Koniec MWG na bieckim rynku

Marek Podraza
Najlepsi zawodnicy klasyfikacji generalnej MWG. W środku Urszula Niemiec, burmistrz Biecza Marek Podraza
Na rynku w Bieczu była meta III etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego i tutaj odbyło się uroczyste zakończenie wyścigu. Kolarze przyjechali do Biecza z Iwkowej, pokonując dystans 70 kilometrów. Ze względu na powódź trasa trzeciego etapu została skrócona z 160 km do 70 kilometrów. Cała grupa prawie jednocześnie wjechała na metę.

Wyniki Trzeciego Etapu: 1. Tomasz Smoleń z CCC Polsat 1:35,30, 2. Adam Wadecki z Kalev, 3. Sven Vanthourenho-ut - Sunweb-Revor Belgia, 4. Jacek Morajko - Mróz Active, 5. Thomas Vernaeckt, 6. Klaas Vantornout - obaj Sunweb Revor Belgia. Wszyscy zawodnicy od miejsca drugiego do szóstego mieli ten sam czas.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Jacek Morajko z grupy Mróz Active, drugi był Alessandro Bertuola z Estonii - Kalev, a trzeci klubowy kolega zwycięzcy - Mateusz Taciak. - Na dzisiejszym etapie zdałem się na drużynę. Byłem spokojny. Wiedziałem, że możemy dowieźć zwycięstwo i pozycję lidera do mety. Wygraliśmy cały wyścig. Trzeba walczyć do końca i zrobiliśmy to. Jestem szczęśliwy i cieszę się ze zwycięstwa - powiedział nam tuż po odebraniu pucharów i nagród Jacek Morajko, najlepszy zawodnik tegorocznego Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Jacek Morajko został też najlepszym góralem. Był również najlepszy w klasyfikacji punktowej. Podczas trzech etapów zgromadził na swoim koncie aż 54 punkty.

Klasyfikacja drużynowa: 1. Mróz Active Jet 28:14.20, 2. SP Tableware, 3. Kalev - obydwa teamy 1.44 minut straty. Wyścig ukończyło siedemdziesięciu siedmiu kolarzy.

Miasto i gmina Biecz uroczyście przygotowały się do przyjęcia uczestników wyścigu. Dla licznie przybyłej publiczności wystąpiły miejscowe zespoły muzyczne oraz młodzież szkolna. W pamięci pozostaną szczególnie pokazy cyklistów. W ciągu trzech dni kolarze pokonali łącznie zaledwie 368 kilometrów. Organizatorzy skrócili drugi i trzeci etapy ze względu na zapadnięte po powodzi drogi i pozrywane mosty.

Kino samochodowe, czyli „autoizolacja” w czasach pandemii.