Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gorlice. Gór-Stal buduje nową halę produkcyjno-magazynową. Na inwestycje w swoich zakładach planuje wydać 25 mln złotych

Halina Gajda
Halina Gajda
Gór-Stal planuje wydać na rozwojowe inwestycje w swoich zakładach 25 mln złotych
Gór-Stal planuje wydać na rozwojowe inwestycje w swoich zakładach 25 mln złotych fot. Archiwum Gór Stal Gorlice
Baza amerykańska na Pacyfiku, zabudowania na platformach wiertniczych na Morzu Północnym, hale produkcyjne mercedesa czy nutelli, a w przyszłości być może nawet zaplecze elektrowni jądrowej w Hiszpanii – to tylko kilka z przykładów działalności Gór-Stalu. Dokładnie i dosadnie rzecz ujmując – wszystkie wspomniane obiekty zostały w dużej mierze wybudowane z płyt warstwowych wyprodukowanych w Gorlicach. Firma na laurach nie osiada – buduje nową halę produkcyjno-magazynową w strefie przemysłowej, a w najbliższych latach zamierza zainwestować około 25 milionów złotych, zarówno w zakład w Gorlicach, jak i w bocheńskiej filii.

Przy Bieckiej, w nowej części strefy, na razie widać niewiele. O tym, że to plac budowy można się domyślić po ogrodzeniu terenu i wielkiej żółtej tablicy – hala produkcyjna, inwestor: Gór-Stal.

- Sama hala będzie miała około dwóch tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, do tego kolejny tysiąc metrów z przeznaczeniem na zaplecze biurowe – zapowiada Jarosław Wilk, dyrektor zarządzający firmy.

Od razu dodaje, iż w pierwszej kolejności powstanie część produkcyjna. Finał prac zapowiadany jest jeszcze w tym roku. Szacunkowa wartość przedsięwzięcia to około 11 milionów złotych. Wszystko zgodnie z logiką: najpierw budujemy to, co zarabia. Oczywiście hala powstanie z płyt warstwowych i będzie taka namacalną formą reklamy. W przyszłości do zapowiadanej części biurowej przeniesie się administracja oraz biura projektowe. To rdzeń firmy, bo to właśnie tam w głowach inżynierów rodzą się kolejne, często innowacyjne rozwiązania.

- Naszym wynalazkiem jest materiał, który ma wytrzymałość ogniową wełny mineralnej – podkreśla dyrektor Wilk.

Rozbudowa podyktowana jest rynkiem i stale powiększającą się listą odbiorców. Przez bramę Gór-Stalu płyty wyjeżdżają nie tylko do sąsiadów – Czech, Słowacji, ale też Holandii, Belgii, Szwecji, Norwegii, na Islandię, do Kanady, Stanów Zjednoczonych, Indonezji czy Kazachstanu. Najczęściej „na kołach”, sporadycznie frachtem.

- Wielu kontrahentów jest zainteresowanych tą ostatnią formą transportu, ale nasze położenie geograficzne zdecydowanie je wyklucza – dodaje z uśmiechem.

Gór-Stal istnieje na rynku producentów materiałów budowlanych od ponad 18 lat. Założycielami i współwłaścicielami spółki są Adam Górski, znany nowosądecki inwestor oraz Franciszek Kluba, krakowski przedsiębiorca zajmujący się handlem i produkcją wyrobów ze stali. Zatrudnia ponad 200 osób, z czego ponad 130 osób pracuje w samych Gorlicach. Przez cały trudny okres „covidowy” firma była stabilnym pracodawcą w regionie. Gór-Stal mocno stawia również na „zielone” rozwiązania. Ujmując w dużym uproszczeniu, do produkcji płyt wykorzystuje butelki pet, czyli ekologiczną zmorę XXI wieku. Z nich bowiem odzyskuje się poliol, czyli podstawowy składnik pianek poliuretanowych.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto