Posłanka i wicewojewoda wręczyli symboliczne czeki na rządowe dofinansowania inwestycji w powiecie

Lech Klimek
Lech Klimek
Czeki trafiły do rąk samorządowców z naszego powiatu
Czeki trafiły do rąk samorządowców z naszego powiatu
Tradycji stało się zadość. W siedzibie urzędu gminy w Ropie zebrali się wszyscy włodarze miast i gmin naszego powiatu, nie zabrakło też starosty. Spotkanie maiło jeden cel, samorządowcy mieli odebrać z rąk Józefa Leśniak, wicewojewody małopolskiego i Barbary Bartuś, posłanki na sejm symbolicznie czeki na pieniądze, które przyznano im już wcześniej. Z dwóch rządowych fundusz, inwestycji lokalnych i rozwoju dróg do naszego powiatu trafi ponad 25 milionów złotych.

FLESZ - Rozlicz pit, bo zapłacisz karę

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych:

 • GMINA GORLICE – Budowa 3,5 km ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych oraz jednego miejsca odpoczynku rowerzystów na terenie gminy Gorlice. Realizacja inwestycji obejmie budowę ścieżki od Kasztelu w Szymbarku do granicy z gminą Ropa, pozwoli połączyć istniejący odcinek ścieżki z Ropicy Polskiej do Kasztelu w Szymbarku ze ścieżką budowaną na terenie gminy Ropa do granicy z Szymbarkiem. Kwota: 2 mln złotych.
 • GMINA GORLICE – Budowa 2 km ścieżek pieszo-rowerowych na terenie dwóch miejscowości gminy Gorlice – Kwiatonowic i Kobylanki. Ścieżki prowadzone będą w miejscach widokowych, atrakcyjnych turystycznie a jednocześnie na co dzień uczęszczanych przez mieszkańców, co pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo osób poruszających się na rowerach. Kwota: 1 mln złotych.
 • GMINA ROPA – Budowa 700-metrowego odcinka ścieżki rowerowej, w tym dwóch kładek na ciekach wodnych. Łączna długość całej ścieżki to 1,70 km, trasa umożliwi przejazd rowerem z Ropy do Gorlic. Kwota: 700 tys. złotych.
 • GMINA ROPA – Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej o łącznej długości ok. 2,5 km oraz doposażenie oczyszczalni ścieków w Ropie. W efekcie zostanie do niej podłączonych około 40 budynków mieszkalnych oraz jeden usługowy. Kwota: 1 mln 500 tys. złotych.
 • GMINA BOBOWA – Rozbudowa infrastruktury przy stadionie w Bobowej, inwestycja dotyczy modernizacji stadionu w zakresie budowy budynku zaplecza sportowego wraz z instalacjami, parkingu, oświetlenia i monitoringu obiektu. Kwota: 1 mln złotych.
 • GMINA LIPINKI – Budowa kanalizacji sanitarnej w Lipinkach. Sieć kanalizacyjna obsługiwać będzie zabudowę mieszkalną jednorodzinną. Zadanie obejmuje również modernizację, przebudowę i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Wójtowej w zakresie umożliwiającym przyjęcie ścieków od nowo podłączonych budynków. Kwota: 1 mln złotych.
 • GMINA UŚCIE GORLICKIE – Budowa i przebudowa systemu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Przedsięwzięcie obejmuje rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej, z której ścieki odprowadzane będą do istniejącej oczyszczalni ścieków w Uściu Gorlickim oraz budowę wodociągu wraz z ujęciem wody i stacją uzdatnienia wody. Kwota: 2 mln złotych.
 • GMINA UŚCIE GORLICKIE – Budowa sali gimnastycznej i świetlicy edukacyjno-profilaktyczno-integracyjnej przy Szkole Podstawowej w Gładyszowie. Kwota: 1 mln złotych.
 • MIASTO GORLICE – Modernizacja krytej pływalni w Gorlicach. Budynek zyska nowoczesny wygląd, a wnętrze strefę rekreacji – saunarium, jacuzzi, tężnię i grotę solną. Kwota: 1 mln 200 tys. złotych.
 • GMINA BIECZ – Budowa Bieckiego Jarmarku Kultury na terenach pokolejowych obok centrum przesiadkowego. Powstaną obiekty – budynek główny BCK ze sceną oraz trzy budynki wystawienniczo-handlowe. Kwota: 1 mln złotych.
 • GMINA ŁUŻNA – Przebudowa i rozbudowa budynku przedszkola i szkoły muzycznej w sołectwie Szalowa. Kwota: 1 mln złotych.
 • GMINA MOSZCZENICA – Rozbudowa przedszkola samorządowego i Urzędu Stanu Cywilnego w Moszczenicy. Celem projektu jest poprawa bazy przedszkola samorządowego, co umożliwi powstanie kolejnych dwóch grup przedszkolnych i da możliwość organizacji w nowych salach żłobka. Na piętrze planowanego budynku zostanie przeniesiony Urząd Stanu Cywilnego. Kwota: 1 mln 200 tys. złotych.
 • GMINA SĘKOWA – Budowa sieci wodociągowej w Sękowej i Męcinie Wielkiej o długości około 8 km. Wodociąg będzie stanowił przedłużenie istniejącej sieci wodociągowej z ujęciem wody na rzece Ropie. Do sieci zostanie przyłączonych około 90 budynków. Kwota: 500 tys. złotych.
 • POWIAT GORLICKI – Modernizacja budynku warsztatów Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach wraz z salą gimnastyczną i zapleczem sanitarno-higienicznym. Kwota: 2 mln 100 tys. złotych.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

 • Powiat gorlicki otrzyma 3 101 805,33 zł na przebudowę drogi powiatowej Stróże-Polna-Łużna w miejscowości Szalowa. Kwota ta wynosi 50 procent całkowitego kosztu projektu.
 • Miasto zostało wsparte 50-procentowym dofinansowaniem na przebudowę ul. Sportowej, tj. 1 384 055,00 zł oraz 1 846 459,00 zł na kontynuację rozbudowy ulicy Łokietka.
 • Gmina Biecz kontynuuje dwa zadania z 70-procentowym dofinansowaniem i w 2021 roku otrzyma 1 275 047,00 zł na rozbudowę drogi gminnej w Bieczu oraz 350 000,00 zł na modernizację ulicy Jana Pawła II z budową skrzyżowania ulicy Jana Pawła II z drogą wojewódzką nr 980.
 • Gmina Ropa otrzyma 730 663,00 zł na przebudowę drogi gminnej Księże w miejscowości Ropa, co stanowi to 60 procent wartości projektu.
 • Gmina Łużna uzyska 768 999,75 zł na remont drogi gminnej 270770K w miejscowości Łużna i jest to aż 80 % potrzebnej kwoty.
 • Do gminy Lipinki zaś trafi w sumie ponad 402 tysiące na remonty dróg w Wójtowej i Pagorzynie, co stanowi 60-procentowe dofinansowanie inwestycji.

Pobierz bezpłatną aplikację Nasze Miasto i bądź na bieżąco!

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie