Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jeszcze nie wybrałeś kierunku studiów? Aplikuj, uczelnie wciąż mają wolne miejsca

Paulina Szymczewska
Paulina Szymczewska
123RF
Na większości małopolskich uczelni pierwsza tura rekrutacji na studia już się zakończyła, ale właśnie trwa nabór dodatkowy. Niektóre prowadzą też tzw. rekrutację ciągłą. Na jakie kierunki można jeszcze aplikować i w jakich terminach?

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie wciąż prowadzi rekrutację zarówno na studia stacjonarne, jak i niestacjonarne. Można jeszcze aplikować m.in. na administrację, filologie obce, historię i geopolitykę. UP oferuje także wiele miejsc na studiach II stopnia – również na filologie, kierunki związane ze sztuką i designem czy dziennikarstwem i mediami.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie dodatkową rekrutację na rok akademicki 2022/23 rozpoczyna 1 września. Do 5 września potrwa rejestracja elektroniczna, a ogłoszenie wyników dodatkowej rekrutacji nastąpi 9 września.

Polscy kandydaci mogą jeszcze aplikować na takie kierunki jak: administracja, Global finance and accounting (płatne, to nowość na UEK), inżynieria jakości produktu, studia miejskie, oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. Natomiast na cudzoziemców czeka kierunek Global finance and accounting.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie przygotował w roku akademickim 2022/2023 3399 miejsc na studiach stacjonarnych I i II stopnia oraz 1419 miejsc na studiach niestacjonarnych. Aktualnie uczelnia prowadzi dodatkową rekrutację na następujące kierunki na studiach stacjonarnych I stopnia: inżynieria środowiska; inżynieria i gospodarka wodna, biogospodarka, rolnictwo, ochrona środowiska, ekonomia, zarządzanie, geodezja i kartografia, leśnictwo, biologia stosowana, bioinżynieria zwierząt oraz zootechnika.

Jeśli zaś chodzi o studia niestacjonarne I stopnia to można jeszcze rejestrować się na kierunki: rolnictwo, biogospodarka, ochrona środowiska, ekonomia, zarządzanie, gospodarka przestrzenna, technologia żywności i żywienie człowieka, ogrodnictwo, sztuka ogrodowa, technologia roślin leczniczych i prozdrowotnych oraz leśnictwo.

Na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, który przygotował dla kandydatów blisko 2,2 tys. miejsc, trwa obecnie druga tura rekrutacji. Rozpoczęła się 2 sierpnia i zakończy 19 września (na niektórych kierunkach kilka dni wcześniej).
Można jeszcze aplikować na takie kierunki jak: psychologia (jednolite studia magisterskie), dziennikarstwo i komunikacja społeczna (studia II stopnia), archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo, filozofia, historia, historia sztuki, nauki o rodzinie, ochrona dóbr kultury, praca socjalna, turystyka i zarządzanie dziedzictwem, prawo kanoniczne (jednolite magisterskie) oraz teologia.

Są jeszcze także miejsca na kierunki prowadzone w języku angielskim i można już śmiało powiedzieć, że cieszą się one większym zainteresowaniem niż w roku ubiegłym. Te kierunki to: Philosophy, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalność Communication and media studiem oraz filozofia, specjalność Philosophy, Ethics and Religion.

Na Politechnice Krakowskiej rekrutacja na studia I stopnia trwa do połowy września. W sumie w ofercie tej uczelni na nowy rok akademicki jest w letniej rekrutacji ponad 3,2 tys. miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia (w sumie na wszystkich rodzajach i stopniach studiów 4,7 tys. miejsc).

Rejestrować można się m.in. na: budownictwo, transport, architekturę krajobrazu, informatykę stosowaną czy informatykę w inżynierii komputerowej, gospodarkę przestrzenną, elektrotechnikę i automatykę, technologię chemiczną, inżynierią materiałową, inżynierię środowiska, inżynierię medyczną, mechanikę i budowę maszyn, środki transportu i logistykę, pojazdy samochodowe oraz inne kierunki z tegorocznej oferty PK.

Otwarta jest także rekrutacja na studia II stopnia, czyli magisterskie. Latem w ofercie są wybrane kierunki na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, m.in. architektura krajobrazu w języku angielskim, budownictwo, informatyka w języku polskim i angielskim, matematyka, transport. Rozpoczęła się także rekrutacja na studia w Szkole Doktorskiej, czyli studia doktoranckie w siedmiu dyscyplinach naukowych.

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia prowadzi rekrutację do 26 września. W ofercie tej uczelni kandydaci na studia I i II stopnia znajdą m.in. takie kierunki jak dietetyka, kosmetologia i fizjoterapia (jednolite magisterskie). Duży wybór mają też osoby, które zamierzają się dokształcić na studiach podyplomowych. Można tu aplikować np. na kierunki: administracja medyczna, kosmetologia medyczna, dietetyka, psychodietetyka, kosmetologia, stylizacja, wizaż, podologia, rehabilitacja COVID-19, reedukacja posturalna i korekcja wad postawy, trychologia lecznicza, trening medyczny i strategie żywieniowe.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie rekrutuje na nowe kierunki studiów. W ofercie jest m.in. marketing cyfrowy. Od października dostępne będą dwa zakresy kształcenia: marketing i social media oraz technologie cyfrowe w marketingu. Do najnowszych kierunków w WSZIB należy również logistyka (studia I stopnia). Uczelnia oferuje tu dwa zakresy kształcenia: systemy informatyczne w logistyce oraz menedżer logistyki.

Warto również wspomnieć o naborze na specjalność finanse w korporacjach międzynarodowych. Kierunek cieszy się dużą popularnością, ponieważ studenci już w trakcie studiów mogą wykorzystać swoją wiedzę w praktyce w dwóch renomowanych krakowskich korporacjach. Studia są finansowane przez partnerów biznesowych – AON i Jacobs, dzięki czemu są bezpłatne.

Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu II turę rekrutacji prowadzi do 15 września. Można aplikować na wszystkie kierunki znajdujące się w ofercie tej uczelni, zarówno na studiach stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Na studiach I stopnia do wyboru są m.in.: bezpieczeństwo wewnętrzne, dietetyka, filologia angielska, finanse i rachunkowość, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, zarządzanie, mechatronika oraz informatyka. Z kolei na kandydatów na studia II stopnia czekają: ekonomia, pielęgniarstwo oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. Jeśli po II turze rekrutacji będą jeszcze wolne miejsca, to 16 września w MUP ruszy dodatkowy nabór.

Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie rekrutację dodatkową prowadzi do 11 września, a rekrutacja uzupełniająca odbędzie się w dniach 19–27 września. W ofercie uczelni są m.in. następujące kierunki: administracja, ekonomia, prawo, filologie obce, ochrona środowiska, fizjoterapia, kosmetologia, pielęgniarstwo, automatyka i robotyka, informatyka, mechatronika, inżynieria materiałowa, grafika oraz wzornictwo.

W Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu rekrutacja na rok akademicki 2022/23 rozpoczęła się 8 sierpnia i potrwa do 16 września. W swej ofercie na studiach I stopnia i jednolitych magisterskich uczelnia ma np. takie kierunki jak: architektura, bezpieczeństwo narodowe, dietetyka, filologia angielska, fizjoterapia, gospodarka przestrzenna, informatyka ekonomiczna, kosmetologia, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne oraz turystyka i rekreacja.

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jeszcze nie wybrałeś kierunku studiów? Aplikuj, uczelnie wciąż mają wolne miejsca - Dziennik Polski

Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto