Prasówka tygodniowa z 19.03.2023 w Gorlicach. Sprawdź, czy jesteś na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gorlic nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Gorlic nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Gorlic, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 12.03 a 18.03.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Jedzenie w szpitalach. Dramat czy nie? Czytelnicy wysyłają nam zdjęcia szpitalnych posiłków. Tak karmią w Krakowie i Małopolsce [19.03.2023]”?

Przegląd tygodnia: Gorlice, 19.03.2023. 12.03 - 18.03.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Jedzenie w szpitalach. Dramat czy nie? Czytelnicy wysyłają nam zdjęcia szpitalnych posiłków. Tak karmią w Krakowie i Małopolsce [19.03.2023]

Jedzenie w szpitalach to temat rzeka. Każdy, kto ma za sobą hospitalizację, wie, że serwowane w placówkach medycznych posiłki są bardzo różne. Dlatego też odpowiedzi na nasz artykuł o menu w krakowskich lecznicach, nasi czytelnicy postanowili się z nami podzielić swoimi zdjęciami szpitalnych posiłków. Zobaczcie sami! Te zdjęcia pokazują jak jest.

📢 Podsumowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Bobowa 2023. Wolontariusze zbrali ponad 50 tysięcy złotych

W sali widowiskowej „Koronka” w Bobowej odbyło się uroczyste podsumowanie akcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Bobowa 2023.

📢 Dramat „Gwiazda Ludu” Franciszka Biedronia w wykonaniu Amatorskiego Zespołu Teatralnego z Szalowej

W wielkopostnej atmosferze Amatorski Zespół Teatralny z Szalowej zaprosił na przedstawienie „Gwiazda Ludu” według Franciszka Biedronia. To opowieść o męczeńskiej śmierci Karoliny Kózkówny, która w 1987 roku ogłoszona została błogosławioną.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 19.03.2023: 12.03-18.03.2023 Gorlice: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Gorlicach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Spec od marketingu, drogowcy, księgowi, sprzedawcy - oni mają szansę na pracę w Gorlickiem. Kto jeszcze? Sprawdźcie!

Prosimy o każdorazowe sprawdzenie aktualności ofert pracy u doradców klienta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gorlicach, ul. Michalusa 18 (I piętro), tel. 18 353-55-20, e-mail: [email protected]

📢 Przy północnej obwodnicy Gorlic powstaje chodnik. Na ulicy Wincentego Pola trwają roboty drogowe. Uważajcie na ograniczenia

Uważni muszą być kierowcy, którzy przemierzają ulicę Wincentego Pola. Na odcinku od ronda i skrzyżowania z ulicami Wyszyńskiego i Sikorskiego aż do zjazdu do ulicy Chopina i torów kolejowych pracują ekipy budowlane. Powstaje tam prawie kilometr chodnika.

📢 Tak wyglądały łazienki w czasach PRL-u. Sprawdź, czy kojarzysz sprzęty i kosmetyki z lat 60., 70., i 80. Wróciła moda na wnętrza w stylu PRL

W czasach PRL-u wnętrza łazienek wyglądały bardzo skromnie, bo w sklepach brakowało towarów, a zdobycie podstawowego wyposażenia stanowiło nie lada sztukę. Wybór akcesoriów i armatury był mocno ograniczony, dlatego większość łazienek Polaków była do siebie łudząco podobna. Zobacz, jakie sprzęty królowały w łazienkach w latach 60., 70. i 80. Sprawdź, czy kojarzysz te kultowe gadżety i kosmetyki z PRL-u.

📢 Tatry widziane z Moszczenicy udowadniają, że ta miejscowość ma widoki a ich jakość jeszcze się podniesie po wybudowaniu wieży

Za oknem świat w iście wiosennym anturażu. Słoneczko przygrzewa, łąki zaczynają się coraz intensywniej zielenić a na ogrodowych rabatach coraz więcej kolorów za sprawa pierwszych kwiatków.

📢 Bobowska koronka klockowa w prestiżowym gronie. Minister Gliński wpisał ją na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

Do prestiżowego grona zaledwie 73 praktyk kulturowych na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego trafiła bobowska koronka klockowa. Decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego na tej liście znalazły się tradycja wyplatania koszy „wikowych” w gminie Ciężkowice, wyplatanie z korzeni świerkowych w Beskidzie Śląskim, ale też zwyczaje górnicze związane z kultem św. Kingi i św. Barbary w Bochni i Wieliczce, plecionkarstwo oraz zielarstwo i ziołolecznictwo na Śląsku Opolskim czy tradycje hafciarskie w Dobrzeniu Wielkim .

📢 Trzy miesiące opóźnienia na budowie nowego boiska przy Miejskim Zespole Szkół nr 5. Kiedy będą mogli z niego korzystać uczniowie?

Zapowiadany na koniec listopada finał remontu boiska przy Miejskim Zespole Szkół ner 5 niebezpiecznie się wydłuża. Choć zakres wykonanych prac jest już spory, dawno upłynął termin realizacji zadania. Na ten moment nie wiadomo, kiedy dzieci znów będą mogły odbywać zajęcia z wychowania fizycznego na szkolnym podwórku. Miejsce wygląda, jakby było opuszczone przez ekipę budowlaną jeszcze na długo przed finałem prac.

📢 Tegoroczne Dni Gorlic wystartują 28 kwietnia. Pierwszy dzień świętowania muzycznie upłynie pod znakiem ostrej muzyki

Tegoroczne Dni Gorlice wystartują w piątek, 28 kwietnia. To będzie piątek pod znakiem ostrego rockowego grania. Na scenie zobaczymy zespoły lokalne i takie zza przysłowiowej miedzy. Gwiazdą wieczoru będzie legendarna ekipa z Ustrzyk Dolnych.

📢 Robert Góra, nauczyciel fizyki i wicedyrektor I Liceum Ogółnokształcącego w Gorlicach na warsztatach „Atomy wiedzy” w Genewie

Robert Góra, wieloletni nauczyciel fizyki, a obecnie również wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach bierze udział w warsztatach „Atomy wiedzy” w Genewie. Gorliczanin znalazł się w prestiżowym gronie 36 osób, które najlepiej spełniały kryteria rekrutacyjne. Trzeba wiedzieć, że do ministerialnego programu wpłynęło z całej Polski aż 257 zgłoszeń.

📢 Dworzysko zakwitło. Na zielonym ryneczku Gorlic można kupić bratki, stokrotki, żagwiny, wrzośce, ale też pierwsze nowalijki

Bratki po 2,50 zł, stokrotki po 5 zł, trochę więcej trzeba zapłacić na prymulki, hiacynty w doniczkach, ale też wrzośce, czy żagwiny. Zielony rynek Gorlic jakby zbudził się z zimowego snu. Razem z coraz większą grupą handlujących, jest więcej klientów. Szukają pierwszych kolorowych akcentów na nasadzenia balkonowe i wiosenne rabatki.

📢 Rondo na Zawodziu będzie dopiero za parę lat. Twórcy dokumentacji przebudowy krajówki w Gorlicach zaczęli konsultacje

Najbliższe cztery lata to dla mieszkańców powiatu gorlickiego czas gdy mogą na nich spaść spore utrudnienia w ruchu na przecinającej powiat drodze krajowej nr 28. Oczywiście największe nadzieje na usprawnienie ruchu w mieście związane są z liczącym ponad siedem kilometrów miejskim odcinkiem tej trasy.

📢 Autobus wypadł z drogi na ulicy Korczaka w Gorlicach. Trwa akcja służb ratowniczych

Do zdarzenia doszło około godz. 18.40 na szczycie łącznika pomiędzy ulicą Stróżowską a Korczaka. Z powiadomienia, które dotarło do stanowiska kierowania w KP PSP w Gorlicach, wynikało, że autokar marki setra wypadł z drogi. Na miejsce zadysponowane zostało dwa zastępy JRG.

📢 Elektryczne hulajnogi w Mieście Światła? Jest plan, by były dostępne przed majowym weekendem

Elektryczne hulajnogi w Gorlicach jednak będą. Przynajmniej takie zapowiedzi płyną z ratusza. Z naszych informacji wynika bowiem, że ich baza pojawi się w mieście być może jeszcze przed weekendem majowym. Na razie trwa doprecyzowywanie szczegółów, których takie przedsięwzięcie wymaga, dotyczących choćby liczby pojazdów czy wyboru miejsca na bazę.

📢 Bilety w miejskich autobusach można kupić przez aplikację. To nowość w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym

Żeby skorzystać z kursu autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, nie trzeba już kupować biletu u kierowcy. Bilet można łatwo i szybko nabyć przez dostępną już aplikację mPay. Gorlice dołączyły właśnie do grona miast biletowych w tej aplikacji. Ponieważ korzysta z niej wiele miast w Polsce, aplikacja przyda się w podróży autobusem, pociągiem, czy samochodem, gdy trzeba opłacić np. wjazd na autostradę.

📢 Pedicure hybrydowy to sposób na piękne stopy. Zobacz inspiracje na paznokcie u nóg w wiosennej odsłonie

Zbliżająca się wiosna to idealny czas, aby zadbać o nogi. Już niedługo większość kobiet będzie planować wizytę u kosmetyczki, aby ich stopy i paznokcie pokazać w odkrytych butach. Podpowiadamy, jakie kolory i wzory sprawdzą się u stóp. Zobacz inspiracje na pedicure hybrydowy.

📢 Te wiosenne buty będą modne w najbliższym sezonie. Sprawdzą się do wielu stylizacji. Noszą je Magda Gessler i Małgorzata Socha

Wiemy, jakie modele butów podbiją modowe, wiosenne trendy. Choć nowości jest sporo, wśród nich wyróżnia się powrót klasyki z lat 70. zeszłego wieku. Takie obuwie od dawna nosi Magda Gessler, ale można w nim zobaczyć również Małgorzatę Sochę, Marylę Rodowicz, Paulinę Sykut–Jeżynę czy Edytę Herbuś.

📢 Cena dla mieszkańców Gorlic za energię cieplną będzie wyższa o około 10 procent. MPGK musi doliczyć opłatę przesyłową

Tylko kilka dni gorliczanie mogli ciszyć się faktem, że nie podniosą się im rachunki za ogrzewanie. Niestety okazało się, że wcześniejsze zapowiedzi mówiące o tym, że cena nie przekroczy górnego limitu sprzedaży na poziomie 103,82 zł netto/GJ nie znajdzie pokrycia w rzeczywistości.

📢 Marianówka przy ulicy Szpitalnej w Gorlicach działa jak magnes. Będzie kolejnym grobem dla bezdomnych?

O tym, że taka kamienica w ogóle w mieście istnieje, wielu gorliczan dowiedziało się przed rokiem, gdy w pustostanie odnalezione zostało ciało zaginionego osiemnastolatka. Ostatnio zaś, tak naprawdę w odstępie kilku dni, doszło tam do dwóch pożarów. Wprawdzie nie tak wielkich, ale jednak dających do myślenia. Skoro jest to pustostan, to skąd płomienie?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie