Ogień Sękowa zdobywa Puchar Polski na szczeblu PPN Gorlice [ZDJĘCIA]

Marek Podraza
Na stadionie LKS w Kobylance rozegrano mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu PPN pomiędzy zespołem LKS Wójtowa i LKS Ogień Sękowa. Zwycięstwo po ciekawym ale ciężkim pojedynku odniosła drużyna Ognia Sękowa pokonując LKS Wójtową 4:3.

Fakty24: Zobacz najświeższe informacje z Krakowa i Małopolski!

W trakcie meczu prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Jako pierwsi bramkową przewagę uzyskali zawodnicy z LKS Wójtowa. Już w 8 min Jakub Dziedzic zdobyły bramkę dla zespołu z Wójtowej.

W 30 min po ładnej indywidualnej akcji Roman Pałys doprowadził do wyrównania. Wynik remisowy 1:1, utrzymał się do końca pierwszej połowy. W 55 min, po faulu w polu karnym Ognia rzut karny dla Wójtowej wykonywał Dawid Czeluśniak i było 2:1. Już za dwie minuty Paweł Padoł doprowadził do wyrównania. Po strzeleniu tej bramki coraz większą przewagę uzyskiwali zawodnicy Ognia.

Przewagę tą udokumentowali strzeleniem trzeciej bramki w 65 minucie meczu przez Marka Wszołka. Gdy wydawało się, że Sękowa spokojnie doprowadzi korzystny wynik do końca. Po akcji Damiana Ludwina piłkę do własnej bramki skierował obrońca Ognia Rafał Szafrański i ponownie był remis. Taki stan rzeczy nie trwał jednak zbyt długo, bo zaledwie ok. 6 minut. Tym razem po faulu w polu karnym Wójtowej sędzia podyktował karnego dla Sękowej. Pewnym wykonawcą rzutu był Przemysław Piecuch i wynik 4:3 dla Sękowej utrzymał się do końca meczu.

Na trybunach pojawili się nie tylko kibice, działacze PPN Gorlice, prezesi klubów piłkarskich, ale również Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa, Czesław Rakoczy, wójt gminy Lipinki, Ryszard Guzik, wójt gminy Gorlice oraz Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. - To historyczny mecz. Dotychczas nie zdarzyło się, aby w finale zagrały drużyny A - klasowe. Rozegrano ciekawy mecz i dalej nasz PPN będą reprezentować piłkarze z Sękowej - informował nas Zbigniew Augustyn, prezes PPN Gorlice.

Radości ze zwycięstwa nie kryła Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa. - Nasi piłkarze zagrali bardzo ambitnie, cały mecz kibicowałam ich i wierzyłam w zwycięstwo. Dostarczyli naszej gminie dużo radości i myślę, że powalczą dalej. Będę trzymała za nich kciuki - powiedziała nam tuż po meczu wójt Sękowej

Dla podopiecznych Marcina Barczyka, grającego trenera LKS Ogień Sękowa to największy sukces w dotychczasowych rozgrywkach. - Jest do duży sukces. Liczyliśmy na zwycięstwo, zresztą w każdym meczu liczymy na zwycięstwo. Było trochę dramaturgii w drugiej połowie, ale wygraliśmy zasłużenie - mówi Marcin Barczyk, trener Ognia Sękowa

LKS Ogień Sękowa: Tomasz Rakoczy, Krzysztof Tenerowicz, Marcin Barczyk, Przemysław Piecuch, Rafał Szafrański, Daniel Pijanowski, Marek Wszołek, Daniel Zabawa, Roman Korba, Maciej Machowski, Paweł Padoł , Patryk Konieczny, Roman Pałys, Michał Przybycień, Robert Trajdos, Arkadiusz Pijanowski. Trener: Marcin Barczyk

LKS Wójtowa: Marcin Michalec, Paweł Danicz, Marek Zawisza, Mateusz Hałgas, Marcin Patrzyk, Dawid Czeluśniak, Mateusz Czeluśniak, Grzegorz Przyczynek, Robert Czech, Jakub Dziedzic, Damian Ludwin, Marcin Matuszyk i Paweł Mazur. Trener: Janusz Kapuściński

Sędziowie: Piotr Firlit, Ewa Szydło i Bogusław Bożek

Serwis Wybory 2011: Zobacz kandydatów do Sejmu i Senatu z Małopolski