Gorlice. Noworoczne spotkanie burmistrza z wręczeniem nagród w dziedzinie kultury i sportu. Uroczystość skradły jednak dzieci

Halina Gajda
Halina Gajda
Jedna z nagród trafiła do grupy teatralnej "Być może" i to jej członkowie byli najbardziej wyrazistymi bohaterami wieczoru
Jedna z nagród trafiła do grupy teatralnej "Być może" i to jej członkowie byli najbardziej wyrazistymi bohaterami wieczoru halina gajda
Doroczne spotkanie, podczas którego burmistrz Gorlic wręczał nagrody i wyróżnienia, po raz drugi odbyło się w Sokole. Największa sala w budynku, była wypełniona po brzegi. Przede wszystkim laureatami, których w tym roku było wyjątkowo dużo.

Zdecydowanie całe show, związane z uroczystością skradły dzieci, a konkretnie podopieczni grup teatralnych Gorlickiego centrum Kultury na czele z dziecięcą grupą teatralna „Być może”, która szlifują aktorsko pod czujnym okiem Tomasza Tajaka. Dzieciaki zajechały przed budynek Sokoła z pełną pompą – wielką limuzyną, jak na poważnych aktorów przystało. Było w nich tyle radości, zadowolenia i dumy, że zarażały tym wszystkim innych. Nie było nikogo, kto choć raz nie spojrzałby w ich stronę.

Nagrodzeni

Grupa Teatralna „Radość Tworzenia”
Grupa teatralna tworzona przez osoby z niepełnosprawnością, działająca w Gorlickim Centrum Kultury od 2014 roku. Realizowane spektakle mają niezwykłą wartość merytoryczną oraz są zjawiskiem artystycznym i społecznym o skali ogólnopolskiej. Jej celem jest integracja osób z niepełnosprawnościami i poprawa ich funkcjonowania w lokalnym środowisku oraz przełamywanie stereotypów wobec osób ze szczególnymi potrzebami. W 2022 r. podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Teatralnego „Skrzydlaty Teatr” zdobył I nagrodę za spektakl „Bór”. Z zespołem pracują: Tomasz Tajak – instruktor kulturalno – wychowawczy Gorlickiego Centrum Kultury oraz Halina Wąsowska Schirmer – socjoterapeuta.

Anna Kurylak
Zastępczyni Komendanta Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Gorlicach. Podczas polsko-ukraińskich spotkań integracyjnych, wraz z harcerzami z gorlickiego Hufca była organizatorem gier i zabaw dla dzieci i młodzieży, które przybyły do Polski do naszego miasta w związku z konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy. Współorganizatorka gry miejskiej „Zapal światło" poświęconej postaci Ignacego Łukasiewicza, w trakcie której młodzież, harcerze, a także całe rodziny mogły zgłębić historię życia tego wielkiego Polaka. Gra wpisała się w obchody Roku Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach.

Katarzyna Liana
Kustosz Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach. Aktywnie zaangażowana w organizację obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza oraz promocję miasta. W 200. rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza – wystąpiła przed kamerą Dzień Dobry TVN, opowiadając o Gorlicach, przemyśle naftowym i innych ciekawostkach. Miasto Światła reprezentowała także na antenie „Pytania na śniadanie”. Jako ekspert wzięła udział w produkcji „Ślady Łukasiewicza”. Autorka artykułu „O Ropie nad Ropą”, w którym przedstawione zostały m.in. najciekawsze muzealia i dokumenty dotyczące życia i działalności Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach oraz początków przemysłu naftowego w naszej okolicy.

Teatr Eksperymentalny Gorlickiego Centrum Kultury „ERGO”
Teatr Eksperymentalny Gorlickiego Centrum Kultury „ERGO” powstał w 2011 roku. Od września 2021 roku opiekunem grupy jest Klaudia Jaśkowska – instruktor tańca GCK. Grupa tworzy spektakle teatru ulicznego, widowiska fireshow, LED show, happeningi, a także spektakle sceniczne. Na swoim koncie ma wiele występów. W tym roku Teatr włączył się również w uświetnienie obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza, występując m.in. podczas podsumowania „Szkolnego Kongresu Naftowego. Ignacy Łukasiewicz w Gorlicach”.

Narodziny Światła - spektakl Teatru Ergo z ogniem w roli głównej

Anna Cetnarowicz
Z powodzeniem od 2014 r. wraz z Nowosądeckim Oddziałem Związku Kynologicznego w Polsce organizuje w naszym mieście Krajową Wystawę Psów Rasowych, która jest świetną okazją do promocji naszego miasta. Wydarzenie to przyciąga setki miłośników czworonogów – zarówno wystawców jak i zwiedzających i na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń.

Sławomir Habel
Członek Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Gorlice 1915", inicjator i założyciel Izby Pamięci Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Gorlice 1915”, która gromadzi liczne pamiątki i eksponaty z okresu I i II wojny światowej – w dużym stopniu będące jego własnością. W 2022 roku Izba została powiększona o nową salę dedykowaną pierwszej wojnie światowej i Bitwie pod Gorlicami.

Grupa teatralna „Być może”
Dziecięca Grupa Teatralna „Być może” powstała w marcu 2020 roku, a debiutem scenicznym grupy był spektakl „Śni mi się wszystko”, który otrzymał I miejsce w jubileuszowym 35. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Grupę tworzą dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat, a jej opiekunem jest Tomasz Tajak. W 2022 r. Dziecięca Grupa Teatralna „Być może” spektaklem „Kamienica” wywalczyła Nagrodę Specjalną w 37. edycji BAJDURKA! Jak wskazał przewodniczący komisji: „Przyznaliśmy tę nagrodę za wyobraźnię plastyczną, urzekającą historię i cudowne role aktorskie”. Spektakl doceniła także publiczność – grupa zajęła drugie miejsce w internetowym głosowaniu o Nagrodę Publiczności. Debiutujący aktorzy z Gorlic zostali zaproszeni także do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Podskoki i wykręty” w Krakowie.

Dziecięca Grupa Teatralna „Być Może" z Gorlickiego Centrum Kultury, spektaklem „Kamienica” zajęła drugie miejsce w internetowym głosowaniu o Nagrodę Publiczności tegorocznej edycji BAJDURKA, zdobywając 2357 głosów!

Gorlice. Dziecięca Grupa Teatralna Być Może z GCK z nagrodą ...

Nadia Dusza
Trzynastoletnia saksofonistka z Miasta Światła, uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach w klasie saksofonu mgr Krzysztofa Bagnickiego. Zajęła I miejsce na XIV Międzynarodowym Festiwalu Saksofonowym w Przeworsku, II miejsce na XX Jubileuszowym Konkursie Młodych Solistów w Jaworznie. W ciągu ostatniego roku wzięła udział w kilku wydarzeniach, prezentując swoje umiejętności pośród wielu utalentowanych młodych muzyków. W grudniu 2021 oraz grudniu 2022 wystąpiła kolejno podczas 3. i 4. edycji festiwalu Poznań SaxEvent. W trakcie Koncertu Lunchowego zaprezentowała się w gronie najlepszych adeptów saksofonu z całej Polski, uczących się w szkołach muzycznych I i II stopnia.

Michał Ziółkowski
Kompozytor, producent, instrumentalista i aranżer rodem z Miasta Światła, obecnie działający we Wrocławiu. Muzyką pasjonuje się od 15. roku życia, kiedy zdecydował się na podjęcie nauki gry na pianinie. Jego pierwsze samodzielne kompozycje powstawały już w liceum, gdzie po raz pierwszy dostrzeżono jego umiejętności. Po maturze wybrał studia w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a każdą wolną chwilę spędzał przy fortepianie. Laureat dwóch nagród na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Karłowicza, który odbywał się w grudniu 2022 r. – otrzymał nagrodę I stopnia oraz nagrodę publiczności. Muzyka Michała Ziółkowskiego jest wykonywana na festiwalach i koncertach w kraju i za granicą.

Kazimierz Dudek
Prezes Stowarzyszenia Przemysłu Naftowego „Magdalena”, pomysłodawca, założyciel i kustosz Skansenu Przemysłu Naftowego „Magdalena” w Gorlicach. Aktywnie zaangażowany w organizację obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza oraz promocję Miasta Światła. W swoim obiekcie gościł ekipy telewizyjne programów „Pytanie na śniadanie” oraz „Dzień dobry TVN”. Jego gośćmi byli również kandydaci do tytułu Mister Supranational.

Kazimierz Dudek ma w swoich zbiorach ropę wydobytą z ostatniego odwiertu na Magdalenie, z terenu, gdzie dzisiaj jest skansen

Tego o Kazimierzu Dudku nie wiedzieliście! Poznajcie jego historię!

Janusz Sepioł
Architekt i historyk sztuki. W latach 1981–1990 urbanista w Biurze Rozwoju Krakowa, a następnie Architekt Wojewódzki, Marszałek Małopolski, senator RP VII i VIII kadencji, generalny projektant nagradzanych planów, laureat i juror wielu konkursów; wyróżniony medalem honorowym SARP i Nagrodą im. Regulskiego; współorganizator Biennale Architektury w Krakowie; założyciel Galerii Architektury GAGA; autor wielu tekstów i kilku książek o architekturze, a także wydanej w 2022 r. „Książka do pisania” – wyjątkowej publikacji wypełnionej cytatami związanymi bezpośrednio z miastem, utworami, w których o Gorlicach wspomniano, a także pustymi kartami do zapisania własnych refleksji.

Maciej Cisowski
Gorliczanin, który swoją pasję – geocaching, wykorzystał do promocji Gorlic. Z jego inicjatywy na terenie naszego miasta powstały 4 nowe skrytki do tej terenowej gry, wprowadzające graczy z całej Polski i Europy w tematykę naftowej historii Gorlic! Działania te wpisały się doskonale w Roku Ignacego Łukasiewicza.

Krzysztof Gębarowski
Fotograf, który swoje inspiracje czerpie z różnorodności kulturowej, która jego zdaniem świadczy o wyjątkowości człowieka i powinna być przede wszystkim źródłem wzajemnej fascynacji. Zainteresowania etnografią i religioznawstwem decydują o kierunkach jego podróży, a świadomość własnych korzeni i przynależności do regionu, wpłynęły znacząco na rozwój jego działalności fotograficznej. Od wielu lat dokumentuje życie karpackich wsi, koncentrując się na zanikających profesjach, obrzędach religijnych, tradycji ludowej i życiu codziennym miejscowej ludności.

Tomasz Tajak
Artysta plastyk, animator kultury, reżyser. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, instalacją sakralną. Jako Instruktor ds. plastyki i teatru w Gorlickim Centrum Kultury, prowadzi zajęcia teatralne i plastyczne. Uczestnicy pracowni plastycznej prowadzonej przez Tomasza Tajaka, biorą udział w licznych konkursach w kraju i poza krajem, zdobywając wysokie miejsca, a także przechodzą pomyślnie egzaminy wstępne do szkół plastycznych i wyższych uczelni artystycznych. Tomasz Tajak z powodzeniem prowadzi także zajęcia teatralne, które są poza Gorlicami, jednymi z najbardziej rozpoznawalnych zjawisk animacyjnych.

Gorlickie Centrum Kultury zaprosiło na spektakl „Zaślubiny” w reżyserii Tomasza Tajaka

Miasteczko Spoon River rozświetlone gwiazdami rozbrzmiewa głosami biesiadników. Otoczeni przyrodą i znużeni tańcem zaczynają opowiadać...

Gorlice. Aktorzy z Gorlickiego Centrum Kultury na gościnnej ...

Andrzej Welc
Prezes Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami Powiatu Gorlickiego i Upiększania Miasta Gorlice z Okolicą, członek Stowarzyszenia „Klub Gorliczan", przedstawiciel Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza Parafialnego w Gorlicach. Z wielką troską i zaangażowaniem włącza się w renowację cmentarzy wojennych, pomników na cmentarzu parafialnym w Gorlicach oraz zabytków małej architektury, poprzez organizację kwest, pisaniu wniosków o środki finansowe, przygotowanie dokumentacji związanej z prowadzeniem prac remontowych.

