MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gorlice. Nabór na mieszkania w ramach SiM Małopolska zakończony i rozstrzygnięty. Szczęśliwa piętnastka przyszłych lokatorów wybrana

Halina Gajda
Halina Gajda
Trzydziestu chętnych złożyło wniosek o najem mieszkania w planowanym do budowy bloku przy ulicy Kościuszki 13
Trzydziestu chętnych złożyło wniosek o najem mieszkania w planowanym do budowy bloku przy ulicy Kościuszki 13 fot. Google Maps/Google Street View/screenshot
Gorliczanie złożyli trzydzieści wniosków o zawarcie umowy najmu mieszkań, które będą dostępne w planowanym do budowy bloku przy ulicy Kościuszki 13. Mieszkań ma on pomieścić piętnaście, a inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Nabór chętnych na mieszkania trwał miesiąc i szybko okazało się, że chętnych na najem jest dwukrotnie więcej, niż mieszkań. Zasady, komu można przydzielić dach nad głową w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, były od początku jasno określone i szczegółowo opisane.

SiM Małopolska - Gorlice jednym z szesnastu samorządów

Pod uwagę brany był między innymi średni miesięczny dochód, posiadanie przez potencjalnego najemcę wkładu oszczędnościowego. Nie bez znaczenia był wiek osób, które miałyby tam potencjalnie zamieszkać. Za spełnienie każdego z kryteriów przyznawane były punkty. Im więcej wnioskodawca ich zgromadził, tym lepiej, bo zwiększał swoją szansę na otrzymanie kluczy.

- Komisja, która prowadziła weryfikację złożonych wniosków, wyłoniła grupę piętnastu osób, które spełniły kryteria – informuje Łukasz Bałajewicz, zastępca burmistrza miasta. - Każdy z wnioskodawców został poinformowany o wyniku naboru – dodaje.

Pracownia Projektowa FILIPEK, Kraków: Projekt Koncepcyjny. Wielobranżowa koncepcja architektoniczno-urbanistyczna dla budynki mieszkalnego wielorodzinnego przy ulicy Kościuszki 13 w Gorlicach.

Gorlice. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Małopolska ogłosi...

Budowa bloku ma zacząć się w przyszłym roku, a obiekt stanie pod adresem Kościuszki 13. Mieszkania mają mieć zróżnicowaną powierzchnię, bo od 25 do 59 metrów kwadratowych, będą usytuowane na czterech poziomach.
Dzisiaj w tym miejscu stoi niewielka, mocno zniszczona stara kamienica. Została przeznaczona do wyburzenia i to właśnie w jej miejscu ma stanąć nowy obiekt. Co ważne, inwestorem nie jest miasto, ale wspomniana Samorządowa Inicjatywa Mieszkaniowa, która z kolei wspólnym projektem szesnastu małopolskich gmin i Skarbu Państwa, stworzonym jako odpowiedź na potrzeby mieszkaniowe lokalnych społeczności. Spółka zawiązana została 2 sierpnia 2021.

Prywatny przedsiębiorca z Gorlic nie zasypia gruszek w popiele

Mieszkania w ramach SIM nie są jedynymi, których budowa ma zacząć się w przyszłym roku. Budowlane działania zapowiadają też prywatni inwestorzy, a konkretnie Adam Nowak, przedsiębiorca, którego można uznać za swoistego prekursora mieszkaniowych inwestycji w Gorlicach. Gdy w 2017 roku zaczął budowę bloku na 48 mieszkań, wielu pytało, czy nie boi się rzucać na dosyć niewiadomą wodę.

- Kto nie próbuje, ten się nie dowie – odpowiedział krótko.

Ostatecznie wystawił na lokalny rynek nieruchomości ponad 40 mieszkań. Sprzedał wszystkie. Później wybudował kolejny obiekt, tym razem o handlowo-mieszkaniowym charakterze. Teraz zapowiada kolejną inwestycję.
- W miejscu dawnego Akropolu stanie blok na 48 lokali – zapowiada.
Zakończenie przewidywane jest na 2024 rok.

- Lokalizacja nowego budynku, jest bardzo przyjazna dla mieszkańców. W zasięgu ręki jest przedszkole, szkoła podstawowa, średnia, szpital, kościół, cerkiew, centrum handlowe, a do Rynku to naprawdę tylko kilka kroków – dodaje.

Cena za metr kwadratowy w tym budynku to będzie - jak określa przedsiębiorca - gorlicka.
- Mieszkania sprzedawane będą w granicach 5400 zł brutto do maksymalnie 6400,00 zł brutto za metr. Już teraz mogę zagwarantować, że pierwszych 20 mieszkań sprzedam w cenie 5400 za metr bez względu na wielkość i usytuowanie - deklaruje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto