MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert chóru Laurenti, któremu towarzyszyli młodzi instrumentaliści, był dla mieszkańców Biecza sporym artystycznym przeżyciem

Lech Klimek
Lech Klimek
Koncert mógł się odbyć dzięki współdziałaniu władz samorządowych Biecza i Jasła
Koncert mógł się odbyć dzięki współdziałaniu władz samorządowych Biecza i Jasła Lech Klimek
W bieckiej kolegiacie z koncertem kolęd wystąpił Chór Laurenti oraz uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle, oraz gościnnie uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jaśle. Zespoły poprowadził dyrygent Mateusz Gałuszka. Zaprezentowano kilkanaście kolęd i pastorałek, zarówno tych najbardziej znanych, jak i nieco mniej popularnych. Koncert został nagrodzony przez bieczan gromkimi oklaskami.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Koncert mógł się odbyć dzięki współdziałaniu władz samorządowych Biecza i Jasła. Chór ma swoją siedzibę w Warzycach więc również gmina Jasło a głównie Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle, miał w organizacji koncertu swój spory udział. Cegiełkę dołożyło tu również Bieckie Centrum Kultury. Oczywiście koncert mógł się odbyć dzięki przychylności gospodarza miejsca, księdza Janusza Kurasza, proboszcza parafii pod wezwaniem Bożego Ciała w Bieczu.

Chór Laurenti, w dosłownym tłumaczeniu Chór Wawrzyńca, powstał w lutym 2015 roku z inicjatywy ówczesnego wójta gminy Jasło Stanisława Pankiewicza i działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jaśle. Założycielem i dyrygentem chóru jest Mateusz Gałuszka, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Zespół pomimo krótkiej historii ma już sporo osiągnięć koncertowych.

- Repertuar chóru jest bardzo zróżnicowany od pieśni religijnych poprzez pieśni ludowe, patriotyczne, a skończywszy na lekkich potworach rozrywkowych - mówiła prowadząca koncert Lidia Witkowska, na co dzień języka polskie w szkole w Warzycach. - Pierwsze publiczne występy miał miejsce w 2015 roku w kościele parafialnym w Warzycach podczas Triduum Paschalnego. Muzyka to najlepszy język do poruszania serc ludzi na całym świecie i my dzisiaj chcemy poruszyć państwo serca za pośrednictwem kolęd i pastorałek, które sprawią, że magia świąt będzie nadal w nas nadal trwać - dodała.

Koncert chóru Laurenti, któremu towarzyszyli młodzi instrumentaliści, był dla mieszkańców Biecza sporym artystycznym przeżyciem. Należy pamięć, że biecka publiczność po kilku latach odbywania się w tym mieście festiwalu muzyki dawnej świetnie potrafi ocenić jakość prezentowanej im muzyki. Ten koncert został nagrodzony przez bieczan gromkimi oklaskami.

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto