Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Juniorzy młodsi Glinika Gorlice kończą przygotowania do sezonu

Marek Podraza
Juniorzy młodsi Glinika Gorlice kończą przygotowania do sezonu
Juniorzy młodsi Glinika Gorlice kończą przygotowania do sezonu Marek Podraza
Juniorzy młodsi Glinika Gorlice kończą przygotowania do występów w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych w której zagrają jako beniaminek. Meczami kontrolnymi z GKS Katowice 2000 i Czarnymi Jasło zakończyli okres przygotowawczy do tego sezonu.

Juniorzy młodsi Glinika Gorlice rozegrali mecz kontrolny z przebywająca na obozie w Barcicach ekipą GKS Katowice 2000.Podopieczni Łukasza Brzeziańskiego wygrali 4:3 po dwóch bramkach Damiana Sarneckiego, i jednej Patryka Górskiego oraz Rafała Cetnarowskiego. Natomiast w sobotę w meczu z JKS Czarni Jasło 98 przegrali 6:0. Natomiast w sobotę 24 sierpnia w ramach rozgrywek w MLJM rozegrają swój pierwszy mecz u siebie z zespołem Cracovii Kraków. O przygotowaniach o nowego sezonu rozmawiamy z trenerem Łukaszem Brzeziańskim:
Kto zagra w zespole w zbiliżającm się sezonie?
Drużynie juniorów młodszych Glinika Gorlice przyjdzie rywalizować w elitarnej Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Niestety biorąc pod uwagę kłopoty kadrowe w zespole juniorów starszych (brak praktycznie zawodników górnej granicy wiekowej – rocznik 1996) w zespołach młodzieżowych naszego klubu potrzebne jest przegrupowanie wiekowe. Nasze zespoły juniorskie będą występowały młodszymi rocznikami co sprawia, że nadchodzący sezon rozgrywkowy będzie niezwykle trudny ale może stanowić przełom w rozwoju młodych piłkarzy bowiem będą oni zbierali cenne doświadczenia. W drużynie juniorów młodszych w tym sezonie wystąpią zawodnicy rocznika 1999 a kadrę uzupełnią ich młodsi koledzy z rocznika 2000. Pracowaliśmy nad przygotowaniem kondycyjnym, motorycznym a w głównej mierze nad taktyką. Zdajemy sobie sprawę, że mocni, wymagający rywale zmuszą nas do gry w obronie.
Czy dużo juniorów młodszych, którzy wywalczyli awans przejdzie do juniorów starszych?
Tak się akurat składa, że nie będziemy mieli praktycznie żadnego z zawodników, którzy wywalczyli awans do MLJM. Wszyscy ci zawodnicy występować już będą w rozgrywkach MLJS.
Czy będziecie się opierać tylko na swoich zawodnikach?
Tak, w rozgrywkach wezmą udział w większości nasi wychowankowie, jednak rozglądam się za wzmocnieniami i najprawdopodobniej dokonamy transferów na zasadzie wypożyczenia kilku utalentowanych zawodników z okolicznych miejscowości. Mamy problem z bramkarzami szczególnie w tej kat. wiekowej.
W jakiej grupie zagrają juniorzy młodsi?
MZPN w Krakowie w obecnym sezonie rozgrywkowym będzie realizował Reorganizację Rozgrywek Grup Młodzieżowych i rywalizacja będzie przebiegała w dwóch grupach tj:
Grupa A: Hutnik Nowa Huta, AS Progres 98, Garbarnia Kraków, Unia Tarnów, Tarnovia, Prądniczanka Kraków, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Akademia Piłkarska 21.
Grupa B: Cracovia, TS Wisła Kraków, Sandecja Nowy Sącz, MKS SMS Kraków, Dunajec Nowy Sącz, Glinik Gorlice, MKS Trzebinia-Siersza, AS Progres 99.My zaczynamy sezon już 23/24 sierpnia na własnym stadionie z MKS Cracovia Kraków, następnie czeka nas daleki wyjazd do Trzebini Siersza.
Spore zmiany nastąpią w rozgrywkach i tak: System jednorundowy zostanie wprowadzony już od sezonu 2014/2015.
Czego te zmiany będą dotyczyć?
W MLJM w rundzie jesiennej rywalizować się będzie w 2 równorzędnych grupach po 8 drużyn, skonstruowanych metodą serpentyny (wg kolejności w sezonie 2013/2014); jesienią w każdej grupie mecz i rewanż, następnie mistrzowie grup zmierzą się z wicemistrzami na krzyż, zwycięzcy będą reprezentować Małopolskę w Makroregionie (2 drużyny).Po rundzie jesiennej MLJM zostanie podzielona na I ligę i II ligę wojewódzką.W I lidze wiosną wystąpią: zespoły z miejsc 2-5 w jesiennych grupach (w sumie 8).
W II lidze wiosną wystąpią: zespoły z miejsc 6-7 w jesiennych grupach (w sumie 4) i 4 mistrzowie okręgów; po jesieni spadną do lig okręgowych zespoły z 8. miejsca w obu grupach (w sumie 2).Po rundzie wiosennej w I lidze pozostaną zespoły 1-4, dołączą do nich 2 zespoły powracające z Makroregionu i 2 najlepsze zespoły z II ligi wojewódzkiej. Do II ligi spadną zespoły z miejsc 5-8.Po rundzie wiosennej z II ligi do I ligi awansują 2 zespoły, a do lig okręgowych spadnie pozostałych 6 zespołów. W II lidze jesienią kolejnego sezonu będą występować 4 zespoły, które spadły z I ligi oraz 4 mistrzowie lig okręgowych.Reasumując: w ciągu roku spada 8 zespołów i awansuje 8 zespołów. Drużyna, która spadnie np. jesienią może już za pół roku awansować z powrotem.Ligi okręgowe muszą się dopasować do tego systemu umożliwiając awanse do wyższych ligi i spadki do niższych w cyklu półrocznym. Rozgrywki w ligach okręgowych i terenowych mogą się toczyć w systemie mecz i rewanż, jak również w systemie jednego meczu bez rewanżu (w zależności od ilości zespołów w danej lidze/grupie).
A jaki stawiacie sobie cel?
Naszym celem będzie walka o ulokowanie się na pozycjach 5-6 co zagwarantuje grę w II Lidze Wojewódzkiej i nie zmusi nas do gry o utrzymanie. Będziemy chcieli skutecznie walczyć szczególnie z Trzebinią Siersza i Dunajcem Nowy Sącz
Rozmawiał Marek Podraza

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorlice.naszemiasto.pl Nasze Miasto