Jan Gubała
Organizator akcji, inicjator działań mających na celu wsparcie uchodźców i mieszkańców Ukrainy. Wraz ze swoimi przyjaciółmi wielokrotnie dostarczał na teren Ukrainy dary, które były zbierane na różnych akcjach pomocowych, m.in. samochody, sprzęt i środki niezbędne do życia. Za jego sprawą najpotrzebniejsze artykuły trafiały do żołnierzy, jak i najbardziej potrzebujących cywilów.

Zbigniew Kotarba
Organizator zlotów pojazdów zabytkowych „Moto legendy PL” w 2016, 2017, 2018, 2019 i 2022, rajdów które połączyły m.in. Gorlice i Bardejów, Gorlice oraz Wadowice ,a także Gorlice i Starachowice. Do Gorlic zaprasza miłośników motoryzacji z całej Polski.

Nagrodzeni – kultura fizyczna, sport

 • Akademia Piłkarska Aserekteam

  W 2022 roku zdobyła liczne sukcesy, m.in.: trzecie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, pierwsze miejsce w turnieju Rava Cup rocznik 2013 i 2014, pierwsze miejsce w Turnieju Cutline Cup rocznik 2014, pierwsze miejsce w turnieju AF CUP rocznik 2012, pierwsze miejsce w turnieju See Chance rocznik 2014 czy pierwsze miejsce i awans do głównego turnieju Steel Cup rocznik 2014.

 • Anatol Krygowski
  Brązowy medalista Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów w dwuboju olimpijskim w Orlando na Florydzie, zajął drugie miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w Radomsku oraz czwarte miejsce w Mistrzostwach Europy Masters w Dwuboju Olimpijskim w Raszynie.

 • Maciej Serafin
  Kierowca rajdowy, zdobywca tytułu Mistrza Europy FIA European Hill Climb Championship. Jest pierwszym Polakiem, który wziął udział we wszystkich 9 wyścigach i – co więcej – zdobył mistrzostwo w swojej kategorii.

 • Dawid Tajak
  Zawodnik Gorlickiego Klubu Sportów Walki, członek kadry Polski, brał udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Lido di Jesolo, a także zdobywca Mistrzostwa Polski Juniorów w Piotrkowie Trybunalskim.

 • Jerzy Knot
  Zawodnik crossmintona. Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Crossmintonie w Zagrzebiu, zdobywca trzeciego miejsca w ICO Crossminton Polish Open oraz Presov Open, a także pierwszego miejsca w Gorlickiej Lidze Seniorów.

 • Jakub Garbiec
  Ciężarowiec. W swojej kategorii zdobył pierwsze miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w Radomsku, na których poprawił swój rekord w rwaniu. Zdobywca srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy Masters w Dwuboju Olimpijskim w Raszynie, na których poprawił rekord Polski w podrzucie, który wcześniej należał także do niego. Na Mistrzostwach Świata w podnoszeniu ciężarów w dwuboju olimpijskim w Orlando na Florydzie zajął wysokie, szóste miejsce.

 • Daniel Szczygieł
  Zawodnik Gorlickiego Klubu Sportów Walki. Wywalczył trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Piotrkowie Trybunalskim.

 • Rafał Bugno
  Zawodnik Gorlickiego Klubu Sportów Walki. Zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Polski MMA w Sochaczewie w kategorii wagowej do 70kg.

 • Aleksandra Szczepanek
  Zawodniczka Gorlickiego Klubu Sportów Walki. Zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski MMA w Sochaczewie w kategorii wagowej do 66kg.

 • Jan Brach
  Zawodnik Gorlickiego Klubu Sportów Walki. W 2022 roku zajął pierwsze miejsce w Superpucharze Polski BJJ w Oławie, drugie miejsce w Grand Prix Polski BJJ w Mińsku Mazowieckim, trzecie miejsce w Pucharze Polski w Koninie oraz trzecie miejsce w Pucharze Polski Południowej BJJ w Bytomiu.

 • Sebastian Chłanda
  Zawodnik Klubu Kolarskiego Grupetto Gorlice. W 2022 roku zajął: drugie miejsce w Horsky Beh Bardejov; drugie miejsce Perły Małopolski w Wapiennym; dziewiąte miejsce w Mistrzostwach Polski Skyrunning w Zakopanem; drugie miejsce w Wadowickim Biegu Górskim oraz dwunaste miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu górskim na krótkim dystansie.

 • Marek Mróz
  W 2022 roku minęło 35 lat pracy w klubie sportowym jako trener, następnie działacz, a obecnie Prezes MKS Radość Gorlice. Wychowawca dzieci i młodzieży w tenisie stołowym. Wychowankowie odnoszą znaczące sukcesy w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich w kategoriach młodzieżowych. Propagator tenisa stołowego na terenie miasta Gorlice oraz ziemi gorlickiej. Prowadzący drużyny ligowe mężczyzn w rozgrywkach IV ligi małopolskiej – grupa wschód.

 • Łukasz Brzeziański
  Inicjator aktywności sportowej wśród osób z niepełnosprawnościami, trener Akademii Futbol Plus działającej przy Stowarzyszeniu na rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży „Sprawne Smoki”.

 • Grzegorz Bugno
  Inicjator aktywności sportowej wśród osób z niepełnosprawnościami, trener i koordynator Akademii Futbol Plus działającej przy Stowarzyszeniu na rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży „Sprawne Smoki”.

 • Daria Kretowicz
  Zawodniczka Gorlickiego Klubu Szachowego Kornuty. Zdobyła dziesiąte miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek do 12 lat w szachach błyskawicznych oraz trzecie miejsce w Mistrzostwach Małopolski Juniorek w szachach szybkich.

 • Zuzanna Honkowicz
  Zawodniczka MKS Radość Gorlice w kategorii żak. W 2022 odnosiła sukcesy na skalę ogólnopolską wyróżniając się osiąganiem bardzo znaczących wyników, do których należy zaliczyć: Mistrzostwo Małopolski Skrzatów w Skawinie, drugie miejsce w Wojewódzkim turnieju tenisa stołowego PINGLA CUP w kategorii skrzatów dla dzieci urodzonych w 2013 roku i młodszych, drugie miejsce w wojewódzkim turnieju młodziczek. Ponadto uczestniczy w rozgrywkach ligowych ligi okręgowej oraz w szkoleniu kadry województwa małopolskiego.

Wyróżnieni – kultura fizyczna, sport

Zofia Halibożek
Zawodniczka Gorlickiego Klubu Szachowego Kornuty. Brała udział w Finałach Mistrzostw Polski Juniorek do lat 10 w szachach klasycznych oraz uzyskała awans do przyszłorocznych Finałów Mistrzostw Polski Juniorek do lat 10.

Arkadiusz Gubała
Zawodnik Klubu Kolarskiego Grupetto Gorlice. Zwycięzca Biegu Tropem Wilczym, Ultramaratonu Magurskiego 52km, Biegu o Puchar Szymbarskiego Kasztelu, V Biegu pamięci Emila Wzorka. Zajął także trzecie miejsce w Grand Chotowa Triathlon.

Tomasz Pyznar
Zawodnik Klubu Kolarskiego Grupetto Gorlice. Zwycięzca Brampham Park Races oraz Szlaki Górskie Voritsi – Kreta. Zajął także drugie miejsce w Yorkshire Trail Runs.

Wojciech Gorzkowicz
Prezes Gorlickiego Klubu Cyklistów. Organizator corocznego Kryterium Kolarskiego w Gorlicach oraz jego uczestnik. Cykliczny udział w Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie, a od 2021 r. Tour de Pologne w Arłamowie Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. Ponadto bierze udział w licznych zawodach biegowych na terenie Polski na dystansie minimum 10 km.

Jakub Zimowski
Członek Gorlickiego Klubu Cyklistów. Zawodnik startuje w większości wyścigów MTB. Były to m.in. starty w cyklicznych imprezach sportowych organizowanych w naszym kraju. Osiąga bardzo dobre wyniki reprezentując Gorlicki Klub Cyklistów, promując nasz region i Miasto Gorlice.

Adrian Oleśniewicz
Członek Gorlickiego Klubu Cyklistów. Zawodnik regularnie pojawia się w okolicach podium większości wyścigów MTB, w których startuje. Były to m.in. starty w wydarzeniach rangi mistrzostw Polski i mistrzostw województwa. W wyścigach szosowych melduje się na wysokich lokatach i jest widoczny w grupie podczas pracy na rzecz peletonu. Aktywny w górach na pieszych szlakach o każdej trudności. Dodatkową promocję regionu prowadzi na swoich kanałach social media, gdzie przedstawia uroki m.in. ziemi gorlickiej.

Tomasz Mordarski
Prezes w Gorlickim Klubie Sportów Walki, trener od płaszczyzny stójkowej. Doprowadził do znaczących sukcesów sportowych zawodników: Dawida Tajaka, Daniela Szczygła, Rafała Bugno, Aleksandrę Szczepanek oraz wielu juniorów i kadetów.

Robert MikrutaTrener sekcji MMA Mieszane Sztuki Walki w Gorlickim Klubie Sportów Walki. Doprowadził do znaczących sukcesów sportowych zawodników Rafała Bugno i Aleksandrę Szczepanek.

Marcin Grzeszczuk
Trener sekcji BJJ w Gorlickim Klubie Sportów Walki. Poprowadził do licznych sukcesów sportowych zawodnika Jana Bracha w kategorii Weteran.

Kacper Honkowicz
Zawodnik MKS Radość Gorlice w kategorii kadet. Czołowy zawodnik klubu osiągający bardzo znaczące wyniki, do których należy zaliczyć: zwycięstwo w I Wojewódzkim Turnieju klasyfikacyjnym kadetów czy udział w I Grand Prix Polski kadetów w Krakowie. Ponadto jest zawodnikiem IV ligowym wnoszącym znaczny wkład w zdobycz punktową drużyny. Uczestniczy w szkoleniu kadry województwa małopolskiego.

Mikołaj Pyrcioch
Jako pierwszy pływak wystąpił w barwach klubu pływackiego z Gorlic na zawodach rangi ogólnopolskiej: dwukrotnie w Grand Prix Pucharu Polski oraz na Letnich i Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich. Dodatkowo do września 2022 aktywnie reprezentował Gorlice na imprezach rangi lokalnej, okręgowej i ogólnopolskiej, a dzięki ciężkiemu, codziennemu treningowi coraz bardziej zbliża się wynikami do czołówki w swojej kategorii wiekowej.

Weronika Mituś
Jako pierwsza pływaczka wystąpiła w barwach klubu pływackiego z Gorlic na zawodach rangi ogólnopolskiej: dwukrotnie w Grand Prix Pucharu Polski oraz na Letnich i Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich. Dodatkowo jest aktywną pływaczką stale reprezentującą Gorlice na imprezach rangi lokalnej, okręgowej i ogólnopolskiej, a dzięki ciężkiemu treningowi zbliża się wynikami do czołówki w swojej kategorii wiekowej.

2 lipca w budynku Sokoła w Gorlicach, spotkali się członkowie Loży Zdobywców Klubu Korony Gór Polski z całego kraju

Gorlice. V Korona Gór Polski - Dzieciom. Autorski projekt Wi...

Wiesława Brudniak
Pięciokrotna zdobywczyni Korony Gór Polski. Koordynatorka oraz autorka projektu „Górskie Tuptusie”. Jednym z celów projektu było pokazanie dzieciom, jak można spędzić wolny czas inaczej niż zwykle – zachwycić się przyrodą, pięknymi widokami jak również sprawdzić siebie, i swoje możliwości na szlaku.

Podziękowanie za pracę dostanie także Konstanty Mrozek - trener, instruktor oraz wiceprezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Radość” Gorlice. Wieloletni wychowawca dzieci i młodzieży w dyscyplinie tenisa stołowego. Propagator i animator aktywności fizycznej. W trakcie swojej pracy odnosił wraz ze swoimi zawodnikami znaczące sukcesy sportowe promując miasto Gorlice na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie