Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oszukani na pieluchach i szlifierce kątowej. Policja nie ma dnia, by nie przyjmowała zgłoszeń o trefnych zakupach w sieci

Halina Gajda
Halina Gajda
Freepik.pl
W ostatnim tygodniu w policyjnych statystykach pojawiły się szlifierka i pieluchy. Nie, żeby mundurowi potrzebowali tych precjozów do pracy. Potrzebę ich posiadania mieli za to gorliczanie. Zakupu dokonali w sieci internetowej. Zadowolenie z okazyjnej ceny mięło równie szybko, jak kliknięcie ikonki „zapłać”. Kasa wydana, towaru brak.

Od początku tego roku do Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach wpłynęło około 250 zawiadomień od mieszkańców, którzy zostali oszukani czy to podczas zakupów internetowych, czy działalności różnych innych naciągaczy. Ostatni tydzień nie był inny – starty wahają się od stu złotych do dwóch tysięcy.

Dzisiaj (9 listopada) do mundurowych zgłosiła się mieszkanka Siedlisk, która skusiła się na okazyjną cenę pieluch. Pieniądze wysłała i na tym zakupy się właściwie skończyły – straciła kontakt ze sprzedawcą i zamówionego towaru nie dostała.
- Straciła 106 złotych – relacjonuje Grzegorz Szczepanek z KPP w Gorlicach.

Swoją stratę – w kwocie niemal pięciuset złotych – postanowił zgłosić mieszkaniec Moszczenicy. Przez market portalu społecznościowego kupił szlifierkę kątową. Transakcja została błyskawicznie zrealizowana, paczka z zakupem trafiła pod jego adres, ale zawartość niestety różniła się nieco od tego, co było w ofercie.
- Marka sprzętu była inna, niż ta, za którą zapłacił – przywołuje Grzegorz Szczepanek.

O największym pechu może jednak mówić mieszkanka Gorlic, która na tym samym portalu była stroną sprzedającą. Chętni na jej ofertę znaleźli się szybko i przekonali ją o swoim zainteresowaniu. Dla potwierdzenia, że nie rzucają słów na wiatr, wysłali jej link, który miał sprawić, że szybko dostanie swoje pieniądze. Oczywiście gorliczanka w link kliknęła.

- Wypełnia wszystkie zawarte w nim wskazówki, które okazały się danymi udostępniającymi do konta bankowego – wyjaśnia policjant.

Jak łatwo się domyślić, link nie miał nic wspólnego z uczciwością i był złośliwym oprogramowaniem, które oszustom tylko ułatwiło wyczyszczenie jej konta.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto