Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Gorlice. W Bobowej chcą zbudować basen. Będzie też amfiteatr

Lech Klimek
Lech Klimek
W Bobowej powstanie skatepark, ale w planach mają jeszcze basen i amfiteatr. Liczą na uzyskanie środków zewnętrznych
W Bobowej powstanie skatepark, ale w planach mają jeszcze basen i amfiteatr. Liczą na uzyskanie środków zewnętrznych archiwum
Jedno jest pewne. Gmina Bobowa wykorzystuje każdą okazję, by powiększać swoją atrakcyjność. Mają siłę przebicia, więc pieniądze płyną do nich szerokim strumieniem.

Właśnie dostali kolejne dofinansowanie. To nie jest mała kasa. Do Bobowej trafi 1 896 500 złotych w dwóch transzach. Większa, 1,5 mln, w przyszłym roku, a reszta w kolejnym.

- To pieniądze z ministerstwa sportu i turystyki - mówi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej, nie kryjąc zadowolenia. - Staliśmy się beneficjentem programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej, który jest wsparciem realizacji zadań dotyczących ogólnodostępnych obiektów sportowych - dodaje.

W Bobowej dzięki dofinansowaniu powstanie skateparku oraz budynek z przeznaczeniem na Centrum Aktywnego Wypoczynku.

- Całkowity koszt to blisko 3 miliony - wspomina burmistrz. - Jednak w tym przypadku nie oszczędzamy. Chcemy, by na naszym terenie powstało centrum wypoczynku i rekreacji z prawdziwego zdarzenia - dodaje z uśmiechem.

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy w Bobowej zostaną przygotowane wszystkie dokumenty potrzebne do ogłoszenia przetargów. - Mamy oczywiście gotowy projekt i wszystkie pozwolenia na budowę - zaznacza burmistrz. - Są też zabezpieczone środki na wkład własny, bo całość powinna kosztować około 3 milionów. Oczywiście ostateczny koszt będzie znany po zakończeniu procedur przetargowych - dopowiada.

Bardzo ważną częścią tej inwestycji jest planowany budynek. Będzie w nim siłownia, ale co ważniejsze ogólne dostępne zaplecze sanitarne.

Kształt centrum wypoczynku jest już bardzo dobrze widoczny. Powstaje ono w Bobowej przy ulicy Zielonej.

W ostatnim czasie uroczyście otwierano tam park przyrodniczo-geologiczny, który z miejsca stał się wielką atrakcją. Wcześniej na tym samym obszarze powstało duże miasteczko rowerowe.

- Nie można też zapominać o trasie biegowej i rowerowej - podkreśla Wacław Ligęza. - Powstały przy współpracy z Fundację Sądecką. Trasa jest z betonu asfaltowego o długości 2,5 km, szeroka na 2,5 m, w dwóch miejscach poszerzona do 4 m - opowiada. - Cała jest oświetlona, są też przy niej ławeczki i znaki kierunkowe - podkreśla.

Jest tam też wiata grillowa, z której chętnie korzystają mieszkańcy.

- To nie koniec naszych planów - mówi Wacław Ligęza. - Mamy jeszcze co najmniej dwa pomysły na to, co powinno się w naszym centrum wypoczynku znaleźć. Jednak wszystko zależy od możliwości pozyskania dotacji - podkreśla.

Te dopełniające wszystko pomysły, to basen i amfiteatr. - Jest tam 6 hektarów ziemi - relacjonuje burmistrz. - Trwają jeszcze ostatnie procedury przejmowania ich od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, chcemy cały teren dobrze zagospodarować - dopowiada.

FLESZ - Nieudane wakacje? Masz prawo do reklamacji!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Gorlice. W Bobowej chcą zbudować basen. Będzie też amfiteatr - Gazeta Krakowska

Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto