Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Miliony na drogi gminne. W Łużnej remontują, wykorzystując źródła dofinansowania i środki własne

Lech Klimek
Lech Klimek
Wideo
od 16 lat
Drogi gminne to dla mieszkańca, zwłaszcza na terenach Podgórki, stanowią jeden z najważniejszych elementów życia. To dzięki ich dobrej jakości mogą bezpiecznie dojechać do swoich gospodarstw, dowieźć tam potrzebne w pracy i do życia produkty. W razie zagrożenie to właśnie tymi drogami przemieszczają się służby ratunkowe. Nie dziwi więc, że gminy wykorzystują każą okazję, by pozyskiwać środki na remonty tych właśnie dróg. Nie inaczej jest w gminie Łużna.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Gmina otrzymała z Lasów Państwowych 150 000 zł z przeznaczeniem na remont drogi gminnej Bieśnik-Las (Sikorówka). Całkowita wartość zadania to ok 300 000 tysięcy złotych. Z Polskiego Ładu w ostatnim okresie gmina pozyskała 2 846 900 zł na drogowe remonty i wykonała prace za 3 898 429,04 zł. Trzecie źródło finansowania to Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, z którego gmina pozyskała 272 868 zł na inwestycje o wartości 542 163,74 zł. Środki te pozwoliły na wyremontowanie dróg gminnych, które mają kluczowe znaczenie zarówno dla gospodarki leśnej, jak i turystyki.

- Dzięki tym środkom w Bieśniku, Biesne, Woli Łużańskiej czy też w samej Łużnej powstało kilka bardzo ważnych i bardzo potrzebnych dróg - mówi Mariusz Tarsa, wójt gminy Łużna. - Mieszkańcy z powodzeniem mogą dostać się do swoich domów i gospodarstw, mogą przemieszczać się po swoich miejscowościach a drogi, które wymagały bardzo pilnej naprawy zostały wyremontowane - dodaje.

Świetnym przykładem tych odnowionych dróg jest choćby ta na granicy Biesnej i Siedlisk. Ta trasa jest również granica dwóch gmin, tak więc z działań prowadzanych za środki pozyskane przez gminę Łużna z powodzeniem będą też korzystać mieszkańcy gminy Bobowa.

Ponad 500 000 złotych gmina wydała na remont drogi, która mieszkańcy nazywają ujechane.

- Ta droga łączy trzy miejscowości, Wole Łużańską, Łużną i Szalową - relacjonuje wójt. - To tak naprawdę łącznik dróg powiatowych w Szalowej i Woli Łużańskiej. Została ona wyremontowana w całości dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - dodaje.

Droga, na którą poszło dofinansowanie otrzymane z Lasów Państwowych znajduje się w Bieśniki i kończy się w miejscu, gdzie znajduje się ujęcie gazu ziemnego z tutejszego złoża. W sąsiadującym z kopalnią lesie nadleśnictwo prowadzi swoje działania z wiązane z gospodarką tak więc i ta instytucja będzie obok gazownictwa i mieszkańców korzystać z nowy wyremontowanej drogi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto