Glinik Gorlice pokonał wicelidera IV ligi

Marek Podraza
Glinik Gorlice pokonał wicelidera IV ligi Marek Podraza
W sobotnie popołudnie nasi czwartoligowcy po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentowali się przed własną publicznością dostaraczając jej wiele wrażeń. Glinik Gorlice podejmował bowiem u siebie wicelidera tabeli LKSNowa Jastrząbka i pokonał go 1:0

W rundzie jesiennej piłkarze z Nowej Jastrząbki pokonali u siebie Glinik Gorlice 2:1 i teraz była doskonała okazja na rewanż. Mecz poprowadził krakowski arbiter Łukasz Marek. Obie strony grały zacięcie dążąc do zdobycia bramki i osiągnięcia przewagi na boisku. Doskonale udało się to drużynie Glinika, która już w pierwszej połowie ustaliła wynik całego meczu. W 36 minucie spotkania jedyną bramkę dla naszego zespołu i w całym meczu z rzutu wolnego zdobył Konrad Grela. Była to już jego druga bramka w rudzie wiosennej. Pierwszą zdobył tydzień temu w meczu z Jadowniczanką Jadowniki. – Rozegraliśmy bardzo trudny mecz bowiem przeciwnik był bardzo wymagający. Nasi zawodnicy stawili czoła wieceliderowi, ale nie wykorzystali wszystkich szans, bo mogło paść więcej bramek. Szczególnie nerwowa była druga połowa, a zwłaszcza końcówka meczu. Zdobyliśmy trzy punkty i cieszymy się z tego. Było wiele zmian z zespole, niektóre wymuszone. W sumie udało się wykorzystać większość zawodników - powiedział nam tuż po meczu Sebastian Szurek trener piłkarzy Glinika Gorlice.
Spotkanie obserwowało około dwustu widzów w tym liczna grupa fanów Glinika Gorlice, która donośnie dopingowała swoich ulubieńców.
GKSGlinik Gorlice - LKS Nowa Jastrząbka 1-0 (1:0). Bramki: 1-0 Konrad Grela 36 min.
GKS Glinik Gorlice: K.Brzeziański - Kijek, Zapała, Banaszek, Król - Dziedzic(57 Laskoś), Jabłczyk, Baran, Chorobik (64 Gomulak) - Grela (74 Machowski), Augustyn (85 D.Brzeziański)
LKS Nowa Jastrząbka: Kasprzyk - M.Baruch, A.Baruch (78’ Kowalik), Tubek, Janus - Gucwa (87’ Starzyk), Krauze, Krużel (64’ Kozioł), Szatko - Płaczek, Chrobak.