MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Czy nowym starostą będzie człowiek z Prawa i Sprawiedliwości? Wszystko na to wskazuje, bo PiS ma większość w Radzie Powiatu

Agnieszka Nigbor-Chmura
Agnieszka Nigbor-Chmura
Kuluarowe  rozmowy są ponoć dość burzliwe, ale wciąż trwają, a wśród typowanych na to stanowisko najczęściej pojawia się nazwisko Marcina Krzemińskiego, ale  też Mirosława Waląga, czy Krzysztofa Flądro
Kuluarowe rozmowy są ponoć dość burzliwe, ale wciąż trwają, a wśród typowanych na to stanowisko najczęściej pojawia się nazwisko Marcina Krzemińskiego, ale też Mirosława Waląga, czy Krzysztofa Flądro UKŻ/archiwum Starostwo Powiatowe
Już 8 kwietnia wiadomo było, że większość mandatów w Radzie Powiatu Gorlickiego należy do radnych z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Sposród nich najpewniej wybrany zostanie starosta. W kuluarach pojawiają się pierwsze nazwiska.

Już 8 kwietnia wiadomo było, że większość mandatów w Radzie Powiatu Gorlickiego należy do radnych z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Spośród nich najpewniej wybrany zostanie starosta. W kuluarach pojawiają się pierwsze nazwiska.

Trudno się spodziewać, że Małopolski Ruch Samorządowy Ziemi Gorlickiej, który uzyskał cztery mandaty w Radzie Powiatu, zjednoczy swoje siły z Trzecią Droga i PSL, które uzyskały ich tyle samo, czy tym bardziej z Koalicją Gorlicką KGR, która z kolei dzierży ich zaledwie trzy. Nawet gdyby się tak stało, to wszystkie trzy ugrupowania miałyby 11 mandatów i wciąż stanowiły mniejszość wobec dwunastu miejsc w radzie, które po wyborach samorządowych przypadły startującym z list Prawa i Sprawiedliwości.

Należy się spodziewać, że to właśnie z grona wygranych zostanie wybrany starosta. Szansę na zarządzanie powiatem gorlickim mają więc Krzysztof Zagórski, Andrzej Matusik, Tomasz Kotowicz, Ewa Król, Jerzy Haberek, Bogumiła Maniak, Maria Spólnik, Bogusław Bochenek, Mirosław Waląg, Krzysztof Flądro, Halina Łaś.

Kuluarowe rozmowy są ponoć dość burzliwe, ale wciąż trwają, a wśród typowanych na to stanowisko najczęściej pojawia się nazwisko Marcina Krzemińskiego, ale też Mirosława Waląga, czy Krzysztofa Flądro.

Do tej pory funkcję tę sprawowała Maria Gubała, która została wybrana do rady powiatu z listy Małopolskiego Ruchu Samorządowego Ziemi Gorlickiej, więc na reelekcję raczej nie ma szans.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto