Mistrzostwa Gorlic w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn [ZDJĘCIA]

Marek Podraza
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach, Gorlicki Klub Piłki Siatkowej w Gorlicach, UKS Kromer Gorlice oraz Wydział Oświaty Kultury i Sportu UM Gorlice byli organizatorami Otwartych Mistrzostwa Gorlic w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Rozgrywki udało się przeprowadzić w wspaniałych warunkach atmosferycznych.

W kategorii mężczyzn uczestniczyło 30 par, które przybyły z Gorlic, Bobowej, Siar, Tarnowa, Nowego Targu, Nowego Sącza, Rzeszowa, Ropczyc, Krakowa, Janowa Lubelskiego oraz z Chobrzan, Zawoi, Bratkowic, Osobnicy, Chełma, a nawet siatkarze z Francji.

Mistrzostwo Gorlic zdobyła para z Janowa Lubelskiego Paweł Rusin i Michał Płechta na drugim miejscu uplasowała się para z Krakowa Bartosz Dudek i Bartłomiej Błoński a na trzeciej pozycji Paweł Cul i Zenon Matras również z Krakowa. W finale para Rusin i Płecha pokonała parę Dudek i Błoński 26:24. Najlepsza gorlicka para to Marcin Szura i Sebastian Galas, gdzie w ostatecznej klasyfikacji zajęli miejsce 7 - 8. Na miejscach od 9 do 12 znalazła się para Przemysław Nikiel i Bartłomiej Kaszyk z Gorlic, a na miejscach od 17 do 24 Piotr Toczek i Hubert Reczek oraz Bartłomiej Niemiec i Gniewomir Krupczak - obie pary z Gorlic. Na miejscach od 25 do 30 Wojciech Przywara i Grzegorz Nalepka z Bobowej, Krzysztof Mrozek i Rafał Mrozek z Gorlic i Dawid Siwek i Mateusz Cup z Siar.

- W kategorii kobiet do rozgrywek zgłosiło się tylko osiem par. Co ciekawsze nie było wśród nich żadnej pary z miasta Gorlice lub z powiatu gorlickiego - informuje Augustyn Jamro, kierownik zawodów. Najlepszymi zawodniczkami wśród kobiet okazały się Paulina Stojek i Karolina Tokarczyk reprezentujące Stary Sącz i Kraków na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki ze Starego Sącza Anna Urlik i Marzena Suchodolska a na trzecie miejsce wywalczyły Ewa Stolarz i Agnieszka Brzezińska z Tarnowa.

Każdy z zawodników za miejsca od pierwszego do czwartego otrzymał puchar oraz dyplom. Za miejsca od pierwszego do szóstego zawodnicy otrzymali nagrody finansowe za miejsca zgodnie z regulaminem. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali „Kroniki Sportu Polskiego 2010”.

Ostre, kontrowersyjne, zabawne. Czytaj blogi Przemka Franczaka i Pawła Zarzecznego
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale boicie się zapytać. Rozmowy w cztery oczy