Wykonawca mimo niewielkiej przestrzeni, na środku skrzyżowania wylał betonową płytę, na której ułożył warstwę asfaltu. Wykonawca daje 5 lat gwarancji na modernizację. Przez plac Dominikański przejedziemy 22 sierpnia. Z kolei 21 sierpnia, o godz. 10.00, nastąpi tramwajowy przejazd próbny przez skrzyżowanie.
W związku z zakończeniem prac torowych na placu Dominikańskim od 22 sierpnia planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 3, 4, 8, 9, 10, 11, 17 i 33.
Linia 0L/0P
Tramwaje linii okólnej 0L i 0P nadal będą kursowały obecnymi trasami przejazdu: Linia 0L: Mosty Mieszczańskie - pl. Jana Pawła II - pl. Orląt Lwowskich - pl. Legionów - Dw. Główny - Pułaskiego - Rondo Reagana (peron 2) - Piastowska - Nowowiejska - Słowiańska - Dw. Nadodrze - Chrobrego - Łokietka - Dubois - Mosty Mieszczańskie. Linia 0P: Mosty Mieszczańskie - Dubois - Łokietka - Chrobrego - Dw. Nadodrze - Słowiańska - Nowowiejska - Sienkiewicza - Stadion Olimpijski - Mickiewicza - Rondo Reagana (peron 1) - Pułaskiego - Dw. Główny - pl. Legionów - pl. Orląt Lwowskich - pl. Jana Pawła II - Mosty Mieszczańskie
Linia 1
"Jedynka" kursuje w relacji ZOO - Poświętne - ZOO i z powodu prac torowych na ulicy Żmigrodzkiej nadal będzie kursowała objazdem od placu Powstańców Wielkopolskich przez plac Staszica, ulicę Reymonta i Bałtycką do pętli "Poświętne".
Linia 2
"Dwójka" realizująca kursy z zajezdni "Dąbie" do pętli Krzyki kursuje już stała trasą przez Rondo Reagana (peron 1), ulicę Szczytnicką, most Pokoju i plac Dominikański. W kierunku przeciwnym od placu Dominikańskiego nadal będzie kursowała objazdem przez most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego, Sienkiewicza i Piastowską do placu Grunwaldzkiego.
Linia 3
"Trójka" powróci już na swoją stałą trasą przejazdu.
Linia 4
"Czwórka" nadal będzie kursowała w skróconej relacji do pętli ZOO. Z uwagi na prowadzone prace na Rondzie Reagana w kierunku Oporowa nadal będzie kursowała przez peron 1 Ronda Reagana i dalej już swoją trasą przez plac Dominikański, a w kierunku przeciwnym będzie kursowała objazdem Ronda Reagana (peron 2) przez most Szczytnicki, Stadion Olimpijski, ulicę Mickiewicza i Wróblewskiego do pętli ZOO. Tramwaje linii 4 w obu kierunkach będą już kursowały od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego i plac Dominikański.
Linia 5
"Piątka" bez zmian będzie kursowała już swoją stałą trasą przejazdu.
Linia 6
Tramwaje linii 6 bez zmian będą kursowały już swoją stałą trasą przejazdu.
Linia 7
"Siódemka" nadal będzie kursowała obecnym objazdem od placu Powstańców Wielkopolskich przez plac Staszica, ulicę Reymonta i Bałtycką do pętli "Poświętne".
Linia 8
"Ósemka" powróci już na swoją trasę i w obu kierunkach będzie kursowała przez plac Dominikański i Halę Targową. Z uwagi na prace torowe przy tramwajowej "Karłowice" nadal będzie kursowała w relacji skróconej Tarnogaj - pl. Staszica - Tarnogaj.
Linia 9
"Dziewiątka" powróci już na swoją stałą trasą przejazdu.
Linia 10
"Dziesiątka" realizująca kursy z zajezdni "Dąbie" do pętli Leśnica będzie kursowała przez Rondo Reagana (peron 1), ulicę Szczytnicką, most Pokoju i dalej po swojej trasie przejazdu przez plac Dominikański i ulicę Kazimierza Wielkiego. W kierunku przeciwnym od placu Dominikańskiego pojedzie objazdem przez most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego, Sienkiewicza i Piastowską do placu Grunwaldzkiego.
Linia 11
Tramwaje linii 11 powrócą już na swoją stałą trasą przejazdu.
Linia 15
Tramwaje linii 15 nadal w obu kierunkach pojadą od placu Jana Pawła II przez plac Orląt Lwowskich do placu Legionów co jest związane z przebudową Mostów Pomorskich.
Linia 16
"Szesnastka" z powodu prac na Rondzie Reagana nadal będzie kursowała w obu kierunkach od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki i Aleję Różyckiego do pętli przy Stadionie Olimpijskim.
Linia 17
Tramwaje linii 17 powrócą już na swoją stałą trasą przejazdu.
Linia 20
"Dwudziestka" nadal będzie kursowała obecną trasą przejazdu na trasie Krzyki - Leśnica - Krzyki przez ulicę Podwale i Krupniczą.
Linia 23
Tramwaje linii 23 bez zmian będą kursowały w relacji Kromera - Pilczyce - Kromera przez plac Dominikański.
Linia 31 i 32
Tramwaje linii 31 i 32 bez zmian będą kursowały już swoją stałą trasą przejazdu.
Linia 33
Tramwaje linii 33 powrócą już na swoją stałą trasą przejazdu.
Linia 74
Tramwaje linii okresowej 74 nadal będą kursowały obecną trasą przejazdu pomiędzy pętlą "Oporów" a placem Staszica, ale pojadą w obu kierunkach przez plac Orląt Lwowskich.
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?