Przegląd tygodnia w Gorlicach, najważniejsze wydarzenia od 13.09 do 19.09.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gorlic nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gorlic nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gorlic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 13.09 a 19.09.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Najczęściej nadawane imiona w 2020 roku. Jakie imiona nadajemy dzieciom najchętniej? Sprawdź! 20.09.20”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Gorlice od 13.09 do 19.09.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Najczęściej nadawane imiona w 2020 roku. Jakie imiona nadajemy dzieciom najchętniej? Sprawdź! 20.09.20

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało raport wszystkich imion nadanych w pierwszej połowie 2020 roku. Wśród tych nadawanych najczęściej znalazły się zarówno klasyczne imiona, jak i te, które wcale nie są tak oczywiste. W galerii możecie zobaczyć najczęstsze imiona dla chłopców i dziewczynek z pierwszego półrocza tego roku. Zaskoczeni?

📢 "Ideologia singli". Arcybiskup Jędraszewski pod ostrzałem internautów! [NAJLEPSZE MEMY] 20.09.

  • Nie żyjemy dla siebie i nie umieramy dla siebie, wbrew lansowanym dzisiaj różnym ideologiom, począwszy od ideologii singli, która każe nam żyć jako samotne wyspy - mówił w ubiegłą niedzielę metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Słowa te nie spotkały się ze zbyt ciepłym przyjęciem internautów. Teraz za pomocą memów szydzą nie tylko z arcybiskupa, ale także z... Jarosława Kaczyńskiego. Zobaczcie najlepsze memy!

📢 GIF: Wycofane leki z aptek w Polsce. Masz to w apteczce? Te leki mogą być niebezpieczne 20.09.2020 LISTA

Poniżej prezentujemy listę wycofanych leków z aptek w całej Polsce przez GIF. Sprawdź czy masz te leki w apteczce. Ich zażywanie może być niebezpieczne. Lista GIF, prezentuje powody dla których leki zostały wycofane z obrotu w aptekach w całej Polsce. Nie spełniały norm nałożonych przez GIF, dlatego tych leków nie kupisz już w aptece. Sprawdź!

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple New iPad Pro 11" 128GB Wi-Fi Space Gray (MY232FD/A)


Apple New iPad Pro 12,9" 256GB Wi-Fi Space Gray (MXAT2FD/A)


Tygodniowa prasówka 13.09-19.09.2020 Gorlice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gorlicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Gorlice. TOP 10 najtańszych ofert domów na sprzedaż w powiecie gorlickim. Oferty z września 2020 roku [PRZEGLĄD] - 19.09

Jak wyglądają i ile kosztują najtańsze domy do kupienia teraz w Gorlicach i okolicach? Na jaki budynek możesz sobie pozwolić w cenie od 60 do 240 tysięcy złotych? Znajdziesz tutaj domy jednorodzinne, zarówno drewniane, jak i murowane, w stanie surowym lub do mniejszego czy większego remontu, często ze sporymi działkami. Sprawdź nasze zestawienie. Oferty pochodzą z serwisu www.otodom.pl.

📢 Niezwykły dom powstaje pod Krakowem. Surrealistyczna "Latająca stodoła" wygląda tak, jakby zaraz miała się zawalić [19.09]

Sztuka ma zawsze pierwszeństwo - mówią pomysłodawcy Domu Latająca Stodoła. To projekt jednorodzinnego budynku, który powstaje w okolicy Krakowa. Na miejscu będzie działała również winnica.

📢 Korczyna. Trwa finałowa odsłona Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W niedzielę poznamy mistrzów Polski

Niestety w tym roku zawodnicy nie rywalizowali na trasie o długości 3610 metrów, prowadzącej z Małastowa na przełęcz Magury Małastowskiej. Zaplanowana na ten sezon eliminacje Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski na magurskim podjeździe zostały odwołane za sprawą pandemii.

📢 Handlarze narkotyków z Małopolski poszukiwani przez policję [RAPORT WRZESIEŃ 2020]

Małopolska policja poszukuje osób, które są ścigane za posiadanie, wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz czerpanie z handlu środkami odurzającymi korzyści majątkowych. Oto zdjęcia i personalia dilerów z Małopolski, których szuka policja. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Daj znać śledczym!

Zebrany materiał pochodzi ze strony http://malopolska.policja.gov.pl/ (dostęp: 19.09.2020 r.).

📢 Gorlice. Happening Światło z Ziemi na rynku był zapowiedzią tego, co 20 września wydarzy się w Parku Miejskim [ZDJĘCIA]

Światło z Ziemi - to tytuł przewodni widowiska, które w niedzielę 20 września odbędzie się w Parku Miejskim z Gorlicach. Podczas dzisiejszego happaningu na Rynku zapraszał na nie sam Ignacy Łukasiewicz. Performans nawiązywał do zapalenia pierwszej ulicznej lampy naftowej.

📢 Gorlice. Najnowsze oferty pracy w powiecie gorlickim. Pracodawcy znowu szukają budowlańców, sprzedawców, nauczycieli

Oferty pracy, które znajdują się w bazie, którą dysponuje Powiatowy Urząd Pracy w Gorlicach. Więcej informacji u doradców klienta, tel. 18 353-55-20, e-mail: krgo@praca.gov.pl.

📢 Gorlice. W centrum Gorlic sporo jest pustych lokali. Kiedyś tętniło w nich życie, teraz stoją i czekają na kolejną szansę

Spacer ulicami w centrum Gorlic nie nastraja optymistycznie. Z witryn jeszcze niedawno czynnych sklepów krzyczą ogłoszenia o poszukiwaniu najemców. Są też takie lokale które, choć powstały nawet lata temu to nigdy nie udało się właścicielom znaleźć na nie chętnych. To nie jest przypadłość centrum miasta. Pustych lokali sporo również na peryferiach.
Zapraszamy na spacer po tych smutnych miejscach.

📢 Gorlice. Bohema Trio, laureaci stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zagrali Haydna w Pałacu w Siarach

Bohema Trio to mieszkanka muzyków z Dębicy i Krakowa. Mają radość, pasję, chcą promować piękną muzykę. Trafili do Gorlic, a konkretnie do pałacu w Siarach. W każdą sobotę września i października zabierają melomanów w muzyczną podróż po pięknych miejscach naszego regionu.

📢 Bobowa. Skate park jest już gotowy i czeka na spragnionych wrażeń. Będzie jedną z atrakcji Centrum Aktywnego Wypoczynku [ZDJĘCIA]

W Bobowej zakończyły się prace przy budowie skate parku. Dokonane zostały stosowne odbiory, więc miłośnicy dekorolek, rolek i bmx-ów mogą powoli przygotowywać sprzęt. Burmistrz Wacław Ligęza nie ukrywa, że ma nadzieję, iż miejsce będzie dla mieszkańców miejscem rekreacji i wypoczynku.

📢 Sękowa. W badawczym odwiercie geotermalnym nie ma oczekiwanej wody, jest gaz. Odwiert nie będzie więc pogłębiany

W badawczym odwiercie geotermalnym nie ma wody, której tak oczekiwała gmina Sękowa. Okazało się, że zamiast tego mamy gaz, a konkretnie czysty metan. Ze względów bezpieczeństwa odwiert nie będzie pogłębiany. Gmina Sękowa nie zamierza jednak składać broni, chce wykorzystać odwiert jako wymiennikownię, która pomoże ogrzać wodę. Wprawdzie nie tę z otworu, ale nie zmienia to nic, że wciąż aktualna jest perspektywa ciepłych basenów.

📢 Mafia śmieciowa zarobiła miliony, a Gorlice czekają na eksplozję

Gorlice siedzą na ekologicznej bombie, którą podrzuciła miastu grupa przestępcza, umieszczając niebezpieczne odpady na terenach po zamkniętym w grudniu 2004 r. Glimarze, jednej z najstarszych rafinerii na świecie. Wiele wskazuje na to, że sprawcy gorlickiego nieszczęścia działali pod dyktando śląskiej mafii śmieciowej, sprowadzającej do Polski toksyczne substancje z całej Europy i współpracującej m.in. ze spółkami z południa Włoch, gdzie przemysł śmieciowy przez lata był kontrolowany był przez Camorrę.

📢 Gorlice. Galeria Cuda Świata to raj dla miłośników porcelany. Anna Wacławik z pasją opowiada o jej twórcach i projektantach [ZDJĘCIA]

Cuda Świata to nie tylko piramidy czy wytwory natury. W Gorlicach to także galeria z porcelaną. Filiżanki, talerzyki, dzbanki i dzbanuszki - wszystko z oryginalną historią, nutką patyny. Właścicielka Anna Wacławik o każdej sztuce opowiada z pasją i zaangażowaniem.

📢 Gorlice, Moszczenica, Łużna oraz powiat walczą o pieniądze w ramach programu Kolej Plus. Cel: remont przystanków i budowa łącznika [ZDJĘCIA]

Gorlice, jako lider wraz z gminami Moszczenica i Łużna oraz powiatem gorlickim aplikuje o środki na uzupełnienie infrastruktury kolejowej w ramach nowego programu Kolej +. Nasz wniosek dotyczy trzech zadań. Najważniejsza to budowa łącznika, który pozwoliłby na bezpośredni wjazd pociągów do Gorlic, bez konieczności „odwracania” składu na stacji Gorlice-Zagórzany.

📢 Gorlice. Sesja rady powiatu bez kworum. Mirosław Waląg, przewodniczący rady ogłosił kolejną przerwę w trwającej od maja sesji

Czwarta odsłona XVIII, czyli jeszcze majowej sesji rady powiatu gorlickiego trwała dosłownie kilka minut. Zgodnie z zapowiedziami Stanisława Kaszyka, wicestarosty i radnego powiatowego, nie uczestniczyli w niej radni, którzy w maju, gdy sesja się zaczynała, wystąpili z wnioskiem o odwołanie przewodniczącego rady. Z braku kworum radni nie obradowali.

📢 Gorlice. Podczas sesji Rady Miasta zapadła uchwała o zaciągnięciu przez miasto 10 milionów pożyczki na wywiezienie chemikaliów z Glimaru

Najważniejszym punktem dzisiejszej (17 września) sesji Rady Miasta była uchwała, która dała władzom zielone światło, na zaciągniecie pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie. Łukasz Bałajewicz, zastępca burmistrza jasno podkreślił, że nie ma innego wyjścia. Bez wkładu własnego, właśnie tych dziesięciu milionów, nie dostaniemy kolejnych czterdziestu już w formie dotacji, by chemikalia z Glimaru wywieźć.

📢 Gorlice. Odszedł Andrzej Ćmiech, publicysta Gazety Gorlickiej, bibliofil, miłośnik i znawca historii ziemi gorlickiej

W dzisiejszy poranek św. Piotr zamarzył, by przy jego boku stanął ktoś, kto kocha historię tak, by był w stanie z anielskich milionów tomów spisać historię nieba. Wyobraźnia podpowiada, że tak właśnie odszedł Andrzej Ćmiech, libuszanin, nasz redakcyjny, wieloletni kolega, publicysta Gazety Gorlickiej, miłośnik historii, ale też kultury i tradycji regionu, którego na łamach przez lata mogliśmy podziwiać za sumienność, dociekliwość, pracowitość, dobre pióro, ogromną wiedzę i ciągłą chęć jej poszukiwania.

📢 Łużna. Z Mszanki i Woli Łużańskiej ścieki popłyną do Gorlic. W Łużnej muszą zbudować własną oczyszczalnię, szukają na nią pieniędzy

W gminie Łużna, mieszkańcy patrzą z lekką zazdrością na to, co dzieje się po sąsiedzku w Moszczenicy, gdzie kanalizacja to dobrodziejstwo znane od lat, a wodociąg z prawdziwą miejską wodą, jest właśnie na ukończeniu. W Łużnej są dopiero na etapie budowy sieci kanalizacyjnej. Bez takich inwestycji nie ma nawet co siadać do stołu, by planować budowę wodociągu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Ustawa "o dobrym Samarytaninie"

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3