Ferie 2011 w Gorlicach

Redakcja
Przed nami dwa tygodnie ferii. Ci, którzy nie wyjechali z miasta na zimowiska i kolonie mogą skorzystać w propozycji, które zostały przygotowane przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Gorlicach, Gorlickie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gorlicki Klub Piłki Siatkowej, Gorlicki Klub Sportowy „Glinik”, Zarząd Powiatowy LOK, Międzyszkolny Klub Sportowy „Radość”.

Oto szczegółowy harmonogram:
31 stycznia (poniedziałek)

11.00, świetlica GCK, ul. Krasińskiego 3: „Wiem gdzie mieszkam” - konkurs wiedzy o moim mieście
11.00, świetlica GCK, ul. Pod Lodownią 12: „Wszyscy jesteśmy mistrzami” - eliminacje do Turnieju Tenisa Stołowego
11.00, MBP, ul. Jagiełły: Zabawy z historią – Egipcjanie „Zostań Faraonem” - zajęcia plastyczne
11.00, MBP, filia Magdalena: „Spędzamy wesoło czas bawiąc się i ucząc” - malowanie farbami, zabawy, zgadywanki, gry planszowe
12.00, MBP, filia Magdalena: "„Wśród rzeczy i smoków” – poznanie kodeksu rycerskiego i szczegółów z życia codziennego na zamku królewskim
14.00, świetlica GCK, filia „Sokół”, ul. Dukielska 73: „Mistrz Paletki” - Turniej Tenisa Stołowego
15.00 GCK, ul. Michalusa 4: „Roztańczone Ferie” - zajęcia taneczne dla dzieci
16.00, GCK, ul Michalusa 4: „Miss Baby” - otwarta próba do konkursu.

1 lutego (wtorek)

8.30, hala OSiR: Rozgrywki FUTSAL – rocznik 1997-1996-1995.Drużyny podwórkowe, osiedlowe itp.
9.00, świetlica GCK „FUX”, ul. Michalusa 4: „Balony do nieba” - malujemy balony i puszczamy w górę
10.00, GCK, ul. Michalusa 4: „Przebojowe ferie” - śpiewanie przebojów muzyki popularnej
10.30, świetlica GCK, ul. Krasińskiego 3: „Piszemy, rysujemy, wydajemy książki” - tworzenie ilustracji do własnych opowieści
11.00, świetlica GCK, ul. Pod Lodownią 12: „Wszyscy jesteśmy mistrzami” - Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Świetlicy
11.00 MBP, ul. Jagiełły: Zabawy z historią – Egipcjanie „Tajemnice piramid”, zajęcia plastyczne
12.00, GCK, ul. Michalusa 4, „Entliczek, Pentliczek…” - gry, zabawy i konkursy dla dzieci
12.00, świetlica GCK, ul. Tuwima 6: „Rzeźbienie jak marzenie” - zajęcia plastyczne z użyciem gliny, masy solnej, plasteliny...
13.30, świetlica GCK, filia „Sokół”, ul. Dukielska 73: „Gra królewska”- szachy (nauka i zabawa)
15.00, świetlica GCK, filia „Sokół”, ul. Dukielska 73: „Dołącz do najlepszych graczy” - turniej Canasty i Remika.

2 lutego (środa)

10.00, świetlica GCK, ul. Wyszyńskiego 35: „Afryka Północna w fotografii” – zwiedzanie wystawy w Domu Polsko-Słowackim.
10.00, świetlica GCK, ul. Pod Lodownią 12: „Moda na wesoło” - pokaz mody karnawałowej w wykonaniu dzieci, nagrody za najbardziej pomysłowy strój.
11.00, GCK, ul Michalusa 4: „Królewna Śnieżka” - zabawa w teatr amatorski dla dzieci.
11.00, MBP, ul. Jagiełły: Zabawy z historią – Indianie „Pióropusz indiański” - zajęcia plastyczne
12.00, świetlica GCK, ul. Krasińskiego 3: „Najlepszy z najlepszych” – Międzyświetlicowy Turniej w Tenisa Stołowego, świetlica Krasińskiego kontra świetlica Tuwima.
13.00, świetlica GCK, filia „Sokół”, ul. Dukielska 73: „Wspólne gotowanie i jeszcze lepsze konsumowanie” - warsztaty kulinarne dla wszystkich chętnych.

3 lutego (czwartek)

9.00, świetlica GCK „FUX”, ul. Michalusa 4: „Mini Mister” - konkursy z nagrodami.
9.00, hala OSiR: Festiwal Mini siatkówki o Puchar Ferii
10.00, Wyciąg Narciarski "Małastów": Puchar Ferii dla dzieci – slalom gigant, rocznik 2002 i młodsi
10.00, GCK, ul. Michalusa 4: „Ferie z instrumentami” - poznanie podstaw gry i instrumentów
11.00, świetlica GCK, ul. Pod Lodownią 12: „My się zimy nie boimy” - wyjście na sanki, (w przypadku braku śniegu, wyjście na pływalnię).
11.00, MBP, filia Magdalena: „Moja ulubiona postać” - konkurs plastyczny na podstawie przeczytanej bajki
11.30, świetlica GCK, ul. Krasińskiego 3: „W krainie baśni” - tworzenie masek karnawałowych.
12.00, świetlica GCK, ul. Tuwima 6: „Dzień z podróżnikiem” - pokaz slajdów oraz opowieści o krainach Azji Południowo -Wschodniej, cz I.
12.00, GCK, ul Michalusa 4: „Tańcuj dobrze” - nauka wybranych tańców regionalnych.
12.00, świetlica GCK, ul. Wyszyńskiego 35: „Bo ja tańczyć chcę” - udział w zajęciach tanecznych w GCK.
12.00, MBP, filia Magdalena: „Nie święci garnki lepią” - krótka historia garncarstwa na ziemiach polskich
14.00, świetlica GCK, filia „Sokół”, ul. Dukielska 73: „Ty i twój brat maluje zimowy świat” - konkurs plastyczny.
14.00, GCK, ul Michalusa 4: „Roztańczone Ferie” - zajęcia taneczne dla dzieci.
14.00 - 16.00, strzelnica LOK, ul. Brzozowa: Strzelanie treningowe z broni pneumatycznej
15.30, GCK, ul Michalusa 4: „MISS BABY” - otwarta próba do konkursu.

4 lutego (piątek)

9.00, świetlica GCK, ul. Pod Lodownią 12: „Ferie zdrowe i wesołe” - spotkanie z ratownikiem medycznym, kurs pierwszej pomocy dla dzieci. (współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną - Filia Zawodzie).
9.00, świetlica OSiR: Turniej szachowy, rocznik 2000 i młodsi, rocznik 1999 – 1994
11.00, świetlica GCK, ul. Wyszyńskiego 35: „Ferie z filmem” - Wyjście do kina Wiarus.
11.00, świetlica GCK, ul. Krasińskiego 3: „Ferie z filmem” - Wyjście do kina Wiarus.
11.00, MBP ul. Jagiełły: Zabawy z historią – Indianie „Zabawy indiańskie”, zajęcia plastyczne
12.00, świetlica GCK, ul. Tuwima 6: „Dzień z podróżnikiem” - pokaz slajdów oraz opowieści o krainach Azji Południowo -Wschodniej, cz. II.
12.00, świetlica GCK ul. Pod Lodownią 12: „Ferie zdrowe i wesołe” - konkurs plastyczny, technika - wydrapywanka
15.00, świetlica GCK, filia „Sokół”, ul. Dukielska 73: „Myślenie nie boli”, konkurs w Scrabble.
18.00, Hala OSiR, Sportowa 9: 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów w piłce siatkowej Jastrzębski Węgiel – Gorlicki Klub Piłki Siatkowej

5 lutego (sobota)

9.00, świetlica GCK „FUX”, ul. Michalusa 4: „Lodowy dom” - budujemy igloo
9.30, Wyciąg Narciarski „Małastów” - Otwarte Mistrzostwa Gorlic – slalom gigant - junior - senior
12.00, świetlica GCK, ul. Tuwima 6: „Dzień z podróżnikiem” - pokaz slajdów oraz opowieści o krainach Azji Południowo -Wschodniej, zakończenie cyklu.
15.00, świetlica GCK, filia „Sokół”, ul. Dukielska 73: „Świat bajek” - bal karnawałowy dla dzieci
16.00, hala OSiR, Sportowa 9: 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów w piłce siatkowej Jastrzębski Węgiel – Lechia Tomaszów Mazowiecki

6 lutego (niedziela)

16.00, Hala OSiR, Sportowa 9: 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów w piłce siatkowej Lechia Tomaszów Mazowiecki – Gorlicki Klub Piłki Siatkowej
17.00, GCK, ul Michalusa 4: Koncert zespołu „Grupa Operacyjna” - muzyka hip-hop.

7 lutego (poniedziałek)

8.30, Hala OSiR , Sportowa 9: Rozgrywki FUTSAL – rocznik1997-1996-1995. Drużyny podwórkowe, osiedlowe itp.
10.00 świetlica GCK, ul. Pod Lodownią 12: „Do Re Mi…” - konkurs piosenki z nagrodami.
10.00, świetlica GCK, ul. Wyszyńskiego 35: „Kolorowy świat” - zajęcia plastyczne, technika mozaikowa.
11.00, świetlica GCK, ul. Krasińskiego 3: „Ferie z filmem” - wyjście do kina Wiarus.
11.00, świetlica GCK, ul. Krasińskiego 3: „Tu się liczy pomysłowość i refleks”- świetlicowe kalambury.
11.00, MBP ul. Jagiełły: „Zwiedzamy Małopolskę”, zabawy geograficzne
13.00, świetlica GCK, ul. Pod Lodownią 12: „Mandala” - plastyczne inspiracje z różnych stron świata. Poznajemy i tworzymy
13.00, MBP ul. Jagiełły 1 - „Mój Przyjaciel Franklin” zajęcia plastyczno – literackie
14.00, świetlica GCK, filia „Sokół”, ul. Dukielska 73: „Jeden z wielu” - Turniej Wiedzy Ogólnej.
14.00, MBP, Filia „Zawodzie”: spotkanie z ratownikiem medycznym – zajęcia praktyczne. Rozstrzygnięcie konkursu „Zostań mistrzem głośnego czytania”
15.00, GCK, ul Michalusa 4: „Roztańczone Ferie” - zajęcia taneczne dla dzieci.
16.00, GCK, ul Michalusa 4: „MISS BABY” - otwarta próba do konkursu.
17.00, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, ul. Wróblewskiego: XVIII Mistrzowskich Kursów dla Kwartetów Smyczkowych - Mika Nisula/Finlandia – tenor, Paweł Sommer – fortepian

8 lutego (wtorek)

8.00, Kryta Pływalnia „Fala”: Zawody pływackie dla dzieci i młodzieży (rocz.1995 i młodsi)
10.00, GCK, ul. Michalusa 4: „Przebojowe ferie” - śpiewanie przebojów muzyki popularnej.
10.00, świetlica GCK, ul. Pod Lodownią 12: „Mocne uderzenie” - Turniej Cymbergaja o Puchar Króla Strzelców.
11.00, MBP, ul. Jagiełły 1:„Co kryje w sobie Górny Śląsk” – zabawy geograficzne
12.00, świetlica GCK, ul. Krasińskiego 3: „Trening pamięci” - rozwiązywanie rebusów, łamigłówek, krzyżówek.
12.00, GCK, ul Michalusa 4: „Znam swoje miasto” - konkurs wiedzy o Gorlicach
12.00, świetlica GCK, ul. Tuwima 6: „Czerwone pantofelki” - rozmowy o metaforach w motywach bajkowych, znaczenie symbolu.
13.00, MBP ul. Jagiełły 1
- „Mój Przyjaciel Franklin”, zajęcia plastyczno – literackie
13.00, świetlica GCK, ul. Pod Lodownią 12: „Sporty zimowe” - wyjście na lodowisko.
14.00, świetlica GCK, filia „Sokół”, ul. Dukielska 73: „Fabryka pomysłów - Ja dla innych”, tworzymy grę planszową.
14.00, MBP, filia „Zawodzie”: "Lekcja biblioteczna” – Jak bezpiecznie spędzić wakacje zimą.

9 lutego (środa)

8.00, hala OSiR: Halowy Turniej Piłki Nożnej rocz. 1998 i młodsi o Puchar Burmistrza Miasta Gorlice
8.30, lodowisko OSiR: Jazda szybka na lodzie dla dzieci i młodzieży (rocz.1995 i młodsi)
9.00, świetlica GCK „FUX”, ul. Michalusa 4: „Indiańskie naszyjniki”- konkurs na najpiękniejsze naszyjniki z makaronu.
10.30, świetlica GCK, ul. Krasińskiego 3: „Artysta to ja” - konkurs prac malowanych węglem, świecą, tworzenie zimowych witraży.
11.00, GCK, ul Michalusa 4: „Królewna Śnieżka” - zabawa w teatr amatorski dla dzieci.
11.00, MBP ul. Jagiełły 1: "Odwiedzamy Pomorze” – zabawy geograficzne

12.00, GCK, ul Michalusa 4: „Kolorowe ferie” - konkurs plastyczny.
12.00, świetlica GCK, ul. Tuwima 6: „Gramy w szachy” - eliminacje do konkursu.
12.00, świetlica GCK, ul. Pod Lodownią 12: „Chwalebne jest czynić co należy, a nie to co wolno” - savoir vivre na wesoło.
13.00, MBP, ul. Jagiełły 1: „Dzień dobry komputerku” – multimedialne gry matematyczne
14.00, MBP, Filia „Zawodzie”: Głośne czytanie książki Justyny Święcickiej „Bezpiecznie w górach”, „Bezpiecznie w domu”, „Ostrożnie z ogniem”
15.00, świetlica GCK, filia „Sokół”: „Pokaż, że potrafisz” dla wszystkich odważnych - turniej tańca na macie „StepMania”.
15.30, świetlica GCK, ul. Pod Lodownią 12: „Ferie z filmem” - wyjście do kina Wiarus.
17.00, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, ul. Wróblewskiego: XVIII Mistrzowskie Kursy dla Kwartetów Smyczkowych – koncert solistów

10 lutego (czwartek)

8.00, hala OSiR: Halowy Turniej Piłki Nożnej rocz.1996 i młodsi o Puchar Prezesa Zarządu FM „Glinik” SA
10.00, GCK, ul. Michalusa 4: „Ferie z instrumentami” - poznanie podstaw gry i instrumentów.
10.00, świetlica GCK, ul. Wyszyńskiego 35: „Bal Słowacki”- poznajemy tradycje i zwyczaje Słowacji.
11.00, świetlica GCK, ul. Pod Lodownią 12: „Wiem jak jeść” - kultura spożywania posiłków, savoir-vivre cd.
12.00, świetlica GCK, ul. Tuwima 6: „Szach – Mat” Turniej Szachowy Świetlica Tuwima kontra świetlica Krasińskiego.
12.00, MBP , filia „Magdalena”: „Zima w poezji i malarstwie” – głośne czytanie wierszy o zimie i oglądanie albumów
14.00, świetlica GCK, ul. Pod Lodownią 12: „W zdrowym ciele zdrowy duch” - zajęcia fitness dla dzieci.
14.00, GCK, ul Michalusa 4: „Roztańczone Ferie” - zajęcia taneczne dla dzieci.
14.00, MBP, Filia „Zawodzie”: Głośne czytanie książki Justyny Święcickiej „Bezpiecznie w górach”, „Bezpiecznie w domu”, „Ostrożnie z ogniem”
14.00 - 16.00, Strzelnica LOK, ul. Brzozowa: Strzelanie treningowe z broni pneumatycznej
14.00, MBP , filia „Magdalena”: „Czy wiesz, że…” – ciekawostki i nowiny z poznanych książek
15.30, GCK, ul Michalusa 4: „MISS BABY” – otwarta próba do konkursu.

17.00, Muzeum Dwory Karwacjanów i i Gładyszów, ul. Wróblewskiego: XVIII Mistrzowskie Kursy dla Kwartetów Smyczkowych – koncert solistów

11 lutego (piątek)

11.00, MBP, ul. Jagiełły 1: „Poznajemy Mazowsze” zabawy geograficzne
11.30, świetlica GCK, ul. Krasińskiego 3: „Z lodem za pan brat”- wyjście na lodowisko.
12.00, świetlica GCK, ul. Pod Lodownią 12: „Zgadnij z jakiej jestem bajki”- prezentacja scen z bajek, konkurs z nagrodami.
12.00, świetlica GCK, filia „Sokół”: „Wspólne gotowanie i jeszcze lepsze konsumowanie” - warsztaty kulinarne dla wszystkich chętnych.
13.00, MBP, ul. Jagiełły 1: „Dzień dobry komputerku” – multimedialne gry matematyczne
14.00, MBP, Filia „Zawodzie” - Głośne czytanie książki Justyny Święcickiej „Bezpiecznie w górach”, „Bezpiecznie w domu”, „Ostrożnie z ogniem”
15.00, świetlica GCK, ul. Pod Lodownią 12: „Królewna Śnieżka” - przedstawienie dla dzieci w wykonaniu grupy teatralnej GCK
17.00, Muzeum Dwory Karwacjanów i i Gładyszów, ul. Wróblewskiego: XVIII Mistrzowskie Kursy dla Kwartetów Smyczkowych – koncert solistów, Classic Session

12 lutego (sobota)

9.00, świetlica GCK „FUX”, ul. Michalusa 4: „My się zimy nie boimy” - zabawy na śniegu.
10.30, Banica: Narciarstwo klasyczne – biegi techniką dowolną, dystanse: 2, 3, 5 i 10 km kat. junior/ka, senior/ka

13 lutego (niedziela)

16.00, GCK, ul Michalusa 4: „Niech żyje bal” – Karnawałowy bal przebierańców połączony z grami, zabawami i konkursem na najpiękniejszy strój.

Ogród: co posadzić, żeby dużo nie podlewać?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3