Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak wygląda zdalne nauczanie w Radomsku? Nauczyciele sobie radzą, ale problemów nie brakuje

mk
fot. Archiwum NaszeMiasto.pl
Dyrektorzy radomszczańskich szkół zapewniają, że nauczyciele radzą sobie z prowadzeniem zdalnego nauczania, choć wracają uwagę na pewne problemy.

Dyrektorzy radomszczańskich szkół zapewniają, że nauczyciele radzą sobie z prowadzeniem zdalnego nauczania, choć wracają uwagę na pewne problemy. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku lekcje prowadzone są zarówno online, jak i na zasadzie przesyłania materiałów do samodzielnej pracy. Wykorzystywane są do tego zarówno platformy polecane przez ministerstwo edukacji, jak i popularne komunikatory używane na co dzień przez młodzież.

- Lekcje online na zasadzie transmisji głosu prowadzone są przede wszystkim z języka polskiego i matematyki - wyjaśnia Radosław Bartnik, dyrektor PSP 7. - Nauczyciele innych przedmiotów wysyłają uczniom materiały, a te czasami z opóźnieniem są odbierane praktycznie przez wszystkie dzieci. Korzystamy głównie z e-Dziennika Librus, e-Podręczników, aplikacji Discord, Eduelo. Oczywiście te internetowe narzędzia bywają przeciążone i nieraz sprawiają problemy.

Jak dodaje dyrektor, tylko jeden uczeń „siódemki” nie ma dostępu do komputera i internetu, ale placówka pracuje nad tym, by udzielić mu w tym zakresie wsparcia. - Oczywiście problemy pojawiają się w domach, gdzie jest tylko jeden komputer, dzieci w wieku szkolnym jest na przykład trójka, a na dodatek rodzic pracuje zdalnie. Nauczyciele są jednak w kontakcie z uczniami i rodzicami i jakoś udaje się tę prace zorganizować – mówi dyrektor PSP 7. - Oczywiście wiele osób zgłasza nam problemy z kończącymi się limitami transferu, ale na to nie mamy już żadnego wpływu.

Dyrektor przyznaje, że w związku z zaistniałą sytuacją nauczyciele, mają o wiele więcej pracy, ale radzą sobie i stale pozostają w kontakcie z uczniami.

Na przesyłanie młodzieży materiałów do pracy postawili nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku. Tak odbywa się zdalne nauczanie z większości przedmiotów.
- Lekcje online prowadzone są u nas tylko z języków obcych – mówi dyrektor Sławomir Kowalczyk.

Jak dodaje, z materiałów przysyłanych przez nauczycieli korzysta około 90 proc. uczniów. W ostatnich dniach na facebookowej stronie „dwójki” pojawił się dyscyplinujący wpis:
„Mimo poprzedniego apelu nadal są wśród Was uczniowie, którzy ostatnio bardzo dawno temu logowali się do Dziennika Elektronicznego Librus. To w najbliższym czasie musi się zmienić. Prosimy Was o wzajemną mobilizację”.

Również dyrekcja I LO przypomina, młodzieży, że przerwa w nauce w szkole nie jest czasem ferii. Zdalne nauczanie umożliwia utrwalenie poznanych już materiałów oraz poznanie nowych zagadnień.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto