Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kasztel w Szymbarku rozbrzmiewał wspaniałą muzyką. Oficyna dworska stała się salą koncertową i odbył się tu I Gorlicki Festiwal Vox Cordis

Lech Klimek
Lech Klimek
Kasztel w Szymbarku rozbrzmiewał wspaniałą muzyką
Kasztel w Szymbarku rozbrzmiewał wspaniałą muzyką Lech Klimek
Założeniem festiwalu było stworzenie przestrzeni dla muzyki, która „brzmi w sercach” i porusza zarówno artystów, jak i odbiorców. Był to również czas integracji zespołów, dzielenia się doświadczeniami i wspólnego muzykowania.

W koncercie festiwalowym wystąpiły zespoły wokalne, instrumentalne i wokalno – instrumentalne.
Repertuar stanowiły utwory muzyki rozrywkowej i świetne aranżacji muzyki ludowej filmowej.

W pierwszej edycji festiwalu wystąpili:

  • Chór dziecięco – młodzieżowy Akolada, działający w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Gorlicach oraz kwintet smyczkowy – uczniowie i absolwenci ZPSM w Gorlicach
    Dyrygent: Anna Cisoń – Połeć
    Chór dziecięcy Akolada z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach to prawdziwa duma naszego miasta. Praktycznie każdy jego udział w jakimkolwiek konkursie to deszcz nagród i wyróżnień. Zespół działa od chwili powstania szkoły, jest wpisany w cykl zajęć dzieci. Od siedmiu lat prowadzi go Anna Cisoń.
  • Eslavo Quartet – kwartet smyczkowy w składzie: I skrzypce- Aleksandra Pyzik, II skrzypce - Wiktoria Liana, altówka - Weronika Kozieł, wiolonczela - Bartłomiej Mrozek
    Eslavo Quartet to zespół, który powstał w 2018 roku w Gorlicach. Składa się z uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Gorlicach oraz Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Katowicach. Kwartet współpracuje z Chórem KuNiebu, działającym przy gorlickiej Bazylice Mniejszej oraz Kameralnym Chórem Parafialnym Tu Domine działającym przy parafii Stróże. Od 2021 roku zespół współpracuje również z Ośrodkiem Kultury Gminy Gorlice. Nazwa kwartetu wywodzi się z języka hiszpańskiego, eslavo oznacza „słowiański”. Jest to nawiązanie do regionu, z którego pochodzą.
  • Chór Mieszany Cantores Carvatiani działający przy Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
    Dyrygent: Anna Cisoń – Połeć
    Chór mieszany Cantores Carvatiani działa przy Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach od 2010 r. Zespół angażuje się w życie kulturalne miasta i regionu, swoim śpiewem uświetnia wiele imprez kulturalnych. Poprzez liczne koncerty w Polsce, a także za granicą chór promuje miasto i powiat. Chór tworzą przedstawiciele różnych zawodów, głównie nauczyciele gorlickich szkół oraz młodzież. Łączy ich wspólna pasja - śpiew i zamiłowanie do muzyki.
  • Zespół LemJazz w składzie: wokal - Natalia Górka, gitary - Piotr Przyrowski, gitara basowa - Tomasz Kubala, inst. klawiszowe i etniczne -Mirosław Bogoń, perkusja i inst. perkusyjne - Rafał Belczyk.
    Ta formacja to autorski projekt muzyczny łemka Mirosława Bogonia. Grupa poprzez swoje intrygujące aranżacje wprowadziła zebraną publiczność w fascynujący świat dźwięków tworzonych przez wspaniałych muzyków i zarazem przyjaciół.

Organizatorzy:

  • Stowarzyszenie Cantores Carvatiani
  • Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach
  • Chór Cantores Carvatiani
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto