Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznają tradycje muzyczne w czterech porach roku. Łużniański chór Cantabile działa w ramach Korpusu Solidarności

Lech Klimek
Lech Klimek
To była okazja do podzielenia się swoją wiedzą o zwyczajach związanych z niedawnymi świętami i trwającym karnawałem
To była okazja do podzielenia się swoją wiedzą o zwyczajach związanych z niedawnymi świętami i trwającym karnawałem GOK Łużna
Kolejną odsłoną wielkiego całorocznego projektu realizowane przez chór Cantabile przy współpracy z Fundacją Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych "Wyjdź z Domu" było spotkanie czterech pokoleń aktywnych mieszkańców gminy Łużna. W gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej spotkali się członkowie Klubu Seniora, chóru dziecięcego Ambitus, orkiestra dętej i oczywiście chóru Cantabile.

FLESZ - Pracownicy nie zawsze oceniają tak dobrze Polski Ład, jakby się wydawało. Pojawiło się wiele niepewności

od 16 lat

Ostatnie spotkanie to  kontynuacja noworocznego koncertu, który w Łużnej odbył się 6 stycznia. Również on był częścią tego samego programu wolontariatu długoterminowego realizowanego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

- To była okazja do podzielenia się swoją wiedzą o zwyczajach związanych z niedawnymi świętami i trwającym karnawałem – opowiada Agnieszka Szymczyk opiekunka łużniańskiego klubu Seniora i pracownik GOPS w Łużnej. - Nasi seniorzy to bardzo aktywna grupa i każda okazja by się spotkać, porozmawiać i tak jak w tym przypadku wspólnie pośpiewać jest dla nich ważna - dodaje.

Do wspólnego śpiewania uczestnikom spotkania przygrywała kapela Łużnioki.

Takie spotkania udowadniają, że każda społeczność, nawet niewielka, ma swoje zwyczaje, obrzędy, tradycje, które przez pokolenia tworzą jej historię. W każdej zbiorowości żyją ludzie wyróżniający się pomysłami, chęcią zdziałania czegoś dobrego i ważnego dla swojego pokolenia i potomności. W Łużnej wspaniale przenikają się zarówno pokolenia jak i artystyczne formy związane z tradycją regionu.

- Są tu ludzie, którzy swoją pasją, pracą, a nierzadko charyzmą potrafią przekonać, zachęcić czy poderwać innych do działania – mówi Henryk Waląg, dyrektor GOK w Łużnej. - Tak było od dziesięcioleci i tak jest do dnia dzisiejszego. Zmieniają się tylko warunki pracy artystycznej i formy artystyczne. Natomiast ta nieodparta chęć tworzenia jest wspólna dla wszystkich pokoleń tutejszych twórców kultury - podkreśla.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto