była Anna Czerwińska – Rydel – autorka książek dla dzieci i młodzieży.

Podsumowaniem wszystkich działań był Festiwal Baśni i Bajek, podczas którego dzieci mogły chociaż przez chwilę znaleźć się w baśniowym świecie pełnym niespodzianek oraz zagadek, które musiały rozwiązać.

Projekt pokazał, że biblioteka nie jest tylko miejscem wypożyczania książek, ale może w nim się odbywać wiele ciekawych, twórczych i kreatywnych zajęć. Czytelnictwo można zatem promować w różnoraki sposób, sięgając po sprawdzone i niekonwencjonalne metody. Koordynatorką projektu była pani Agnieszka Skowronek.

Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny

Dodaj ogłoszenie