Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będzie promocja Gorlic poprzez portale społecznościowe

Lech Klimek
Lech Klimek
archiwum
Ćwierć miliona złotych będzie kosztować realizowany przez Gorlice projekt. Plan jest taki, że nasze miasto ma się stać coraz bardziej rozpoznawalne na turystycznej mapie Polski.

FLESZ - Nago na wakacje. Robimy to coraz częściej

Ponad 83 procent kosztów to dofinansowanie z programu współpracy transgranicznej, a dodatkowe 5 procent pochodzi z budżetu państwa. Partnerem projektu jest Bardejów, z którym od 1999 roku łączy nas umowa partnerska.
- Najważniejszy element to spektakl świetlno-laserowy „Światło z Ziemi” - mówi Rafał Kukla, burmistrz Gorlic. - Jego areną będzie zabytkowy Park Miejski w Gorlicach, położony w widłach rzek Ropy i Sękówki. Zaplanowaliśmy go na druga połowę roku - dopowiada.
W przestrzeni parku zlokalizowane zostaną urządzenia pozwalające na zdalną zmianę kierunku świecenia wiązki światła, barw oraz stosowania różnych efektów. Pokaz będzie widowiskiem, które przeniesie widzów w świat pełen barw, światła i muzyki, z bogatą historią w tle.
- Dodatkowo zorganizujemy konferencję popularnonaukową z zakresu geoturystyki - dopowiada burmistrz. ­- Wydamy piękny album, pamiątkę z naszego regionu. Zaangażujemy także znanego influencera, czyli osobę, która posiada bloga, vloga, konto na Youtubie lub innym portalu społecznościowym, i może swoją opinią wpłynąć na grono co najmniej kilkuset osób do promocji naszego miasta - podkreśla.
Pogranicze gorlicko-bardejowskie bogate jest w zasoby geologiczne: ropę naftową i wodę mineralną. Gorlice to kolebka przemysłu naftowego, gdzie powstawały pierwsze na świecie kopanki i kopalnie ropy naftowej, a w 1854 r. dzięki Ignacemu Łukasiewiczowi zapłonęła pierwsza uliczna lampa naftowa, natomiast Bardejów to miejscowość uzdrowiskowa, ze źródłami wód mineralnych. Pogranicze polsko-słowackie w rejonie Gorlic i Bardejowa to teren niepowtarzalny, mentalnie i językowo bliski, mający wspólną historię, kulturę i tradycję.
- Myślę, że bardzo ciekawym elementem projektu będzie zaplanowany przez nas album - stwierdza Marcin Gugulski, koordynator biura informacji i promocji gorlickiego ratusza. - Chcielibyśmy, żeby fotografie na jego potrzeby wykonali fotografowie o uznanej pozycji. Zależy nam zarówno na wysokiej wartości artystycznej, jak i sile promocyjnej albumu - zaznacza.
Album zostanie wydany w języku polskim, słowackim i angielskim. Fotografie posłużą także za materiał do stworzenia mobilnej wystawy, która składała się będzie z wybranych fotografii wydrukowanych w dużym formacie. Wystawa w ciągu roku odwiedzi trzy instytucje kultury na pograniczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto