Jarosław Gawor, Krzysztof Mika, Piotr Krygowski i Mirosław Dziubina to znana w regionie grupa Dollars Brothers Jarosław Gawor, Krzysztof Mika, Piotr Krygowski i Mirosław Dziubina to znana w regionie grupa Dollars Brothers

Jarosław Gawor, Krzysztof Mika, Piotr Krygowski i Mirosław Dziubina to znana w regionie grupa Dollars Brothers (© archiwum zespołu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na scenie w Gorlicach widzieliśmy ich już wiele razy. Każdy ich koncert to wielka dawka pozytywnej energii i wspaniałej muzyki. Teraz jest szansa, by mieć ich na co dzień w domu. Dollars Brothers nagrali płytę.

Zespół powstał w 2006 roku i od tego czasu fani z niecierpliwością czekali na płytę. Co prawda dostępna była już wcześniej EP-ka zespołu, ale to nie zadowoliło fanów. Domagali się longplaya.

W końcu, po latach materiał został nagrany i co niecierpliwsi zaczęli się już ustawiać w kolejach po zakup. Gdy w pewnym momencie na jednym z portali internetowych ukazał się promocyjny teledyski z piosenką Dunaju, wiadomo było, że płyta Dollars Brothers i Przyjaciele „Melodie” będzie przebojem.

- Plan był prosty - mówi Jarosław Gawor, gitarzysta zespołu. - Własnym sumptem wyprodukowaliśmy 500 egzemplarzy i z ich sprzedaży chcieliśmy wydać znacznie większość ilość. Niestety, nie jesteśmy mistrzami biznesu, jeżeli chodzi o naszą twórczość - dodaje z uśmiechem.

Muzycy większość pierwszego nakładu po prostu rozdali wśród licznych fanów zespołu. Na wydanie choćby jednego dodatkowego egzemplarza nie zostało nic. Zespół nie miał innego wyjścia, musiał przetestować ścieżkę, którą przed nimi sprawdzali choćby Kapela Maliszów czy też sławny Sławomir.

- Założyłem zrzutkę internetową - opowiada Jarek. - Materiał jest dobry i już przetestowany zarówno w internecie, jak i na koncertach. Chcemy przy pomocy naszych fanów zebrać kasę i wydać płytę w nakładzie co najmniej 1000 egzemplarzy. Potrzebujemy na to około siedmiu tysięcy złotych - dodaje.

Dolarsi chcą dać tym, którzy zechcą potem kupić płytę, świetnie opracowaną graficznie okładkę, a do tego jeszcze książeczkę z tajemniczą zawrotnością.

W nagraniach, które odbywały się w studio nagraniowym w Cieklinie, poza zespołem uczestniczyli też jego przyjaciele. Między innymi Mirosław Bogoń wspomagał ich na akordeonie, a Ewa Łuczejko wokalem. Na płycie można też usłyszeć grającego na trąbce Przemysława Sokoła, który wraz ze swoim zespołem będzie jedną z gwiazd festiwalu 4 Strony Karpat.

Zespół planuje też wydanie następnej płyty ze starszymi utworami, które nadal mają wielu zwolenników.

Muzyków można wesprzeć, wpłacając pieniądze poprzez: www.zrzutka.pl/d3tz23

ZOBACZ KONIECZNIE:

WIDEO: Kierowcy kontra rowerzyści. Kto lepiej dba o bezpieczeństwo?

Autor: TVN24, x-news

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!