MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Koniec bezkarności piratów drogowych. Ruszyły prace nad instalacją fotoradarów na moście Poniatowskiego. Na początek ''elektryka''

Redakcja
Jeszcze w tym roku na moście Poniatowskiego zostanie zamontowanych sześć fotoradarów. Prace początkujące ten proces właśnie się rozpoczęły. Wiążą się z budową zasilania do urządzeń i na razie są prowadzone pod mostem przy Wisłostradzie - na wysokości trzech miejsc z prawej strony przeprawy, w których stanie nowy sprzęt, trwa wprowadzanie zmian w instalacjach w skrzynkach elektrycznych. Szczegóły poniżej.

Ruszyły prace nad instalacją fotoradarów na moście Poniatowskiego

Prace elektryczne zapoczątkowały instalację sześciu fotoradarów na moście Poniatowskiego. Wiążą się z budową zasilania do urządzeń, których montaż przewidziany jest na czerwiec. Uważni piesi mogą dostrzec na chodniku oznaczone farbą miejsca, gdzie będzie stał sprzęt mierzący prędkość - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Fotoradary zostaną ustawione i zamontowane na moście do końca czerwca. Tak wynika z harmonogramu prac dostarczonego przez wykonawcę, choć przy sprzyjającej pogodzie możliwe, że stanie się to szybciej. Na jezdni w kierunku zachodnim urządzenia znajdą się:

  • w alei Poniatowskiego, przy wjeździe na most na wysokości Wału Miedzeszyńskiego
  • na wiadukcie między zabytkowymi wieżycami na wysokości ulicy Kruczkowskiego
  • na moście, przed przystankiem tramwajowym i węzłem z Wisłostradą

Na jezdni w kierunku wschodnim fotoradary znajdą się:

  • w Alejach Jerozolimskich, przy wjeździe na wiadukt mostu na wysokości budynku Muzeum Wojska Polskiego
  • na wiadukcie mostu, między zabytkowymi wieżycami na wysokości ulicy Solec
  • na moście, za węzłem z Wisłostradą i przystankiem tramwajowym

fotoradary
Zarząd Dróg Miejskich

Instalacja urządzeń jest możliwa dzięki zgodzie wydanej przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który przychylił się do naszej sugestii, że są niezbędne do poprawy bezpieczeństwa. Również z nim konsultowana była szczegółowa lokalizacja urządzeń. Z kolei ich wygląd, w szczególności obowiązkowy żółty kolor obudowy, jest określony rozporządzeniem ministra infrastruktury - przekazali drogowcy.

I dodali: To, że prędkość wpływa na niebezpieczeństwo i liczbę zdarzeń na przeprawie, potwierdziły nasze pomiary prędkości. We wrześniu 2018 r. w ciągu doby pomiarowej przez most przejechało 47 526 samochodów. Tylko 7 545 kierowców dostosowało się do odpowiedniej prędkości (najczęściej w godzinach szczytu, gdy trudno o wyższą prędkość). Reszta - aż 39 981 kierujących, czyli 84 proc. wszystkich - poruszała się szybciej niż dozwolone 50 km/h. Maksymalnie o 10 km/h przekroczyło prędkość 9405 kierowców, od 11 do 20 km/h - 14 730, a od 21 do 50 km/h - 15 476.

Z kolei 370 kierowców (tylko w ciągu jednego dnia!) powinno stracić prawo jazdy, bo rozpędzili swoje samochody do co najmniej 101 km/h. Rekordzista pędził aż 180,2 km/h.

Zobaczcie też:

Wypadek na S8. Spłonął tir przewożący drewno. Z pożarem walc...

Zobaczcie też:

od 7 lat
Wideo

Zamach na Roberta Fico. Stan premiera Słowacji jest poważny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto