Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Woli Łużańskiej w końcu doczekali się remontu drogi powiatowej biegnącej przez ich wieś. Rozbierana jest stara nawierzchnia

Lech Klimek
Lech Klimek
Wideo
od 16 lat
Trwa remont drogi powiatowej w Woli Łużańskiej w gminie Łużna. Prace trwają na odcinku od kościoła do granicy z Bystrą. Ten odcinek już od dawna wymagał uwagi drogowców. Ostatnie prawdziwe prace odbywały się tam jeszcze w ubiegłym wieku w czasach przed reformą administracyjną i likwidacja województwa nowosądeckiego, wtedy ten odcinek drogi zyskał asfaltową nawierzchnię.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Mieszkańcy Woli Łużańskiej wielokrotnie monitowali w sprawie tej drogi, nie tylko w swojej gminie, ale poprzez radnych występowali do starostwa powiatowego.

Interpelacje i monity

W 2020 roku na sesji rady gminy Łużna złożona została interpelacja przesłana później do starostwa.

- Droga jest bardzo zniszczona, a coroczne łatanie dziur nie przynosi pożądanego efektu – pisali radni Tomasz Ptaszek i Piotr Szczerba. - Natężenie ruchu jest bardzo duże, ponieważ jest to najkrótsza droga łącząca Wolę Łużańską, Łużna i cześć Szalowej z Gorlicami. Również mieszkańcy Bystrej, Bieśnika i Szymbarku coraz częściej korzystają z tej drogi, jadąc w kierunku Tarnowa i Krakowa – podkreślali.

Te monity trafiły na podatny grunt w starostwie i dzięki funduszom z Polskiego Ładu droga doczekała się tak

koniecznego remontu.

- W ramach programu Polski Ład powiat gorlicki aplikował o środki na sześć zadań - mówi Stanisław Kaszyk, wice starosta powiatu gorlickiego. - Na teranie gminy Łużna to jeden z czterech odcinków dróg powiatowych, które doczekają się remontów - dodaje.

Do remontu pójdą jeszcze dwa odcinki w szalowej na drodze w Jankowa Stróżna Szalowa i blisko kilometr na drodze ze Stróż do Łużnej.

- Ten teraz remontowany odcinek ma 1300 metrów długości – podkreśla wice starosta.

Będzie to nie tylko nowa nawierzchnia, ale też pełna podbudowa ze zjazdami w stronę posesji a na koniec trzy warstwy ścierane masy bitumicznej. Wzdłuż drogi odnowione zostaną też rowy i pobocza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto