Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jest kasa od marszałka województwa dla chórów i orkiestr dętych. Każdy zespół na szanse na 25 tysięcy złotych wsparcia

Lech Klimek
Lech Klimek
Do 28 kwietna można składać wnioski na dotacje dla orkiestr dętych i chórów.
Do 28 kwietna można składać wnioski na dotacje dla orkiestr dętych i chórów. archiwum
Zarząd województwa małopolskiego sypnie kasą, tym razem na kulturę, a dokładniej na jej muzyczną część. Do 28 kwietna można składać wnioski na dotacje dla orkiestr dętych i chórów.

FLESZ - WOŚP poszła na rekord!

od 16 lat

Konkurs Małopolskie Orkiestry Dęte ma już swoją czwartą odsłonę. W ramach tego konkursu orkiestry dęte mogą ubiegać się o wsparcie finansowe, które może być przeznaczone między innymi na zakup instrumentów, akcesoriów muzycznych, strojów, sprzętu niezbędnego do realizacji koncertów lub zajęć warsztatowych oraz wydawnictw muzycznych. W ubiegłych roku podobne dofinansowanie dostała Orkiestra Dęta OSP w Siedliskach. Do Siedlisk trafiło 35 tysięcy z puli MKDNiS. Ich nowe zakupy można było podziwiać w czasie ostatniego noworocznego koncertu.

Dzięki dotacji orkiestra odnowiła między innymi swoje instrumentarium. Teraz mają szansę, by sięgnąć do marszałkowskiej sakiewki.

- Celem konkursu jest wsparcie orkiestr dętych z regionu, które pozwoli na tworzenie i poznawanie kultury - mówi Iwona Gibas, członek zarządu województwa małopolskiego. - Środki w łącznej kwocie 300 tysięcy złotych umożliwią rozwijanie pasji i talentów mieszkańców Małopolski w różnych grupach wiekowych - dodaje.

Orkiestry muszą mieć 10 procent wkładu własnego, a maksymalnie mogą dostać 25 tysięcy złotych.

Drugi muzyczny konkurs jest skierowany do chórów. Te zespoły również mogą dostać maksymalnie 25 tysięcy, a środki będzie można przeznaczyć na organizację wydarzeń muzycznych czy zajęć warsztatowych. Pieniądze będzie można wydać również na udział w krajowych lub zagranicznych festiwalach, koncertach i przeglądach oraz na działania związane z nagraniem własnego wydawnictwa muzycznego na przykład płyty, teledysku. Dla chórów jest do podziału 200 tysięcy złotych.

Działalność chórów z jednej strony pozwala mieszkańcom Małopolski rozwijać pasje i talenty, z drugiej umożliwia pielęgnowanie tradycji i dziedzictwa kulturowego regionu - podkreśla Iwona Gibas. - Taka aktywność zasługuje nie tylko na najwyższy szacunek, ale również na otoczenie opieką i wsparciem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto