Gmina rozlicza wszystkie dotychczasowe wydatki. Trwa budowa domu dla pogorzelców z Siedlisk

Lech Klimek
Lech Klimek
W budowę domu włączyli się członkowie rodziny pogorzelców, którzy  wykonali część prac budowlanych.
W budowę domu włączyli się członkowie rodziny pogorzelców, którzy wykonali część prac budowlanych. Nasza Bobowa
Udostępnij:
Trwa budowa domu dla pogorzelców z Siedliski. Kolejny raz mamy okazję zaprezentować dokładne rozliczenie nie tylko kwot, jakie udało się zebrać dla poszkodowanych, ale też precyzyjne rozliczenie wydatkowanych środków. W dniu 27.01.2021 r. doszło do tragicznego pożaru w Siedliskach. W wyniku pożaru dach nad głową straciła rodzina z czwórką dzieci. Podjęto wówczas wiele przedsięwzięć, aby zabezpieczyć poszkodowanych członków rodziny i pomóc w odbudowie nowego domu.

FLESZ - Oszuści podszywają się pod numer ZUS-u

Został utworzony Społeczny Komitet z osób zaufania publicznego, który w ścisłej współpracy z burmistrzem Bobowej i Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizował zbiórkę pieniędzy na odbudowę domu dla poszkodowanej rodziny.

Do dnia 31 grudnia 2021 roku zebrano na koncie 138 065,75 zł. Na w/w kwotę składają się następujące wpłaty:

  • 29 863,00 zł – ze zbiórki do puszek prowadzonych w instytucjach, parafiach, szkołach, organizacjach z terenu Gminy Bobowa
  • 19 906,00 zł – z licytacji prowadzonych przez Centrum Kultury i Promocji Gminy w Bobowej
  • 88 296,75 zł – stanowi kwota wpłat indywidualnych darczyńców oraz firm i instytucji z terenu całego województwa małopolskiego.

Jak wynika z zestawienia które opublikowano na stronie internetowej Nasza Bobowa koszty dotychczas wykonanych usług i zakup towarów sfinansowanych ze środków zgromadzonych na rachunku Komitetu Pomocy Pogorzelcom w Siedliskach wyniosły 106 165,74 zł. W zestawieniu podano również że rynkowa cena tych materiałów i usług to 154 260,00 zł, a co za tym idzie zaoszczędzona została kwota 48 094,26 zł. W budowę domu włączyli się członkowie rodziny pogorzelców, którzy wykonali część prac budowlanych.

Obecnie trwają prace instalacyjne wod-kan, część c.o. oraz docieplenie poddasza. Do dyspozycji została kwota 31 900,01 zł.

Równocześnie zorganizowana została przez najbliższą rodzinę osobna zbiórka na portalu Zrzutka.pl, na której zebrano kwotę 35 276,00 zł. Rodzina do dnia 31 grudnia 2021 roku przedstawiła faktury na wydatkowanie 30 656,49 zł m.in zapłacono odwiert studni głębinowej, zakup folii, betonu do celów niekonstrukcyjnych, przyłącz prądu, zakup desek i drobnych narzędzi i materiałów budowlanych. Pozostałą kwotę tj. 4 619,51 zł nie rozliczono.

Z tytułu odszkodowania, które rodzina otrzymała za spalony dom, do chwili obecnej nie zostały zaangażowane żadne środki na obudowę nowego domu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie