Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gorlickie. Starania o kolej nie ustają. Tym razem społecznicy przygotowali ankietę. Jej wyniki mają pomóc w przywrócenie połączeń

Halina Gajda
Halina Gajda
Ankieta ma na celu zbadanie potrzeb oraz zebranie opinii na temat obecnych oraz przyszłych połączeń kolejowych, które mogłyby obsługiwać komunikacyjnie nasz region
Ankieta ma na celu zbadanie potrzeb oraz zebranie opinii na temat obecnych oraz przyszłych połączeń kolejowych, które mogłyby obsługiwać komunikacyjnie nasz region fot. halina gajda
Społecznicy, czyli Kolejowe Gorlice oraz Kolej na Jasło przygotowali ankietę dotycząca potrzeb przewozowych w regionie gorlicko-jasielskim. Ciągle walczą i wierzą, że regularny transport po szynach wróci na teren obu powiatów i w ten sposób połączy je zresztą kraju.

Oczywiście decyzje w tym zakresie zapadają daleko od Gorlic, ale nie oznacza to, że jesteśmy przegrani. Po prostu trzeba o sobie przypominać i pokazać, że mamy swoje ambicje i potrzeby. Ankieta ma być narzędziem, poprzez które powiemy, jakie konkretnie mamy te potrzeby. W ankiecie znajdziemy pytania dotyczące oczekiwanych kierunków połączeń kolejowych, godzin.

- Najbardziej zależy nam na przywróceniu bezpośredniego kursu niedzielnego z Gorlic do Rzeszowa oraz o połączenia do Nowego Sącza – mówi nam Szymon Białoń, założyciel grupy Kolejowe Gorlice, jeden z orędowników przywrócenia Gorlickiego na kolejowe mapy kraju.

Gdzie z Gorlic pociagiem? Wypełnij anonimową akietę TUTAJ

Grupa Kolejowe Gorlice nie ogranicza się tylko do przeprowadzenia ankiety i schowania jej do szuflady. Szymon Białoń był jednym z niewielu poza samorządowcami, mieszkańcem powiatu, który wziął udział w spotkaniu z projektantami łącznicy kolejowej, która pozwoliłaby na bezpośredni wjazd pociągów do miasta. Orędownicy tego rozwiązania są dobrej myśli.

- Plany łącznicy są bardzo realnie brane pod uwagę – ocenia Szymon Białoń. Jej koncepcje, zarys oraz całkowity plan są już wpisane w cel remontu naszej linii. Czekamy na razie na dalsze etapy studium planistycznego i akceptację koncepcji przez PKP PLK – dodaje.

Z budową łącznicy wiążą się także szeroko zakrojone plany uruchomienia bezpośrednich i pośrednich połączeń do Krakowa, które będą wjeżdżać na stację w Gorlicach.
- Na obecną chwilę, według zarysów podanych na konferencji z inwestorami zadeklarowano dziesięć par pociągów z czego pięć bezpośrednich w relacji Jasło-Gorlice-Kraków – przywołuje dalej.

Najnowocześniejszy polski pociąg na trasie Kraków-Jasło

Najnowocześniejszy pociąg w Małym Krakowie. Zajrzeliśmy do ś...

Jeszcze raz podkreśla, że głównym celem ankiety jest pozyskanie opinii oraz sugestii naszych mieszkańców, co do obecnych połączeń jak również chcemy poznać, jakie kierunki ich najbardziej interesują. Jej wyniki ułatwią nam pracę związane z przywracaniem kolejnych połączeń kolejowych

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto