Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kryte kąpielisko w Sękowej – drugie podejście do przetargu. Czy tym razem będzie udane? W gminie bardzo w to wierzą

Halina Gajda
Halina Gajda
Gmina Sękowa ogłosiła kolejny przetarg na budowę krytego kąpieliska
Gmina Sękowa ogłosiła kolejny przetarg na budowę krytego kąpieliska fot. UG Sękowa/wizualizacja projketu
Gmina Sękowa ogłosiła drugi przetarg na budowę krytego kąpieliska. Pierwszego nie udało się rozstrzygnąć. Najtańsza oferta znacznie przekraczała budżet.

Stało się tak, jak zapowiadali – samorząd Sękowej zdecydował o drugim przetargu na budowę krytego kąpieliska. Trzeba było też zrewidować inwestycyjne plany – już nie będzie to połączenie dwóch basenów, to znaczy krytego i otwartego, a tylko ten pierwszy, bo na tyle jest kasy w gminnym budżecie. W ogłoszeniu o przetargu jest jednak zastrzeżenie.

- O ile nasze plany przewidują w pierwszym etapie budowę części krytej, to mimo wszystko chcielibyśmy mieć projekt całości przedsięwzięcia, które przecież stanowi spójną całość – wyjaśnia Małgorzata Małuch, wójt gminy.

Stąd niejako podwójny zakres ogłoszenia, czyli budowa części krytej, ale z projektem na całość.
- Będziemy szukali dodatkowych źródeł finansowania na część otwartą – zapowiada.

Odpowiedź poznamy jeszcze w wakacje

Pierwsze postępowanie zakończyło się jeszcze w maju. Zgłosiło się cztery firmy z Korzennej, Tarnowa, Gorlic oraz Krakowa. Najtańsza – 20,3 mln złotych. Najdroższa – ponad 27,5 miliona. Gmina podała również, że na inwestycję zamierza przeznaczyć 15 mln złotych. Jak łatwo policzyć, do najtańszej propozycji brakło ponad pięć milionów. Sporo więcej, jeśli popatrzeć przez pryzmat sękowskiego budżetu. Tym razem przedsiębiorcy mają czas na zgłoszenia do 1 sierpnia. Jeśli będzie satysfakcjonujące rozstrzygnięcie, to i tak nie zobaczymy jeszcze głębokich wykopów, maszyn budowlanych ani uwijających się robotników.
- Do pracy w pierwszej kolejności przystąpią architekci – zapowiada.

Będzie jej sporo, bo w dużym skrócie hala basenowa ma mieć nieckę o powierzchni 300 metrów kwadratowych lustra wody z wydzieloną częścią dla dzieci. Zamontowane mają też zostać systemy do masażu karku oraz leżanki z masażem powietrznym. Do tego rynnowa zjeżdżalnia oraz zaplecze spa z saunami suchą i parową, natryskami i basenem do schładzania.

Basenowe kłopoty za miedzą

Na razie w powiecie działa tylko jeden basen – w Gorlicach. Park Wodny w Wysowej jest zamknięty na głucho o ponad trzech lat z racji szeregu usterek, które decyzją powiatowej inspekcji nadzoru budowlanego wykluczyły go z funkcjonowania. Już teraz wiadomo, że sytuacja taka potrwa jeszcze co najmniej kilkanaście miesięcy – gmina na prace naprawcze dostała czas do końca listopada 2023 roku.
- Z programu Polski Ład dostaliśmy na to zadanie dofinansowanie w wysokości 3,5 mln złotych – wylicza Zbigniew Ludwin, wójt gminy.
Wcześniej uściański samorząd dostał dotację z tak zwanej tarczy górskiej. Była to kwota około 1,6 mln złotych właśnie z przeznaczeniem na roboty w Parku Wodnym. Mają nadzieję, że pieniędzy wystarczy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto