Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Biecki Jarmark Kultury na finiszu prac. Ma być połączeniem tego, co dla ciała z tym, co dla ducha

Halina Gajda
Halina Gajda
Biecki Jarmark Kultury - wizualizacje stają się rzeczywistością
Biecki Jarmark Kultury - wizualizacje stają się rzeczywistością UG Biecz
Biecz wyda prawie sześć milionów złotych na budowę jarmarku kultury. Inwestycja jest w zasadzie na finiszu, a oficjalne otwarcie zostało zaplanowane na połowę roku. Ma to być miejsce, które skrzyżuje lokalny handel z funkcją kulturalną. Ukoronowaniem tej ostatniej ma być scena z mobilnymi ścianami.

Władze Biecza nie mają wątpliwości: Biecki Jarmark Kultury to przedsięwzięcie, niezwykle potrzebne, bo miasteczko nie posiada dogodnego miejsca handlowego.

- Dotychczasowy plac targowy został sprzedany, a nowy właściciel zgodził się na utrzymanie jarmarku do czerwca tego roku – informuje Mirosław Wędrychowicz, burmistrz gminy.

Dla lokalnych producentów i wytwórców

Gmina po wielokroć podkreśla, że BJK powstaje z myślą o lokalnych producentach i dobrodziejstwach bieckich wsi. W założeniu oferowane produkty mają pochodzić ze sprawdzonych źródeł, od certyfikowanych rolników czy producentów, a przede wszystkim od osób, które żyją i pracują w Małym Krakowie i okolicach.

- Mamy już sporą liczbę zainteresowanych podmiotów handlem na BJK, ale chętni producenci mogą się do nas zgłaszać – zapowiada.

Do dyspozycji handlowców oddane zostanie 30 stoisk zamkniętych i 16 otwartych. W przeszłości gmina wyremontowała drogi dojazdowe, tuż obok jest także węzeł przesiadkowy, kilkadziesiąt miejsc parkingowych dla samochodów i kilkanaście dla rowerów. Do tego zajezdnia autobusowa.

Kulturalne akwarium

Inwestycja, to także budynek, który będzie służył jako miejsce kultury. jej dedykowana będzie scena o wymiarach 12 na 12 metrów z przeszklonymi, składanymi ścianami. Nic nie będzie więc przeszkadzało, by przy kiepskiej aurze, na scenie można było działać. Po prostu będzie można przesunąć ściany, powstanie swego rodzaju akwarium.

- W budynku funkcjonować będą trzy pracownie: gastronomiczna z węzłem kuchennym, służąca do organizacji różnych warsztatów i spotkań z zakresu kulinariów, dietetyki, promocji zdrowej żywności oraz artystyczna i edukacyjna służąca działalności i inicjatywom z zakresu kultury i nauki - zapowiada biecki włodarz.

Biecki Jarmark Kultury. Okazała inwestycja ma być hucznie ot...

Do BJK ma prowadzić dodatkowa droga, wzdłuż toru kolejowego z
wyjazdem naprzeciw  Mebholu. Są już uzgodnienia z właścicielami działek, a zakończenie całej z tym związanej procedury jest prognozowane na połowę roku.

Obiekt zostanie oddany do użytku w czerwcu 2023 r. Mirosław Wędrychowicz zapowiada: zgodnie z tradycją organizowanego jarmarku św. Piotra i Pawła, poczynimy starania by właśnie w święto Apostołów odbyło się uroczyste otwarcie obiektu.
Wartość zadania wynosi: 5.998.194,5 zł. Dofinansowanie: 3.787.487,81 zł. w ramach RPO i tarczy antykryzysowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Biecki Jarmark Kultury na finiszu prac. Ma być połączeniem tego, co dla ciała z tym, co dla ducha - Gazeta Krakowska

Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto