Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poradnia przyszpitalna pracuje. Trzeba znać nowe zasady przyjęć

Agnieszka Nigbor-Chmura
Agnieszka Nigbor-Chmura
Po „ odmrożeniach”, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego pracę rozpoczęła największa w powiecie przychodnia specjalistyczna - przyszpitalna. Nieco zmienić musiały się zasady przyjęć pacjentów. Wszystko dla bezpieczeństwa i ochrony przed zakażeniami koronawirusem.

FLESZ - Koronawirus: od 4 maja kolejne luzowanie obostrzeń
[video]9562[/video
Anna Magiera na wizytę do tak zwanej poradni „k”, czyli ginekologiczno-położniczej, umawiała się jeszcze w grudniu ubiegłego roku.
- Dostałam termin na 20 kwietnia i ten niestety mi przepadł, bo przychodnia była zamknięta ze względu na obostrzenia związane z epidemią - opowiada. O profilaktykę stara się dbać. Raz w roku systematycznie stawia się w gabinecie na badanie. - Gdy tylko dowiedziałam się, że poradnia pracuje, od razu zadzwoniłam i mam wizytę już w przyszłym tygodniu - tłumaczy.

Telefon z rejestracji na pewno zadzwoni

Marian Świerz, dyrektor gorlickiego szpitala mówi wprost: - Zachowajmy spokój. Pracownicy rejestracji będą kontaktować się telefonicznie z pacjentami, których termin wizyty był wyznaczony w okresie ograniczonej pracy poradni, czyli od 16 marca do 28 kwietnia i tym samym nie uzyskali oni porady lekarskiej. Teraz jest to już możliwe - dodaje dyrektor.
Teraz na kilka dni przed planowaną wizytą w poradni, pacjenci informowani są telefonicznie przez pracownika przychodni o terminie wizyty i dokładnej godzinie przyjęcia.
To ważne, bo porady są planowane co 15 minut. Taka organizacja pracy na pewno nie wywoła tłoku w przychodni i pozwoli na przeprowadzenie koniecznej dezynfekcji po każdym pacjencie.
Jeśli ktoś jest zainteresowany uzyskaniem informacji dotyczącej organizacji pracy danej poradni: zmiany terminu wizyty, ustaleniem nowego terminu, czy uzyskaniem innej informacji powinien kontaktować się telefonicznie pod numerem – tel. 18 35 53 560.

Gorlice. Prawie 13 milionów dla gorlickiego szpitala. Przed ...

Maseczka i dwukrotna dezynfekcja rąk

Umówieni na wizytę pacjenci mogą wejść na teren przychodni na 5 min. przed godziną zaplanowanej wizyty. Nieistotne, czy mają zostać przyjęci na oddział, chcą poddać się diagnostyce, czy skorzystać z porad ambulatoryjnych, muszą używać maseczki. Konieczna jest też dezynfekcja rąk środkiem odkażającym. Ta odbywa się nie tylko przy wejściu do szpitala, ale należy ją powtórzyć przed wejściem do gabinetu lekarskiego.
- Przy każdym gabinecie są wystawione środki. Nie zapominajmy o tym ważnym obowiązku - prosi dyrektor.

Dokumenty w kwarantannie, ruszyły planowe przyjęcia

Nadal do odwołania w szpitalu wstrzymane zostało bezpośrednie wydawanie kserokopii dokumentacji medycznej.
- To nie oznacza, że nie można jej wcale otrzymać - tłumaczy Beata Stępień, kierownik, Działu Organizacji i Nadzoru naszego szpitala. - W razie konieczności otrzymania dokumentacji medycznej należy złożyć wniosek listownie lub w postaci elektronicznej na adres e-mail [email protected] Dokumenty zostaną przekazane po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu - dodaje.
Istotne jest też to, że w szpitalu stopniowo przywraca się pracę wszystkich oddziałów w trybie planowym, a od minionego wtorku punkt pobrań w laboratorium działa od godz. 6.30.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto