Gorliczanie nagrodzeni w plebiscycie Gazety Krakowskiej

Daniel Weimer
W plebiscycie "Gazety Krakowskiej" namieszali gorliczanie. Znaczącą rolę w 12. edycji plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców Regionu w 2014 r. odegrały zawodniczki i zawodnicy z powiatu gorlickiego.

W kategorii głównej do pierwszej dziesiątki trafiły trzy siatkarki I-ligowego Ekstrimu. Na drugiej pozycji uplasowała się Katarzyna Wąsowska, która o zaledwie jeden głos (!) wyprzedzona została przez Joannę Gadzinę, reprezentacyjną piłkarkę ręczną Olimpii/Beskidu Nowy Sącz. 8. miejsce przypadło w udziale Magdalenie Pytel, zaś 9. - Paulinie Stojek. Obydwie są koleżankami klubowymi wspomnianej Wąsowskiej. Na wysokiej, piątej pozycji sklasyfikowany został Szymon Kulka. To znakomity biegacz lekkoatletyczny z LUKS Lipinki. Kto wie, czy to nie ostatnie sportowe wyróżnienie tego zawodnika. Podejmuje on bowiem naukę w wyższej szkole policyjnej i zamierza wziąć rozbrat z lekkoatletyką.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0