Gorlickie. Zostawcie jeden procent dla potrzebujących z naszego regionu. To tylko kilka cyfr w formularzu PIT, dla nich duża pomoc

Halina Gajda
Halina Gajda
Dwie Olki, Kuba, Jacek, Michałek - oni wszyscy bardzo liczą na nasz jeden procent
Dwie Olki, Kuba, Jacek, Michałek - oni wszyscy bardzo liczą na nasz jeden procent fot. archiwum
Udostępnij:
Powoli zaczynamy składać rozliczenia PIT. Każdy, kto składa zeznanie podatkowe, może przekazać od siebie drobną finansową cząstkę, która wesprze leczenie, rehabilitację, czy codzienne funkcjonowanie tych, których dotknęła choćby choroba. Nie trzeba się szczególnie wysilać, by pomóc, wystarczy wpisać do odpowiedniej rubryki kilka cyfr i gotowe.

W Gorlickiem jeden procent zbierają rodzice dla swoich chorych, niepełnosprawnych dzieci, ale też dorośli, których dotknęła nagła choroba. Ktoś zapyta: czym jest te moje kilka/kilkanaście złotych wobec ich potrzeb?
Odpowiedź, jest prosta – ziarnko do ziarnka i będzie miarka. Wpisanie tych kilku cyfr i słów do formularza zabiera kilkanaście sekund, a równocześnie jest ogromnym wsparciem.

Jacek Krupa
Tata, mąż, gospodarz – był wsparciem, wzorem, człowiekiem, na którego można było liczyć zawsze i w każdej sytuacji. Do chwili, gdy zachorował na listeriozowe zapalenie opon mózgowych. Zdrowy, postawny mężczyzna po miesiącach spędzonych w szpitalu zmienił się nie do poznania. W wyniku choroby doszło do połowicznego niedowładu, prawostronnego porażenia nerwu okoruchowego, porażenia nerwu twarzowego. Wszystko się zmieniło, rodzina musiała przeorganizować całe swoje dotychczasowe życie. Każdy dzień to walka o utrzymanie tego, co udało się wypracować rehabilitacją.
Numer KRS0000396361, Cel szczegółowy 1%0088203 Jacek

Aleksandra Musiał
Olka ma sześć lat. Urodziła się z rzadką wadą genetyczną, która spowodowała u niej między innymi dysmorfię czaszki, palców u rąk i nóg, przewlekłą chorobą nerek III stopnia, neuropatią zanikową obuoczną nerwu wzrokowego, padaczkę, niedoczynnością nadnerczy, opóźniony rozwój psychoruchowy. Za nią wiele skomplikowanych operacji. Początkowo lekarze ocenili, że Olka nie będzie chodziła, ale dzięki uporowi mamy, ciężkiej i systematycznej rehabilitacji, dziewczynka coraz lepiej się porusza. Pieniądze z 1 proc. pozwalają na dalszą rehabilitację.
KRS 0000387207, cel szczegółowy: 201 Aleksandra Musiał.

Aleksandra Ignarska
Oleńka urodziła się 2 listopada 2018 roku w 27. tygodniu ciąży. Ważyła zaledwie 1200 gramów. Natychmiast została zaintubowana i przetransportowana na OIOM w Klinice Noworodków w Rzeszowie. Tylko w pierwszych dwóch miesiącach życia przeszła wiele ciężkich infekcji. Lekarze zdiagnozowali u niej wadę serca, mózgowe porażenie dziecięce. Jedyną nadzieją na poprawę jest rehabilitacja w specjalistycznych kombinezonach, ortezach ortopedycznych, pionizatorach. Są już pierwsze efekty – dziewczynka stawia pierwsze samodzielne kroki, jednak nieprawidłowa postawa i wzorzec chodu przekładają się na problemy ortopedyczne, które w przyszłości będą wymagały skomplikowanych operacji. Wyjazdy na turnusy, sprzęt do ćwiczeń, materiały potrzebne do rehabilitacji to codzienność rodziców, która wiąże się z wydatkami. Dlatego bardzo liczą na naszą pomoc.
KRS: 0000387207, cel szczegółowy: 1246 Ignarska Aleksandra

Michał Lepak
Chłopiec urodził się w 2016 roku z mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią diplegii spastycznej. Ma za sobą operację, która pozwoliła zmniejszyć napięcie mięśniowe i dała możliwość szerszej rehabilitacji. Efekty żmudnych ćwiczeń są widoczne, Michałek cały czas uczy się czegoś nowego, ale przed nim wciąż daleka i trudna droga systematycznych ćwiczeń. Rodzice mają wielką nadzieję, że ich syn w przyszłości będzie stawiał samodzielne kroki.
Numer KRS 0000037904, Cel szczegółowy 1% 35085 Lepak Michał

Kuba Miś
Choroba – autoimmunologiczne zapalenie mózgu – przyszła nagle. Był aktywnym nastolatkiem z tysiącem pomysłów, zawsze chętnym do pomocy innym. Jego pasją jest kuchnia. Tajniki gotowania i pieczenia zgłębiła na specjalistycznych kursach. Teraz szpital stał się jego drugim domem. Choroba niesie za sobą wiele komplikacji. Zaatakowała szpik kostny, trzustkę, tarczycę. Nadzieją jest plazmafereza, czyli oczyszczanie osocza oraz wlewy ze zdrowych immunoglobulin. Kuba rozpoczął długie i kosztowne leczenie.
Numer KRS 0000396361, Cel szczegółowy 1% 0162446 Kuba

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie