Przez dwa dni w Bieczu gościli uczestnicy III Ogólnopolskiego Zlotu Pojazdów Moto Legendy PRL. Zjechało ponad 50 pojazdów różnych marek z okresu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, a nawet starszych.

Podczas dwudniowego pobytu mogliśmy podziwiać poczciwe „małe” i „duże” fiaty, syreny, warszawy, polonezy, skody, trabanty, wartburgi, zastawy, volkswageny czy czarne wołgi. Wśród nich nie zabrakło również motocykli oraz pojazdów zabytkowych. Część z nich pochodziło z naszego terenu, a głównie z Libuszy, Gorlic, Wójtowej i Biecza. Organizatorami zlotu był Automobilklub Biecki, Agencja Reklamowa Elefant, a imprezie patronowali UM w Bieczu, starostwo powiatowe w Gorlicach oraz UM Ciężkowice.

W pierwszym dniu zlotu odbył się pokaz na Rynku w Bieczu, gdzie uczestników zlotu przywitała Urszula Niemiec, burmistrz Biecza. Następnie uczestnicy zlotu przejechali przez Binarową, Turzę i Staszkówkę do Ciężkowic. Tam zaprezentowali pojazdy na rynku oraz zwiedzili Muzeum Przyrodniczego i rezerwat Skamieniałe Miasto. Z Ciężkowic przejechali przez Gorlice do Biecza.

W drugim dniu pojawili się w Libuszy na śniadaniu w plenerze oraz mszy świętej, podczas której poświęcono pojazdy. Zwiedzili także Muzeum Przemysłu Naftowego i Etnografii w Libuszy i zakończyli zlot na bieckim Rynku. Dla właścicieli najlepszych, najbardziej efektownych i utrzymanych pojazdów wręczono okolicznościowe puchary i nagrody książkowe, a dla najlepszych uczestników konkursu książki oraz nagrody kojarzące się z epoka PRL-u w postaci papieru toaletowego i octu. Dyrektorem zlotu był Zbigniew Kotarba. Impreza zakończyła się występami zespołów muzycznych.


Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!