MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Łukasz Bałajewicz nie będzie już zastępcą burmistrza miasta Gorlice. Miejsce w ratuszu zamienia na administrację centralną

Halina Gajda
Halina Gajda
To już oficjalna informacja. Łukasz Bałajewicz, zastępca burmistrza Gorlic, żegna się z rodzinnym miastem. O swoim odejściu poinformował poprzez media społecznościowe, enigmatycznie informując, że przechodzi od administracji centralnej. Gorliczanom dał się poznać, jako osoba niezwykle stanowcza, ale też kompetentna i pracowita. To on w głównej mierze odpowiadał na wszystkie wnioski i interpelacje radnych podczas obrad sesji Rady Miasta i tak naprawdę nie było tematu związanego z miejskimi sprawami, którego by nie znał.

Łukasz Bałajewicz pojawił się w ratuszu w grudniu 2014 roku jako doradca burmistrza. Nieco ponad rok później został powołany na stanowisko zastępcy burmistrza miasta. Zarówno w swoją pierwszą, jak i drugą rolę wszedł niemal od razu. Znany był przede wszystkim ze swojej stanowczości o czym po wielokroć przekonywali się radni podczas sesji, gdy odpowiadał na wnioski czy interpelacje. Nie można jednak pominąć faktu, że wszystkie zagadnienia związane z lokalnymi inwestycjami, finansami czy planami znał od podszewki, a wszelkich odpowiedzi na pytania z nimi związane, udzielał niemal od ręki.

- Te dziewięć lat pracy minęło bardzo szybko, zwłaszcza patrząc na zakres zadań, które udało się zrealizować. Udało nam się osiągnąć cele, które przez lata wydawały się być nierealne. Mowa o północnym obejściu Gorlic, przywróceniu do życia budynku Sokoła, czy obecnie modernizowanej bazie sportowej. Zapewniam, że zmiana pracy nie spowoduje zerwania mojej więzi z Gorlicami i ratuszem. Zamierzam nadal współpracować i wspierać burmistrza Rafała Kuklę, by nowe perspektywy jeszcze bardziej przyspieszyły dynamikę rozwoju miasta - wybrzmiało w oświadczeniu.

Bałajewicz to absolwent gorlickiego Kromera. W 2013 roku ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, broniąc pracę magisterską napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Jerzego Pisulińskiego w Katedrze Prawa Cywilnego UJ. Przez sześć lat nabywał zawodowego doświadczenia - pracował w kancelarii prawnej, zarządzał też podmiotami, które prowadziły działalność medyczną. W 2015 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa medycznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był też członkiem Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza w Gorlicach (2015-2019) oraz Rady Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów. Od 2019 roku jest członkiem Rady Nadzorczej Elektrociepłowni Gorlice jako przedstawiciel miasta Gorlice. W 2019 roku uzyskał pozytywny wynik z egzaminu radcowskiego i został wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie.

Łukasz Bałajewicz jest przewodniczącym Koła nr 14 Polska 2050 Szymona Hołowni, który obejmuje swoim zasięgiem 14 okreg wyborczy. Wiemy, że były już zastępca burmistrza Gorlic ma objąć stanowisko zastępcy prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Papszun ponownie trenerem Rakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Łukasz Bałajewicz nie będzie już zastępcą burmistrza miasta Gorlice. Miejsce w ratuszu zamienia na administrację centralną - Gazeta Krakowska

Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto